7 Niedziela zwykła – 19.02.2023r.

Ogłoszenia duszpasterskie

7 Niedziela zwykła – 19.02.2023r.

 1. Dzisiaj III Niedziela miesiąca. Ofiary złożone w tym dniu na tacę zostaną przeznaczone na cele remontowe naszego kościoła. Bóg Zapłać!
 2. Zmiana tajemnic Nowennowych Kół Koronkowych z Koronką do Bożego Miłosierdzia w poniedziałek po Mszy św. o g. 18.00.
 3. Odnowa w Duchu Świętym zaprasza we wtorek na spotkanie modlitewne.
 4. W tym tygodniu Środą Popielcową rozpoczynamy czas Wielkiego Postu. Msze św. z posypaniem głów popiołem o g. 00; 9.00; 16.30; 18.00; 20.00. Na filiach: Grzybowa 16.00; Drzecin 17.00; Lisów 18.00. Ofiary składane na tace w tym dniu przeznaczone są na Dom Księży Emerytów.
 5. W Środę Popielcową zachowujemy post ścisły (jeden posiłek do syta, dwa mniejsze) – obowiązuje wszystkich w przedziale wieku 18 – 60 lat.
 6. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę przed Mszą św. wieczorną. Podczas Mszy św. zawierzamy Bogu nasze intencje polecane w tym miesiącu. Intencje składamy w skarbonie za ławkami.
 1. W środę rocznica objawienia się Pana Jezusa Miłosiernego Św. Faustynie dotyczącego powstania obrazu „Jezusa Miłosiernego”. Po Mszy św. o g. 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i zawierzenie Czcicieli Jezusa Miłosiernego oraz poświęcenie obrazów i dewocjonaliów zakupionych w ostatnim roku.
 2. W ostatni czwartek miesiąca zawierzamy Bogu nasze rodziny i małżeństwa. Podczas Mszy św. za wstawiennictwem św. Maksymiliana Marii Kolbego prosimy za małżeństwa i rodziny przeżywające trudności i kryzysy. Prośby w tych intencjach składamy w skarbonie św. Maksymiliana.
 3. Godzina Święta w czwartek od 21.00 w kościele.
 4. W okresie Wielkiego Postu zapraszam na Nabożeństwa Wielkopostne:
 • Droga Krzyżowa: dla dzieci o g. 16.30; dla dorosłych o g. 17.30;
 • Gorzkie Żale w niedzielę o g. 18.15.
 1. W piątek rocznica napaści Rosji na Ukrainę. Droga Krzyżowa w intencji sprawiedliwego pokoju w Ukrainie.
 2. Spotkanie dla dzieci uczących się we Frankfurcie, przygotowujących się do I Komunii św., w sobotę o g. 10.00 w Domu Parafialnym.
 3. Dziękujemy za prowadzenie modlitwy różańcowej. W tym tygodniu prosimy Róże: Matki Bożej Wniebowziętej, Cudownego Medalika i Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 1. Bóg zapłać za zamawiane Msze św., za składane ofiary na tacę i wpłacane na konto Parafii oraz za troskę o czystość w kościele. Są wolne intencje.
 2. Biblioteka parafialna czynna w każdą środę od 16.00 do 18.00.
 3. Przy wyjściu z kościoła: tygodnik Niedziela i Gość Niedzielny.

Dziękując za dar wspólnej modlitwy życzymy dobrego przeżycia najbliższego tygodnia, a wszystkich Solenizantów, Jubilatów i Przyjaciół naszej Świątyni oraz Darczyńców otaczamy szczerą modlitwą!

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności:

 1. + Józef STAREK – l. 81.
 2. + Krzysztof SOWIŃSKI – l. 52.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…