3 Niedziela zwykła – 21.01.2024r.

3 Niedziela zwykła – 21.01.2024r.

1. Dziękujemy Wszystkim za pomoc w przygotowaniu i za wspólną modlitwę podczas uroczystego wprowadzenia relikwii: św. Jana Pawła II i bł. Rodziny Ulmów. Podziękowania za użyczenie wystawy o bł. Rodzinie Ulmów, kierujemy do parafii pw. Św. Marii Magdaleny we Frankfurcie, a szczególnie do Pana Łukasza Schibowskiego za przygotowanie tej wystawy w naszym kościele. Zapraszamy, każdego 7 dnia miesiąca, do wspólnej modlitwy za wstawiennictwem bł. Rodziny Ulmów. Modlimy się za rodziny, za rodziców oczekujących narodzin dziecka
    oraz tych którzy nie mogą mieć dzieci, a pragną i za rodziców dzieci utraconych.
  2. Dzisiaj III Niedziela miesiąca. Ofiary złożone na tacę zostaną przeznaczone na cele remontowe naszego kościoła. O 10:30 Msza św. w intencji zmarłych i żyjących Ofiarodawców i Darczyńców.
  3. Dzisiaj dzień Babci, a jutro dzień Dziadka. Pamiętajmy w modlitwie.
  4. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o 18:00. Podczas Mszy św. zawierzamy Bogu nasze intencje polecane w tym miesiącu. Intencje składamy w skarbonie za ławkami.
  5. W ostatni czwartek miesiąca podczas Mszy św. wieczornej za wstawiennictwem św. Maksymiliana Marii Kolbego zawierzamy Bogu nasze rodziny i małżeństwa. Prośby w tych intencjach składamy do skarbony.
  6. Godzina Święta w czwartek od 21:00 w kościele.
  7. W sobotę katecheza dla dzieci i młodzieży z Niemiec: o 10:00 ogólna dla chętnych, o 11:00 dla przygotowujących się do I Komunii, o 12:30 dla przygotowujących się do Bierzmowania.
  8. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o 13:30, spotkanie młodzieży kl. VII, przygotowującej się do Bierzmowania z grupy ks. Kamila.
  9. Spotkanie Apostolatu Maryjnego w sobotę 27 stycznia, rozpocznie się Mszą św. o 18:00.
  10. Parafia NMP Królowej Polski zaprasza małżeństwa na bal karnawałowy dnia 3 lutego br.
    w restauracji Delta, a poprzedzony będzie Mszą św. o 16:00 w intencji małżeństw i rodzin
    z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich.
  11. Zakończyliśmy wizytę duszpasterska. Dziękujemy za otwartość i życzliwość z którą spotykaliśmy się w domach. W przyszłą niedzielę podsumowanie kolędy.
  12. Dziękujemy za prowadzenie modlitwy różańcowej. W tym tygodniu prosimy Róże: Matki Bożej Wniebowziętej, Cudownego Medalika i Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  1. Bóg zapłać za zamawiane Msze św., za składane ofiary na tacę i wpłacane na konto Parafii oraz za troskę o czystość w kościele i wokół kościoła. W lutym są wolne intencje.
  2. Przy wyjściu z kościoła: tygodnik Niedziela (Potrzebujemy pojednania!) i Gość Niedzielny (Dylemat miłości – o opiece nad seniorami).

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszły do wieczności:

1. + Irena NOWACKA – l. 72.
  2. + Alicja DUDZIAK – l. 89.