Rozważania 31 sierpnia 2023

Panie Jezu Chryste oto kolejny dzień , kiedy gromadzisz nas na tej godzinie Świętej. Witamy Cię Najdroższy panie Jezu w Najświętszym Sakramencie. Pozostałeś w tej okruszynie chleba pod postacią białej hostii, aby być naszym pokarmem, aby być naszym życiem. Twoja miłość jest niedościgniona w swojej prostocie. Otuliłeś się swoją boską ciszą i oddajesz siebie samego. Dziękujemy Ci Jezu, że jesteś z nami. Dziękujemy Ci, że pragniesz abyśmy i my byli z Tobą. Jezu przebudź w nas pragnienie przebywania z Tobą tego wieczoru. Wezwałeś nas tak jak wezwałeś swoich apostołów, aby czuwali i modlili się z Tobą, by nie ulec pokusie. Chcemy dziś Panie Jezu uwielbić Twoją miłość. Odsuń od nas Panie Jezu wszystko co nie pozwala nam być z Tobą , wyzwól nas z wszelkiej ospałości abyśmy mogli czuwać z Tobą. Pragniemy przylgnąć sercem do Twojego dobrego i łagodnego serca. Pragniemy wysłuchiwać się w bicie Twojego szlachetnego serca, Jezu niech nasze serce będzie teraz w pełni zjednoczone z Twoim sercem. O Jezu, oto jesteśmy tu i jesteśmy Twoi, prowadź nas duchu Święty, przez ten czas adoracji, dziękujemy Ci Panie, że nieustannie jesteś obecny pośród nas . Dziękujemy, że jesteś Bogiem, który kocha i wybacza. O Jezu Kochamy Cię.

Panie Jezu, nie jesteśmy godni z Tobą przebywać, nawet na kolanach, ale dziękujemy Jezu za Twoją boskość, Twoją miłość. Twoja potężna miłość przezwyciężyła naszą niegodność. Jezu, w tej godzinie, chcemy pocieszać Cię obecnego w Eucharystii. Wspomnienie Twojej męki niech trwa zawsze w naszych sercach. Jezu opuszczony przez uczniów, samotnie trwałeś na modlitwie w Ogrodzie Oliwnym. Ogarnęła Cię trwoga, aż oblewałeś się krwawym potem. Zmiłuj się nad nami, którzy nadal zostawiamy Cię samego i opuszczonego w tabernakulach naszych kościołów. Przebacz Panie naszą słabą wiarę i naszą niewystarczającą i niedoskonałą miłość.

Miesiąc lipiec jest w szczególności poświęcony czci Przenajświętszej Krwi Pana Jezusa. Panie Jezu, Twoja krew jest bezcenna dla każdej ludzkiej duszy, dla grzeszników i dusz w czyśćcu cierpiących. Zostaliśmy nią odkupienie, nieustannie nas obmywa i uświęca. O Jezu najmiłosierniejszy i najsłodszy Zbawicielu, pozwól nam ofiarowywać Tobie, a przez Ciebie Ojcu Przedwiecznemu, najdroższą krew i wodę, która wypłynęła z rany zadanej Twojemu Boskiemu sercu na drzewie krzyża. Racz uczynić uczestnikami tej Najdroższej krwi i Wody wszystkich ludzi, a zwłaszcza zatwardziałych grzeszników. Oczyść, odnów, zbaw nas mocą Twoich zasług, w końcu pozwól nam o Jezu schronić się w Twoim Boskiem sercu., tak nas miłującym i w nim przebywać na wieki. Przez Twoją krew, która wsiąkła w ziemię świata, zmiłuj się nam tymi, którzy bluźnią i którzy Cię wyśmiewają i zwalczają. Ukrzyżowany Jezu, niech będzie błogosławiona krew, która spłynęła z Twojej twarzy i Twojego ciała. Jezu bądź błogosławiony i bądź uwielbiony w Najświętszej Eucharystii. Panie Jezu chcemy Cię pocieszać, tak jak to uczynił anioł w Ogrodzie Oliwnym. W tej intencji ofiarujemy Ci miłość Maryi, aniołów i świętych oraz tych, którzy w Ciebie wierzą.

Często w ciągu dnia ofiarowujmy Przenajświętszą krew Pana Jezusa Bogu Ojcu poprzez krótka modlitwę. Starajmy się wszystkie nasze prośby zanurzać w Przenajświętszych ranach przez Maryję Niepokalaną, a jeśli będą zgodne z wola Bożą, ufajmy, że zostaniemy wysłuchani.

Różaniec do Krwi Przenajświętszej Pana Jezusa.