28 Niedziela zwykła – 15.10.2023r.

28 Niedziela zwykła – 15.10.2023r.

1. Zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe.
  • Dla dzieci od poniedziałku do piątku o g. 16.30.
  • Dla dorosłych w tygodniu o g. 17.30, w niedzielę o g. 18.30.
  1. Dzisiaj III Niedziela miesiąca. Ofiary złożone na tacę zostaną przeznaczone na cele remontowe naszych kościołów. O g. 10.30 Msza św. w intencji zmarłych i żyjących Ofiarodawców i Darczyńców.
  2. Dzisiaj zbiórka do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia.
  3. Odnowa w Duchu Świętym zaprasza na spotkanie we wtorek po Mszy św. wieczornej.
  4. W środę św. Łukasza Ewangelisty, patrona Służby Zdrowia. Zapraszamy na nabożeństwo różańcowe o 17.30 w intencji pracowników Służby Zdrowia.
  5. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o 18.00.
  6. Msza św. o św. Michale Archaniele w czwartek o 18.00, następnie spotkanie Bractwa Szkaplerza św. Michała Archanioła z nauką o św. Michale i Aniołach.
  7. Godzina Święta w czwartek od 21.00 w kościele, adorację poprzedzi Msza św. o 20.30.
  8. Spotkanie dla dzieci uczących się w Niemczech, przygotowujących się do I Komunii św., w sobotę o g. 11.00 w Domu Parafialnym.
  9. Za tydzień niedziela misyjna, taca na działalność misyjną Kościoła.
  10. W przyszłą niedzielę o 12.00 odbędzie się inauguracja nowego roku akademickiego w Katolickim Centrum Studenckim. Zapraszamy młodzież akademicką i nauczycieli akademickich na Mszę św.
  11. Od przyszłej niedzieli, rozprowadzane będą kalendarze rokitniańskie, jako cegiełki na remont chodnika przed głównym wejściem. Cena 15 zł.
  12. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych. Zachęcamy do duchowego przygotowania przez spowiedź św. Zadbajmy też o groby naszych zmarłych, pamiętajmy o nich w modlitwach wypominkowych. Za ławkami wyłożone są kartki wypominkowe w kopertach. Wypisane czytelnie wraz z ofiarą jako wyraz naszego poświęcenia i troski, by modlitwa była zanoszona w Kościele „za dusze, które są w ręku Boga”, składamy w skarbonie Matki Bożej Nieustającej Pomocy lub u kapłana.
  13. Msze św. w Uroczystość Wszystkich Świętych 1 listopada 2023r.
  • W kościele parafialnym: o g. 7.30, 9.00, 10.30 i 19.00.
  • na Cmentarzu Komunalnym w Słubicach  o g. 12.00.
  • W kościołach filialnych: Grzybowa g. 9.00, Drzecin g. 9.00, Lisów g. 10.00.
  1. Dziękujemy za prowadzenie modlitwy różańcowej. W tym tygodniu prosimy Róże: Matki Bożej Ostrobramskiej i Matki Bożej Fatimskiej.
  1. Bóg zapłać za zamawiane Msze św., za składane ofiary na tacę i wpłacane na konto Parafii oraz za troskę o czystość w kościele i wokół kościoła.
  2. Przy wyjściu z kościoła: tygodnik Niedziela (Co w nas zostało z Jana Pawła II?) i Gość Niedzielny (Człowiek, który odmłodził Kościół).

1. + Włodzimierz KOŁĄTAJ – l. 65.
  2. + Wojciech WOLANIN – l. 27.
  3. + Edmund SZMAGIER – l. 94.