34 Niedziela zwykła – 26.11.2023r.

34 Niedziela zwykła – 26.11.2023r.

1. Dzisiaj uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla WszechświataŚwięto Patronalne naszego Wyższego Seminarium Duchownego. Taca przeznaczona na potrzeby Seminarium.
  2. Nabożeństwa wypominkowe za zmarłych pół godziny przed Mszą św. wieczorną.
  3. W poniedziałek 27 listopada wspomnienie Matki Bożej w znaku Cudownego Medalika. Odpust w kaplicy na os. Grzybowym, rozpoczniemy różańcem o 16:30, Msza św. Odpustowa o 17:00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy ku czci Matki Bożej.
  4. W poniedziałek 27 listopada spotkanie Apostolatu Maryjnego – organizowany jest wyjazd na Odpust. Autokar będzie podstawiony przy kościele o 16:00 – zapisy w zakrystii.
  5. Wspólnota Przyjaciół Paradyża organizuje II Pieszą Pielgrzymkę Powołaniową do kaplicy Cudownego Medalika na os. Grzybowym. Zbiórka przy kościele, wymarsz o 15:00.
  6. Odnowa w Duchu Świętym zaprasza we wtorek na spotkanie i modlitwę uwielbienia.
  7. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę przed Mszą św. wieczorną. Podczas Mszy św. zawierzamy Bogu nasze intencje polecane w tym miesiącu. Intencje składamy w skarbonie za ławkami.
  8. W czwartek święto św. Andrzeja Apostoła. Dzień imienin Proboszcza. Zapraszamy na Mszę św. o 18:00. Po Eucharystii będzie okazja do złożenia życzeń Solenizantowi. Dziękujemy za zamawiane Msze św. w Jego intencji.
  9. W ostatni czwartek miesiąca na Mszy św. wieczornej za wstawiennictwem św. Maksymiliana Marii Kolbego zawierzamy Bogu nasze rodziny i małżeństwa. Prośby w tych intencjach składamy do skarbony.
  10. Godzina Święta w czwartek od g. 21:00 w kościele.
  11. W tym tygodniu pierwszy piątek i sobota miesiąca:
  • Adoracja Najświętszego Sakramentu – od piątku do soboty: rano od 6.30, wieczorem od 15.
  • W piątek Droga Krzyżowa i Koronka do Bożego Miłosierdzia o 15.00 i Msza św. o 16.00
    za czcicieli Najświętszego Serca Jezusowego.
  • Sobota jest wezwaniem do rozpoczęcia nabożeństw zadośćuczynienia. Po Mszy św. porannej prowadzona jest medytacja nad tajemnicą różańca.
  • Odwiedziny chorych w domach wg ustalonego planu.
  1. Zmiana Tajemnic Róż Żywego Różańca w przyszłą niedzielę na sumie o 10.30. Zapraszamy kwadrans przed sumą modlących się we wspólnotach Różańcowych i Margaretkach.
  2. Za tydzień I Niedziela adwentu, błogosławieństwo wieńców adwentowych na Msze św. 10:30.
  3. Katolickie Centrum Studenckie zaprasza, 9 i 10 grudnia, na warsztaty dla małżeństw o nazwie „Bóg i sekstrawagancja”, prowadzone przez seksuologa/teologa. Szczegóły na plakacie.
  4. Poświęcone opłatki można nabywać po każdej Mszy św. na klęczniku przed ołtarzem, w tygodniu w zakrystii. Ofiary składane za opłatki są przeznaczone na utrzymanie naszego kościoła.
  5. Przy wyjściu rozprowadzane są świece wigilijnego dzieła pomocy. Małe 10 zł, duże 20 zł.
  6. Dziękujemy za prowadzenie modlitwy różańcowej. W tym tygodniu prosimy Róże: Matki Bożej Ostrobramskiej i Matki Bożej Fatimskiej.
  1. Bóg zapłać za zamawiane Msze św., za składane ofiary na tacę i wpłacane na konto Parafii oraz za troskę o czystość w kościele i wokół kościoła.
  2. Przy wyjściu z kościoła: tygodnik Niedziela (Jakiego Kościoła chcemy?) i Gość Niedzielny (Brat Piotra).