4 Niedziela Wielkiego Postu – 10.03.2024r.

4 Niedziela Wielkiego Postu – 10.03.2024r.

1. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na Nabożeństwa Wielkopostne:
  • Droga Krzyżowa w piątek: dla dzieci o 16:30; dla dorosłych o 17:30; dla młodzieży o 19:00.
  • Gorzkie Żale w niedzielę o 18:15.
  1. Zmiana tajemnic Nowennowych Kół Koronkowych z Koronką do Bożego Miłosierdzia w poniedziałek po Mszy św. o 18:00.
  2. Odnowa w Duchu Świętym zaprasza we wtorek na spotkanie modlitewne.
  3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o 17:45.
  4. Godzina Święta w czwartek od 21:00 w kościele, adorację poprzedzi Msza św. o 20:30.
  5. W sobotę 16-ty dzień miesiąca. Zapraszamy o 17:30 na nabożeństwo z Janem Pawłem II.
  6. W dniach 16-24 marca br., w całej Polsce będzie odmawiana Nowenna w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego. W naszej parafii na zakończenie Mszy św. wieczornej.
  7. Wielkopostne rekolekcje parafialne od przyszłej niedzieli. Wygłosi Marek KRZYŻKOWSKI (redemptorysta) misjonarz ze Szczecinka. Temat: Bóg sam wystarczy. Prosimy o modlitwę i uczestnictwo. Program rekolekcji w gablocie i na stronie parafii.
  8. Za tydzień III Niedziela miesiąca. Ofiary złożone na tacę zostaną przeznaczone na cele remontowe. O 10:30 Msza św. w intencji zmarłych i żyjących Ofiarodawców i Darczyńców. Ostatnio zebraliśmy kwotę 6 tys. zł. Bóg zapłać!
  9. Polsko-niemiecka Droga Krzyżowa w piątek 15 marca wyruszy z Frankfurtu o 19.00.
  10. Ekstremalna Droga Krzyżowa w piątek 22 marca o 19:00. Spotkanie organizacyjne w czwartek po Mszy św. wieczornej.
  11. Dziękujemy za prowadzenie modlitwy różańcowej. W tym tygodniu prosimy Róże: Matki Bożej Rokitniańskiej i Matki Bożej Królowej Pokoju z Medjugorie.
  1. Bóg zapłać za zamawiane Msze św., za składane ofiary na tacę i wpłacane na konto Parafii oraz za troskę o czystość w kościele i wokół kościoła.
  2. Bardzo prosimy o pomoc w przygotowaniu palm na Niedzielę Palmową. Ofiary ze sprzedaży palm przeznaczone będą na cele remontowe w naszej świątyni. Palm wystarczy dla wszystkich. Ofiara za palmę to 10 zł. Osoby chętne do pomocy zapraszamy do południa i popołudniu do Domu Parafialnego. Prosimy o gałązki bukszpanu.
  3. Trwa Wielkanocna Akcja Caritas. Do nabycia są paschaliki wielkanocne. Ofiara za świecę 20 zł.
  4. Przy wyjściu z kościoła: tygodnik Niedziela (Post dla Jezusa) i Gość Niedzielny (Kobiety w Kościele). W zakrystii nowy numer miesięcznika Różaniec.

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności:

1. + Eugeniusz GUŹNICZAK – l. 88.