5 Niedziela Wielkanocna – 28.04.2024r.

Ogłoszenia duszpasterskie

5 Niedziela Wielkanocna – 28.04.2024r.

 1. Gościmy też zespół „ZBRUCZ” z Tarnopola (Ukraina). Rozprowadzają: płyty CD i upominki z drewna. Zebrane ofiary przekażą na pomoc obrońcom Ukrainy.
 2. Dzisiaj na Mszy św. o 13:30, spotkanie młodzieży kl. VIII, przygotowujących się do Bierzmowania z grupy ks. Marka.
 3. Spotkanie dla dzieci I Komunijnych: z SP1, z Frankfurtu, Szkoły Muzycznej i ich rodziców w poniedziałek o 19:00 w kościele.
 4. Odnowa w Duchu Świętym zaprasza we wtorek na spotkanie modlitewne w kościele.
 5. W środę 1 maja – św. Józefa Rzemieślnika – patrona ludzi pracy.
 6. Rozpoczynamy nabożeństwa majowe. W niedzielę o 18:30, w tygodniu o 17:30.
 7. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę przed Mszą św. wieczorną.
 8. W piątek 3 maja, uroczystość NMP Królowej Polski, Głównej Patronki Polski – Diecezjalna Modlitwa za Ojczyznę w Rokitnie. Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Odpust w parafii NMP Królowej Polski w Słubicach – Msza św. odpustowa o 13:00 po niej festyn parafialny na terenie SP3.

W naszym kościele Msze św. wg porządku niedzielnego – nie będzie Mszy o 13:30.

 1. Zmiana Tajemnic Róż Żywego Różańca 3 maja (piątek) na sumie o 10:30. Zapraszamy kwadrans przed sumą modlących się we wspólnotach Różańcowych i Margaretkach.
 2. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca:
 • Adoracja Najświętszego Sakramentu – w czwartek i sobotę: rano od 6:30, wieczorem od 17:15, w piątek rano od 7:00, wieczorem od 18:15.
 • Spotkanie Przyjaciół Paradyża w czwartek o 19:00.
 • Godzina Święta w czwartek od 21:00 w kościele.
 • W piątek o 15:00 Droga Krzyżowa i Koronka do Bożego Miłosierdzia, o 16:00 Msza św. za czcicieli Najświętszego Serca Jezusowego.
 • Sobota jest wezwaniem do rozpoczęcia nabożeństw zadośćuczynienia. Po Mszy św. porannej prowadzona jest medytacja nad tajemnicą różańca.
 1. Odwiedziny chorych w domach wg ustalonego planu.
 2. Uroczystość I Komunii św. w przyszłą niedzielę na Mszy św., która rozpocznie się o 11:30. Spowiedź przed I Komunią św. dla dzieci, ich rodziców i rodzeństwa w sobotę o 9:00.
 3. Wyjazd do Sanktuarium Matki Bożej Nadodrzańskiej Królowej Pokoju w Siekierkach n/Odrą, na procesję pokutną Drogą Różańcową pieszo przez las, od maja do października, w pierwszą niedzielę miesiąca o 13:00.
 4. Organizujemy wyjazd do Ośna Lubuskiego na obchody Jubileuszu 900-lecia Utworzenia Diecezji Lubuskiej. Uroczysta Msza św. w sobotę 11 maja o 11:00. Zapisy w zakrystii.
 5. Dziękujemy za prowadzenie modlitwy różańcowej. W tym tygodniu prosimy Róże: Św. Elżbiety i Matki Bożej Królowej Polski.
 1. Bóg zapłać za zamawiane Msze św., za składane ofiary na tacę i wpłacane na konto Parafii oraz za troskę o czystość w kościele i wokół kościoła.
 2. Biblioteka parafialna czynna w każdą środę od 16.00 do 18.00.
 3. Przy wyjściu z kościoła: tygodnik Niedziela (Dziękujemy za wierną posługę) i Gość Niedzielny (Europa bez Chrystusa?).

Dziękując za dar wspólnej modlitwy życzymy dobrego przeżycia najbliższego tygodnia, a wszystkich Solenizantów, Jubilatów i Przyjaciół naszej Świątyni oraz Darczyńców otaczamy szczerą modlitwą!

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności:

 1. + Wanda DĘBSKA – l. 84.
 2. + Marcin WIECZOREK – l. 42.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…