29 Niedziela zwykła – 22.10.2023r.

29 Niedziela zwykła – 22.10.2023r.

1. Zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe.
  • Dla dzieci od poniedziałku do piątku o g. 16.30.
  • Dla dorosłych w tygodniu o g. 17.30, w niedzielę o g. 18.30.
  1. Dzisiaj niedziela misyjna, taca na działalność misyjną Kościoła. Bóg zapłać!
  2. Przy wyjściu rozprowadzany jest kalendarz rokitniański, jako cegiełka na remont chodnika i montaż oświetlenia przed głównym wejściem do kościoła.
  3. Odnowa w Duchu Świętym zaprasza na spotkanie we wtorek po Mszy św. wieczornej.
  4. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o 18.00. Podczas Mszy św. zawierzamy Bogu nasze intencje polecane w tym miesiącu. Intencje składamy w skarbonie za ławkami.
  5. W ostatni czwartek miesiąca podczas Mszy św. wieczornej za wstawiennictwem św. Maksymiliana Marii Kolbego zawierzamy Bogu nasze rodziny i małżeństwa. Prośby w tych intencjach składamy do skarbony.
  6. Godzina Święta w czwartek od 21.00 w kościele.
  7. Spotkanie Apostolatu Maryjnego w piątek 27 października, rozpocznie się Mszą św. o g. 18.00.
  8. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o g. 13.30, spotkanie młodzieży kl. VII, przygotowujących się do Bierzmowania z grupy ks. Kamila.
  9. Zapraszamy wszystkie dzieci na Bal wszystkich świętych, organizowany przez Scholę, 31 października o g. 17.00 w salce Domu Parafialnego.
  10. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych. Zachęcamy do duchowego przygotowania przez spowiedź św. Zadbajmy też o groby naszych zmarłych, pamiętajmy o nich w modlitwach wypominkowych. Za ławkami wyłożone są kartki wypominkowe w kopertach. Wypisane czytelnie wraz z ofiarą jako wyraz naszego poświęcenia i troski, by modlitwa była zanoszona w Kościele „za dusze, które są w ręku Boga”, składamy w skarbonie Matki Bożej Nieustającej Pomocy lub u kapłana.
  11. Msze św. w Uroczystość Wszystkich Świętych 1 listopada 2023r.:
  • W kościele parafialnym: o g. 7.30, 9.00, 10.30 i 19.00.
  • na Cmentarzu Komunalnym w Słubicach  o g. 12.00.
  • W kościołach filialnych: Grzybowa g. 9.00, Drzecin g. 9.00, Lisów g. 10.00.
  1. Zapraszamy, dzieci i młodzież chcącą śpiewem oraz grą na instrumentach chwalić Boga, na warsztaty muzyczne „Bliżej nieba”. Poprowadzą je dwie dyrygentki z Poznania Marta Nowak i Agata Domalewska. Chcemy przez zabawę, ale i fachowe ćwiczenia przygotować się do Mszy uwielbienia. Rozpoczęcie 11 listopada o g. 9.00 w salkach. Efekty pracy zostaną zaprezentowane przed i podczas niedzielnej Mszy o 12.00. Ta inicjatywa wpisana jest w wielkie podziękowanie Bogu za 35 lat istnienia naszej parafii.
  2. Organizujemy Kurs przedmałżeński, który potrwa 6 dni. Nauki będą głoszone 24-25-26 listopada oraz 01-02-03 grudnia 2023r. Zapisy drogą elektroniczną: kancelaria@parafiaslubice.pl
  3. Dziękujemy za prowadzenie modlitwy różańcowej. W tym tygodniu prosimy Róże: Św. Teresy od Dzieciątka Jezus, św. Klary i św. Dominika.
  1. Bóg zapłać za zamawiane Msze św., za składane ofiary na tacę i wpłacane na konto Parafii oraz za troskę o czystość w kościele i wokół kościoła. W III niedzielę zebraliśmy 7 tys. zł.
  2. Przy wyjściu z kościoła: tygodnik Niedziela (Pojednać małżonków) i Gość Niedzielny (Modlimy się – o pokój w Ziemi Świętej).
  3. Dzisiaj liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II. W czwartek delegacja z Parafii otrzyma przekazane przez Ks. Kard. Stanisława Dziwisza relikwie pierwszego stopnia, czyli kroplę krwi św. Jana Pawła II.

1. + Ryszard MRZYŃSKI – l. 62.
  2. + Stanisław TRĘBSKI – l. 91.
  3. + Krzysztof SZATKOWSKI – l. 63.
  4. + Teresa GRZYMAŁA – l. 85.