7 Niedziela Wielkanocna – 12.05.2024r.

Ogłoszenia duszpasterskie

7 Niedziela Wielkanocna – 12.05.2024r.

 1. Dzisiaj Wniebowstąpienie Pańskie. Uroczystość I Komunii św. dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2. Od poniedziałku do piątku dzieci wraz z rodzicami przeżywają Biały Tydzień na Mszy św. o 18:00. Bardzo serdecznie dziękujemy rodzicom dzieci komunijnych za złożony dar ołtarza (ornat).
 2. Nabożeństwo majowe w niedzielę o 18:30, w tygodniu o 17:30.
 3. Trwa Nowenna do Ducha Świętego.
 4. Czuwanie fatimskie w poniedziałek 13 maja. Rozpoczniemy o 17:00 rozważając tajemnice radosne różańca św., o 18:00 Msza św., po Mszy św. procesja fatimska, zakończymy aktem zawierzenia Matce Bożej Fatimskiej.
 5. Odnowa w Duchu Świętym zaprasza we wtorek na spotkanie modlitewne w kościele.
 6. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę przed Mszą św. wieczorną.
 7. W czwartek 16-ty dzień miesiąca. Zapraszamy o 18:00 na Mszę św. za wstawiennictwem św. Jana Pawła II, a po Mszy nabożeństwo z Janem Pawłem II.
 8. Godzina Święta w czwartek od 21:00 w kościele.
 9. W sobotę Wigilia Zesłania Ducha Świętego. Po Mszy św. wieczornej Akatyst ku czci Ducha Świętego, po Akatyście modlitwa uwielbienia.
 10. W przyszłą Niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Na każdej Mszy św. możemy zyskać dar odpustu zupełnego. Główna Msza św. odpustowa o 12:00, której przewodniczyć będzie ks. kan. Robert Patro. Odpust parafialny połączony z rocznicą I komunii. Po Mszy św. zapraszamy na festyn rodzinny. Przewidziane są występy artystyczne, zabawy dla dzieci, grill oraz domowe ciasta. Prosimy o upieczenie ciast (bez kremów i galaretek) – ciasta przynosimy do Domu Katechetycznego w sobotę od 17:00 do 18:00 oraz w niedzielę przed Mszą św. o 9:00, 10:30 i 12:00. Dochód ze sprzedaży wszystkiego na festynie przeznaczony jest na potrzeby remontowe kościoła. W sobotę oraz niedzielę o 9:00 prosimy mężczyzn o pomoc w rozstawieniu namiotów oraz stołów z ławkami. Prosimy tego dnia udając się na Mszę św. nie parkować wokół kościoła. Plac przy kościele będzie wyłączony z ruchu samochodowego od soboty wieczór. Z okazji Opustu jak w ubiegłych latach możemy złożyć Dar ołtarza. Lista umieszczona na stronie internetowej i FB. Dziękujemy osobom, które zgłosiły się, aby w całości lub w części złożyć Dar Serca dla naszego kościoła.
 11. Spowiedź św. dla dzieci mających Rocznicę I Komunii i ich rodziców w piątek od 17:00 do 18:00.
 12. Za tydzień III Niedziela miesiąca. Ofiary złożone na tacę zostaną przeznaczone na cele remontowe. O 10:30 Msza św. w intencji zmarłych i żyjących Ofiarodawców i Darczyńców. Ostatnio zebraliśmy kwotę 7 tys. zł. Bóg zapłać!
 13. Dziękujemy za prowadzenie modlitwy różańcowej. W tym tygodniu prosimy Róże: Matki Bożej Ostrobramskiej i Matki Bożej Fatimskiej.
 1. Bóg zapłać za zamawiane Msze św., za składane ofiary na tacę i wpłacane na konto Parafii oraz za troskę o czystość w kościele i wokół kościoła. Dziękujemy Paniom Marii, Katarzynie i Małgorzacie za gruntowne sprzątanie kościoła przed uroczystościami I Komunii św.
 2. Biblioteka parafialna czynna w każdą środę od 16.00 do 18.00.
 3. Przy wyjściu z kościoła: tygodnik Niedziela (Usłyszeć, co mówi Bóg) i Gość Niedzielny (Czy ktoś podmienił Siostrę Łucję?). W zakrystii ostatnie numery miesięcznika Różaniec.

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności:

 1. + Józef DOBROWOLSKI – l. 76.
 2. + Beata REGIŃCZUK – l. 51.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…