24 Niedziela zwykła – 17.09.2023r.

24 Niedziela zwykła – 17.09.2023r.

1. Dzisiaj III Niedziela miesiąca. Ofiary złożone na tacę zostaną przeznaczone na cele remontowe naszego kościoła. O g. 10.30 Msza św. w intencji zmarłych i żyjących Ofiarodawców i Darczyńców.
  2. Spotkanie młodzieży kl. VII i VIII, przygotowujących się do Bierzmowania, na Mszy św. o 13.30.
  3. Dzisiaj zbiórka do puszek na KUL i IFT w Zielonej Górze.
  4. Dzisiaj przypada rocznica agresji sowieckiej na Polskę – Dzień Sybiraka. Msza św. w intencji Sybiraków dzisiaj o g. 18.00 w kościele NMP Królowej Polski w Słubicach.
  5. W poniedziałek 18 września św. Stanisława Kostki patrona Polski oraz dzieci i młodzieży, zapraszamy na Mszę św. o g. 18.00 dzieci i młodzież do wspólnej modlitwy.
  6. Przedłużamy zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV i AGD). Sprzęt składamy do poniedziałku 18 września przy wejściu do Domu Parafialnego.
  7. Odnowa w Duchu Świętym zaprasza na spotkanie we wtorek po Mszy św. wieczornej.
  8. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę.
  9. W czwartek święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty, patrona celników i Straży Granicznej. Zapraszamy na Mszę św. o g. 18.00 w intencji wszystkich Pracowników Służby Celnej
    i Straży Granicznej.
  10. Msza św. o św. Michale Archaniele w czwartek o g. 18.00, następnie spotkanie Bractwa Szkaplerza św. Michała Archanioła z nauką o św. Michale i Aniołach.
  11. Godzina Święta w czwartek od g. 21.00, adorację poprzedzi Msza św. o g. 20.30.
  12. Zapraszamy Uczniów uczęszczający do szkoły we Frankfurcie, którzy byliby zainteresowani katechizacją, na spotkanie organizacyjne w sobotę o g. 11.00 w Domu Parafialnym.
  13. Jubileusz 35-lecia utworzenia naszej Parafii w niedzielę 1 października o g. 17.00 (tego dnia nie będzie Mszy św. o g. 19.00). Pragniemy, aby Darem Serca od całej wspólnoty parafialnej było nagłośnienie procesyjne, które jest niezbędne podczas procesji Bożego Ciała, czy na przykład Drogi Krzyżowej ulicami miasta, które wcześniej było pożyczane. Szacunkowy koszt zestawu to ok. 8 tys. zł. Osoby pragnące dołączyć do grona darczyńców zapraszamy do zakrystii.
  14. W przyszłą niedzielę, 24 września, Dzień Skupienia przygotowujący nas do wspólnego dziękczynienia za dar naszej parafii. Słowo Boże podczas Mszy św. głosił będzie ks. dr hab. Grzegorz Chojnacki, prof. Uniwersytetu Szczecińskiego.
  15. Pielgrzymka Róż Żywego Różańca i Apostolstwa Margaretka do Rokitna w sobotę 7 października. Szczegóły na plakatach, zapisy w zakrystii.
  16. Dziękujemy za prowadzenie modlitwy różańcowej. W tym tygodniu prosimy Róże: Matki Bożej Wniebowziętej, Cudownego Medalika i Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  1. Bóg zapłać za zamawiane Msze św., za składane ofiary na tacę i wpłacane na konto Parafii oraz za troskę o czystość w kościele i wokół kościoła.
  2. Biblioteka parafialna
  3. Przy wyjściu z kościoła: tygodnik Niedziela (Kto kradnie nam dzieci?) i Gość Niedzielny (Czy Papież potrzebuje obrony?).