Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa – 31.12.2023r.

Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa – 31.12.2023r.

1. Dzisiaj zakończenie Starego Roku. Od 18:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy. Nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne o 18:45. Eucharystia na zakończenie Starego Roku o 19:00.
  2. Jutro uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, Nowy Rok. Światowy dzień Pokoju. Msze św.: o 9:00; 10:30; 12:00; 13:30 i 19:00. Nie będzie Mszy św. o 7:30.
  3. Odnowa w Duchu Świętym zaprasza we wtorek na spotkanie modlitewne.
  4. W tym tygodniu pierwsza środa, czwartek, piątek i sobota miesiąca:
  • W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zapraszamy na Mszę św. wotywną ku czci św. Józefa.
  • Adoracja Najświętszego Sakramentu – w czwartek i piątek rano od 6:30, wieczorem od 17:15.
  • W piątek Droga Krzyżowa i Koronka do Bożego Miłosierdzia o 15:00 i Msza św. o 16:00 za czcicieli Najświętszego Serca Jezusowego.
  • Sobota jest wezwaniem do rozpoczęcia nabożeństw zadośćuczynienia. Po Mszy św. porannej prowadzona jest medytacja nad tajemnicą różańca.
  • Odwiedziny chorych wg ustalonego planu z kapłanami.
  1. Trwa ogólnopolska peregrynacja relikwii bł. Rodziny Ulmów. W czwartek 4 stycznia relikwie będą w naszej parafii od 15:00 do 22:00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy i czuwania przy relikwiach. Program w gablocie i na stronie parafii.
  2. W sobotę uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze św. wg porządku niedzielnego. Podczas każdej Mszy św. błogosławieństwo kredy i kadzidła. Weźmiemy je do naszych domów. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczymy na cele misyjne. Bóg zapłać!
  3. Spotkanie opłatkowe Przyjaciół Paradyża w sobotę o 15:00.
  4. W sobotę o g. 12:00 dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 przedstawią Jasełka.
  5. W sobotę w kościele św. Krzyża we Frankfurcie wspólne Polsko – Niemieckie świętowanie Objawienia Pańskiego. Msza św. o 17:00. O 18:00 śpiewanie kolęd przy poczęstunku. Zapraszają Parafie ze Słubic i Frankfurtu.
  6. Nauki przed chrztem dziecka dla rodziców i chrzestnych w czwartek o 19:00 w kościele.
  7. Zmiana Tajemnic Róż Żywego Różańca w przyszłą niedzielę na sumie o 10:30. Zapraszamy kwadrans przed sumą modlących się we wspólnotach Różańcowych i Margaretkach.
  8. Trwa Wizyta duszpasterska. Dziękujemy za otwartość i życzliwość z którą spotykamy się w domach. Można jeszcze składać deklaracje i zaprosić kapłana z modlitwą i błogosławieństwem. Deklaracje znajdują się na stoliku przy kaplicy MB Fatimskiej.
  9. Kancelaria parafialna. Z racji wizyty duszpasterskiej czynna będzie w środę od 8:00 do 8:45 oraz w czwartek od 19:00 do 19:45. W sprawach pilnych dzwonić na telefon dyżurny 698 920 753.
  10. Plan kolędy na najbliższy tydzień znajduje się w gablocie oraz na stronie internetowej Parafii.
  11. Dziękujemy za prowadzenie modlitwy różańcowej. W tym tygodniu prosimy Róże: Matki Bożej Niepokalanie Poczętej i Najświętszej Maryi Panny Oblubienicy Ducha Świętego.
  1. Bóg zapłać za zamawiane Msze św., za składane ofiary na tacę i wpłacane na konto Parafii oraz za troskę o czystość w kościele i wokół kościoła. W styczniu jest dużo wolnych intencji.
  2. Przy wyjściu z kościoła: tygodnik Niedziela (Rok wojny – Rok pokoju). W zakrystii miesięcznik Różaniec.

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności:

1. + Janina MAJCHRZAK – l. 87.

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…