Narodzenie Pańskie – 25.12.2022r.

Ogłoszenia duszpasterskie

Narodzenie Pańskie – 25.12.2022r.

 1. Dziękujemy za trud przygotowania szopki bożonarodzeniowej, za ofiarowany czas pracy. Dziękujemy naszym dekoratorem. Panom którzy przygotowali choinki, osobom sprzątającym kościół, wszystkim ludziom dobrej woli dziękujemy za troskę o miejsce naszej modlitwy.
 2. Msza św. w Boże Narodzenie25 grudnia o g. 9.00; 10.30; 12.00; 13.30; 19.00. W drugi dzień świąt 26 grudnia Msza św. wg porządku niedzielnego od g. 7.30 zaczynając. Taca tego dnia jest wsparciem KUL i ITF w Zielonej Górze.
 3. We wtorek święto św. Jana Apostoła Ewangelisty. Błogosławieństwo wina na Mszy św. o 18.00.
 4. Spotkanie Apostolatu Maryjnego we wtorek po Mszy św. wieczornej w Domu Parafialnym.
 5. Odnowa w Duchu Świętym zaprasza we wtorek na kolędowanie przy szopce betlejemskiej.
 6. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę przed Mszą św. wieczorną. Podczas Mszy św. zawierzamy Bogu nasze intencje polecane w tym miesiącu. Intencje składamy w skarbonie za ławkami.
 1. W ostatni czwartek miesiąca zawierzamy Bogu nasze rodziny i małżeństwa. Podczas Mszy św. za wstawiennictwem św. Maksymiliana Marii Kolbego prosimy za małżeństwa i rodziny przeżywające trudności i kryzysy. Prośby w tych intencjach składamy w skarbonie św. Maksymiliana.
 2. Godzina Święta w czwartek od g. 21.00 w kościele.
 3. W piątek – Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa – Patronalne Święto Rodzin Katolickich. Błogosławieństwo rodzin na zakończenie Mszy św.
 4. W piątek Biskup Diecezjalny udziela dyspensy, na terenie całej diecezji, od zachowania czwartego Przykazania Kościelnego, nakazującego wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Zachęca jednocześnie do podjęcia innych form pokuty, zwłaszcza uczynków miłości i pobożności.
 5. Kancelaria parafialna nieczynna w piątek.
 6. W sobotę zakończenie Starego Roku. Od 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy. Nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne o 17.45. Eucharystia na zakończenie Starego Roku o 18.00.
 7. W przyszłą niedzielę uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, Nowy Rok. Światowy dzień Pokoju. Msza św. w Nowy Rok1 stycznia o g. 9.00; 10.30; 12.00; 13.30; 19.00.
 8. Wizyta duszpasterska. Wzorem lat przed pandemią, powracamy do tradycyjnych odwiedzin Parafian w domach. Osoby pragnące zaprosić kapłana z modlitwą i błogosławieństwem prosimy o wypełnienie deklaracji, które znajdują się na stoliku przy kaplicy MB Fatimskiej. Deklaracje składamy w zakrystii.
 9. Wizytę duszpasterską rozpoczniemy w środę 28 grudnia Drzecin i Pławidła od g. 15.00; w czwartek 29 grudnia Lisów od g. 15.00; w piątek 30 grudnia od g. 15.00 Nowy Lubusz z Kolonią.
 10. Dalszy plan kolędowania wywiesimy 28 grudnia oraz ogłosimy w Nowy Rok.
 11. Dziękujemy za prowadzenie modlitwy różańcowej. W tym tygodniu prosimy Róże: Matki Bożej Ostrobramskiej i Matki Bożej Fatimskiej.
 1. Bóg zapłać za zamawiane Msze św., za składane ofiary na tacę i wpłacane na konto Parafii oraz za troskę o czystość w kościele i wokół świątyni.
 2. Biblioteka parafialna czynna w każdą środę od 16.00 do 18.00.
 3. Przy wyjściu z kościoła: tygodnik Niedziela (z kalendarzem) i Gość Niedzielny (podwójny nr w cenie 15 zł) oraz Mały Gość Niedzielny. W zakrystii miesięcznik Różaniec.

Świat obecnego czasu niesie z sobą ogromny niepokój i rozdarcie. Żyje w lęku o jutro. To wszystko udziela się każdemu, kto idzie przez życie po omacku. W ten czas wkracza Bóg z Miłością i Miłosierdziem. Nigdy nie rezygnuje z człowieka, którego powołał do udziału w swoim życiu.

Niech czas Bożego Narodzenia będzie bogaty we wzajemną dobroć, życzliwość i otwartość. Niech będzie czasem radości i odkrycia na nowo własnej godności i drugiego człowieka.

Życzymy Gościom i Wam Drodzy Parafianie, by Dziecię Jezus stało się dla każdego z Nas źródłem pokoju, sprawiedliwości i miłości.