25 Niedziela zwykła – 24.09.2023r.

Ogłoszenia duszpasterskie

25 Niedziela zwykła – 24.09.2023r.

 1. Dzisiaj Dzień Skupienia przygotowujący nas do wspólnego dziękczynienia za dar naszej parafii. Witamy ks. dr hab. Grzegorza Chojnackiego, prof. Uniwersytetu Szczecińskiego, który głosi do nas Słowo Boże.
 2. Odnowa w Duchu Świętym zaprasza na spotkanie we wtorek po Mszy św. wieczornej.
 3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o 17.45. Podczas Mszy św. zawierzamy Bogu nasze intencje polecane w tym miesiącu. Intencje składamy w skarbonie za ławkami.
 4. Spotkanie Apostolatu Maryjnego w środę 27 września, rozpocznie się Mszą św. o g. 18.00.
 5. W czwartek o 15.00 rozpocznie się przy kościele pod krzyżem, nabożeństwo Iskra Miłosierdzia. Zapraszamy wszystkich czcicieli Miłosierdzia Bożego.
 6. W ostatni czwartek miesiąca podczas Mszy św. wieczornej za wstawiennictwem św. Maksymiliana Marii Kolbego zawierzamy Bogu nasze rodziny i małżeństwa. Prośby w tych intencjach składamy do skarbony.
 7. Godzina Święta w czwartek od g. 21.00 w kościele.
 8. W piątek święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Dzień utworzenia naszej Parafii.
 9. W niedzielę rozpoczęcie Nabożeństwa Różańcowego. Zapraszamy o g. 16.30.
 10. Jubileusz 35-lecia utworzenia naszej Parafii w niedzielę 1 października o g. 17.00 (tego dnia nie będzie Mszy św. o g. 19.00). Pragniemy, aby Darem Serca od całej wspólnoty parafialnej było nagłośnienie procesyjne, które jest niezbędne podczas procesji Bożego Ciała, czy Drogi Krzyżowej ulicami miasta, które wcześniej było pożyczane. Szacunkowy koszt zestawu to ok. 8 tys. zł. Zebraliśmy 1.500 zł. Osoby pragnące dołączyć do grona darczyńców zapraszamy do zakrystii.
 11. W poniedziałek o 19.00 przygotowanie Domu Parafialnego przed Jubileuszem. Bardzo prosimy o pomoc 10 panów.
 12. Zmiana Tajemnic Róż Żywego Różańca w środę 4 października. Zapraszamy modlących się we wspólnotach Różańcowych i Margaretkach.
 13. Pielgrzymka Róż Żywego Różańca i Apostolstwa Margaretka do Rokitna w sobotę
  7 października. Zapisy w zakrystii. Koszt wyjazdu 50 zł.
 14. Dziękujemy za prowadzenie modlitwy różańcowej. W tym tygodniu prosimy Róże: Matki Bożej Rokitniańskiej i Matki Bożej Królowej Pokoju z Medjugorie.
 1. Bóg zapłać za zamawiane Msze św., za składane ofiary na tacę i wpłacane na konto Parafii oraz za troskę o czystość w kościele i wokół kościoła.
 2. Biblioteka parafialna
 3. Przy wyjściu z kościoła: tygodnik Niedziela (Święci nie umierają, działają) i Gość Niedzielny (Najważniejsza jest wierność). W zakrystii miesięcznik Różaniec. Kwartalnik Magazyn (Kościół, Dziedzictwo, Ojczyzna) – wydany przez Instytut NIEDZIELA – koszt 15 zł.

Dziękując za dar wspólnej modlitwy życzymy dobrego przeżycia najbliższego tygodnia, a wszystkich Solenizantów, Jubilatów i Przyjaciół naszej Świątyni oraz Darczyńców otaczamy szczerą modlitwą!

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności:

 1. + Władysław KACZMAREK – l. 76.

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…