2 Niedziela zwykła – 14.01.2024r.

Ogłoszenia duszpasterskie

2 Niedziela zwykła – 14.01.2024r.

 1. Dzisiaj podczas Mszy św. o 12:00, ks. kan. Bartosz Rajnowski – kanclerz Kurii Metropolitalnej w Przemyślu – dokona uroczystego wprowadzenia relikwii: św. Jana Pawła II i bł. Rodziny Ulmów. Zapraszamy do wspólnej modlitwy: rodziny i małżeństwa, rodziców oczekujących narodzin dziecka oraz tych którzy nie mogą mieć dzieci, a pragną. Podczas Mszy odnowienie przyrzeczeń małżeńskich oraz błogosławieństwo rodzin i matek oczekujących narodzin dziecka.
 2. We wtorek 16-ty dzień miesiąca. Zapraszamy o g. 17:30 na nabożeństwo z Janem Pawłem II. O g. 18:00 Msza św. z nauką i przesłaniem papieskim.
 3. Odnowa w Duchu Świętym zaprasza we wtorek na spotkanie modlitewne.
 4. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę przed Mszą św. wieczorną.
 5. Godzina Święta w czwartek od 21:00 w kościele, adorację poprzedzi Msza św. o 20:30.
 6. Spotkanie Bractwa Szkaplerza Św. Michała Archanioła z nauką o św. Michale i Aniołach po Mszy św. wieczornej.
 7. Za tydzień III Niedziela miesiąca. Ofiary złożone na tacę zostaną przeznaczone na cele remontowe naszych kościołów. O g. 10.30 Msza św. w intencji zmarłych i żyjących Ofiarodawców i Darczyńców. Ostatnio zebraliśmy kwotę 6.5 tys. zł. Bóg zapłać!
 8. Parafia NMP Królowej Polski zaprasza małżeństwa na bal karnawałowy dnia 3 lutego br. w restauracji Delta, a poprzedzony będzie Mszą św. o 16:00 w intencji małżeństw i rodzin
  z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich. Więcej informacji znajduje się na plakacie.
 9. Trwa Wizyta duszpasterska. Dziękujemy za otwartość i życzliwość. Można jeszcze składać deklaracje i zaprosić kapłana z modlitwą i błogosławieństwem na kolędę uzupełniającą. Deklaracje znajdują się na stoliku przy kaplicy MB Fatimskiej.
 10. Plan kolędy na najbliższe dni znajduje się w gablocie oraz na stronie internetowej Parafii.
 11. Kancelaria parafialna. Z racji wizyty duszpasterskiej czynna będzie w środę od 8:00 do 8:45 oraz w piątek od 18:45 do 19:30. W sprawach pilnych dzwonić na telefon dyżurny +48 698 920 753.
 12. Dziękujemy za prowadzenie modlitwy różańcowej. W tym tygodniu prosimy Róże: Św. Teresy od Dzieciątka Jezus, św. Klary i św. Dominika.
 13. Bóg zapłać za zamawiane Msze św., za składane ofiary na tacę i wpłacane na konto Parafii oraz za troskę o czystość w kościele i wokół kościoła. W styczniu są jeszcze wolne intencje.
 14. Przy wyjściu z kościoła: tygodnik Niedziela (Terapeuta nie zastąpi księdza) i Gość Niedzielny (Jak finansować Kościół?) W zakrystii miesięcznik Różaniec.

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności:

 1. + Sławomir KURPIOS – l. 64.

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…