21 Niedziela zwykła – 27.08.2023r.

21 Niedziela zwykła – 27.08.2023r.

1. Witamy ks. wikariusza Kamila Wiącka, który w naszej parafii rozpoczyna posługę duszpasterską, zawierzamy Kapłana modlitwie Parafian.
  2. Spotkanie Apostolatu Maryjnego dzisiaj po Mszy św. o g. 12.00.
  3. Odnowa w Duchu Świętym zaprasza na spotkanie we wtorek po Mszy św. wieczornej.
  4. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o g. 17.45.

Podczas Mszy św. zawierzamy Bogu nasze intencje polecane w tym miesiącu. Intencje składamy w skarbonie za ławkami.

1. W środę po Mszy św. wieczornej na plebanii spotkanie Liderów grup parafialnych.
  2. Godzina Święta w czwartek od g. 21.00 w kościele.
  3. W ostatni czwartek miesiąca podczas Mszy św. wieczornej za wstawiennictwem św. Maksymiliana Marii Kolbego zawierzamy Bogu nasze rodziny i małżeństwa. Prośby w tych intencjach składamy do skarbony.
  4. W tym tygodniu pierwszy piątek i sobota miesiąca:
  • Adoracja Najświętszego Sakramentu – od piątku do soboty: rano od g. 6.30, wieczorem od g. 17.15.
  • W piątek Droga Krzyżowa i Koronka do Bożego Miłosierdzia o 15.00 i Msza św. o g. 16.00 za czcicieli Najświętszego Serca Jezusowego.
  • Sobota jest wezwaniem do rozpoczęcia nabożeństw zadośćuczynienia. Po Mszy św. porannej prowadzona jest medytacja nad tajemnicą różańca.
  • Odwiedziny chorych w domach wg ustalonego planu.
  1. W piątek 1 września 84 rocznica wybuchu II wojny światowej. Uroczystości upamiętniające to wydarzenie o g. 12.00 w Świecku przy pomniku. Msza św. w intencji poległych i pomordowanych w obronie Ojczyzny o g. 18.00.
  2. Zmiana Tajemnic Róż Żywego Różańca w przyszłą niedzielę na sumie o 10.30. Zapraszamy kwadrans przed sumą modlących się we wspólnotach Różańcowych i Margaretkach.
  3. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o g. 12.00 poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych dla pierwszoklasistów.
  4. Wyjazd do Sanktuarium Matki Bożej Nadodrzańskiej Królowej Pokoju w Siekierkach n/Odrą w przyszłą niedzielę o 13.00 z placu kościelnego.
  5. Od pierwszej niedzieli września, czyli za tydzień powraca Msza św. o g. 13.30.
  6. Wojewódzka Inauguracja Roku Szkolnego 2023/2024 odbędzie się 4 września w SP nr 2 w Słubicach, uroczystości poprzedzi Msza św. w naszym kościele o g. 8.00. Zapraszamy do modlitwy w intencji Dzieci i Młodzieży, Nauczycieli i Katechetów, Dyrekcji Szkół i Pracowników Oświaty.
  7. Dziękujemy za prowadzenie modlitwy różańcowej. W tym tygodniu prosimy Róże: Matki Bożej Niepokalanie Poczętej i Najświętszej Maryi Panny Oblubienicy Ducha Świętego.
  1. Bóg zapłać za zamawiane Msze św., za składane ofiary na tacę i wpłacane na konto Parafii oraz za troskę o czystość w kościele i wokół kościoła.
  2. Biblioteka parafialna w okresie wakacji nieczynna.
  3. Przy wyjściu z kościoła: tygodnik Niedziela (Nowe cuda) i Gość Niedzielny (Trzeźwi w sierpniu. I co dalej?). Dla dzieci Mały Gość Niedzielny. W zakrystii miesięcznik Różaniec.