Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – 01.01.2023r.

Ogłoszenia duszpasterskie

Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – 01.01.2023r.

 1. Dzisiaj uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, Nowy Rok. Światowy dzień Pokoju.
 2. Odnowa w Duchu Świętym zaprasza we wtorek na spotkanie modlitewne.
 3. W tym tygodniu pierwsza środa, czwartek, piątek i sobota miesiąca:
 • W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zapraszamy na Mszę św. wotywną ku czci św. Józefa.
 • Adoracja Najświętszego Sakramentu – w czwartek i sobotę rano od g. 6.30, wieczorem od g. 17.15.
 • Spotkanie Przyjaciół Paradyża w czwartek po Mszy św. wieczornej.
 • Godzina Święta w czwartek od g. 21.00 w kościele.
 • Sobota jest wezwaniem do rozpoczęcia nabożeństw zadośćuczynienia. Po Mszy św. porannej prowadzona jest medytacja nad tajemnicą różańca.
 • Odwiedziny chorych w domach wg ustalonego planu.
 1. W piątek uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze św. wg porządku niedzielnego. Podczas każdej Mszy św. błogosławieństwo kredy i kadzidła. Weźmiemy je do naszych domów. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczymy na cele misyjne. Misjonarze w naszym imieniu głoszą objawionego Chrystusa w różnych zakątkach świata. Bóg zapłać!
 2. Zmiana Tajemnic Róż Żywego Różańca w piątek na sumie o g. 10.30. Zapraszamy kwadrans przed sumą modlących się we wspólnotach Różańcowych i Margaretkach.
 3. W piątek w kościele św. Krzyża we Frankfurcie wspólne Polsko – Niemieckie świętowanie Objawienia Pańskiego. Msza św. o g. 17.00. O g. 18.00 śpiewanie kolęd przy poczęstunku. Zapraszają Parafie ze Słubic i Frankfurtu.
 4. Nauki przed chrztem dziecka dla rodziców i chrzestnych w sobotę o godz. 18.45 w kościele.
 5. W przyszłą niedzielę o g. 12.00 dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 przedstawią Jasełka.
 6. Trwa Wizyta duszpasterska. Dziękujemy za otwartość i życzliwość z którą spotykamy się w domach. Można jeszcze składać deklaracje i zaprosić kapłana z modlitwą i błogosławieństwem. Deklaracje znajdują się na stoliku przy kaplicy MB Fatimskiej.
 7. Kancelaria parafialna. Z racji wizyty duszpasterskiej czynna będzie w środę od 8.00 do 8.45 oraz w sobotę od 18.45 do 19.15. W sprawach pilnych dzwonić na telefon dyżurny 698 920 753.
 8. Plan kolędy na najbliższy tydzień znajduje się w gablocie oraz na stronie internetowej Parafii.
 9. W Słubickim Domu Kultury odbędzie się projekcja filmu „Prorok” (opowieść biograficzna, której bohaterem jest kard. Stefan Wyszyński). Projekcja: 2.01 i 09.01 g. 19.00, 8.01 g. 17.00.
 10. Dziękujemy za prowadzenie modlitwy różańcowej. W tym tygodniu prosimy Róże: Św. Teresy od Dzieciątka Jezus, św. Klary i św. Dominika.
 1. Bóg zapłać za zamawiane Msze św., za składane ofiary na tacę i wpłacane na konto Parafii oraz za troskę o czystość w kościele i wokół świątyni. W styczniu jest dużo wolnych intencji.
 2. Biblioteka parafialna czynna w każdą środę od 16.00 do 18.00.
 3. Przy wyjściu z kościoła: tygodnik Niedziela i Gość Niedzielny. W zakrystii miesięcznik Różaniec.

Dziękując za dar wspólnej modlitwy życzymy dobrego przeżycia najbliższego tygodnia, a wszystkich Solenizantów, Jubilatów i Przyjaciół naszej Świątyni oraz Darczyńców otaczamy szczerą modlitwą!