IV Niedziela Adwentu – 18.12.2022r.

Ogłoszenia duszpasterskie

IV Niedziela Adwentu – 18.12.2022r.

 1. Dzisiaj Adwentowy Dzień Skupienia – witamy ks. prof. Andrzeja Dragułę, który głosi naukę adwentową podczas każdej Mszy. św.
 2. Adwentowy Dzień Pojednania (spowiedzi św.) w poniedziałek 19 grudnia. Więcej informacji na plakatach.
 3. Dzisiaj – akcja charytatywna „Serce za serce” która, ma na celu wsparcie finansowe Hospicjum Domowego w Słubicach. Uczniowie przygotowali piernikowe serduszka, które będą rozdawane przez wolontariuszy. Jednocześnie odbędzie się zbiórka pieniężna na działalność tego hospicjum.
 4. Betlejemskie światełko pokoju – dotrze do nas dzisiaj na Mszy św. o 12.00. Prosimy o przyniesienie ze sobą świec, by przenieść to światełko do naszych domów.
 5. RORATY od poniedziałku do środy o 18.00. Zapraszamy dzieci, młodzież i starszych z lampionami. W środę podczas Rorat pobłogosławimy figurki dzieciątka Jezus z waszych domów, które w święta umieścicie w szopkach.
 6. Odnowa w Duchu Świętym zaprasza we wtorek na spotkanie.
 7. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę przed Mszą św. wieczorną.
 8. W tym tygodniu w czwartek wyjątkowo nie będzie Godziny Świętej.
 9. Wigilia Bożego Narodzenia w sobotę 24 grudnia. Pamiętajmy o polskiej tradycji i na wieczerzy wigilijnej zachowajmy wstrzemięźliwość od potraw mięsnych i alkoholu. Niech towarzyszy nam wspólna modlitwa, zapalamy świecę, czytamy fragment z Ewangelii św. Łukasza o narodzeniu Pana Jezusa, dzielmy się opłatkiem, wspólnie śpiewajmy kolędy, darujmy sobie winy i urazy.
 10. Ostatnia możliwość spowiedzi św. przed świętami w sobotę od 8.30 – 9.00 w kościele.
 11. Pasterki w naszej parafii: w Słubicach o 20.00; 22.00 i 24.00, na oś. Grzybowym o 19.30, w Kolonii Lubusz o 19.30, w Drzecinie o 20.30, w Lisowie o 21.30. Ofiary składane na tace przeznaczone są na Fundusz Domu Samotnej Matki i Dziecka w naszej diecezji.
 12. Msza św. w Boże Narodzenie 25 grudnia o 9.00; 10.30; 12.00; 13.30; 19.00. W drugi dzień świąt 26 grudnia wg porządku niedzielnego od 7.30 zaczynając.
 13. Poświęcone opłatki można nabywać po każdej Mszy św. na klęczniku przed ołtarzem, w tygodniu w zakrystii. Ofiary składane za opłatki są przeznaczone na utrzymanie naszego kościoła.
 14. Wizyta duszpasterska. Wzorem lat przed pandemią, powracamy do tradycyjnych odwiedzin Parafian w domach. Osoby pragnące zaprosić kapłana z modlitwą i błogosławieństwem prosimy o wypełnienie deklaracji, które znajdują się na stoliku przy kaplicy MB Fatimskiej. Deklaracje składamy w zakrystii.
 15. Schola parafialna z Torzymia zaprasza na III Warsztaty Kolęd i Pastorałek „Jedyna Taka Noc”, które odbędą się w dniach 7-8.01.2023 i zakończą się koncertem w Kościele Parafialnym w Torzymiu. Zapraszają wszystkich lubiących śpiewać, ale również osoby grające na instrumentach. Zapisy są otwarte do dnia 31.12.2022. Więcej szczegółów na plakacie.
 16. Dziękujemy za prowadzenie modlitwy różańcowej. W tym tygodniu prosimy Róże: Matki Bożej Niepokalanie Poczętej i Najświętszej Maryi Panny Oblubienicy Ducha Świętego.
 17. Bóg zapłać za zamawiane Msze św., za składane ofiary na tacę i wpłacane na konto Parafii oraz za troskę o czystość w kościele i wokół świątyni.
 18. Biblioteka parafialna czynna w każdą środę od 16.00 do 18.00.
 19. Przy wyjściu z kościoła: tygodnik Niedziela i Gość Niedzielny oraz dla dzieci Mały Gość Niedzielny.

Dziękując za dar wspólnej modlitwy życzymy dobrego przeżycia najbliższego tygodnia,
a wszystkich Solenizantów, Jubilatów i Przyjaciół naszej Świątyni oraz Darczyńców otaczamy szczerą modlitwą.