2 Niedziela Wielkiego Postu – 25.02.2024r.

2 Niedziela Wielkiego Postu – 25.02.2024r.

1. Dzisiaj zbiórka do puszek na cele dzieł pomocy „Ad Gentes”.
  2. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na Nabożeństwa Wielkopostne:
  • Droga Krzyżowa w piątek: dla dzieci o 16:30; dla dorosłych o 17:30; dla młodzieży o 19:00.
  • Gorzkie Żale w niedzielę o 18:15.
  1. Spotkanie Apostolatu Maryjnego we wtorek – rozpocznie się Mszą św. o 18:00.
  2. Odnowa w Duchu Świętym zaprasza we wtorek na spotkanie modlitewne.
  3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o 17:45. Podczas Mszy św. zawierzamy Bogu nasze intencje polecane w tym miesiącu. Intencje składamy w skarbonie za ławkami.
  4. W ostatni czwartek miesiąca podczas Mszy św. wieczornej za wstawiennictwem św. Maksymiliana Marii Kolbego zawierzamy Bogu nasze rodziny i małżeństwa. Prośby w tych intencjach składamy do skarbony.
  5. Godzina Święta w czwartek od 21:00 w kościele.
  6. W tym tygodniu pierwszy piątek i sobota miesiąca:
  • Adoracja Najświętszego Sakramentu – od piątku do soboty: rano od 6:30, wieczorem od 17:15.
  • W piątek Droga Krzyżowa i Koronka do Bożego Miłosierdzia o 15:00 i Msza św. o 16:00
    za czcicieli Najświętszego Serca Jezusowego.
  • Sobota jest wezwaniem do rozpoczęcia nabożeństw zadośćuczynienia. Po Mszy św. porannej prowadzona jest medytacja nad tajemnicą różańca.
  • Odwiedziny chorych w domach wg ustalonego planu.
  1. Zmiana Tajemnic Róż Żywego Różańca w przyszłą niedzielę na sumie o 10:30. Zapraszamy kwadrans przed sumą modlących się we wspólnotach Różańcowych i Margaretkach.
  2. Wielkopostne rekolekcje parafialne od V Niedzieli Wielkiego Postu. Wygłosi je Marek KRZYŻKOWSKI (redemptorysta) misjonarz ze Szczecinka. Temat: Bóg sam wystarczy.
  3. Dziękujemy za prowadzenie modlitwy różańcowej. W tym tygodniu prosimy Róże: Św. Teresy od Dzieciątka Jezus, św. Klary i św. Dominika.
  1. Bóg zapłać za zamawiane Msze św., za składane ofiary na tacę i wpłacane na konto Parafii oraz za troskę o czystość w kościele i wokół kościoła. Dziękujemy Państwu Wołczek za nasadzenie kwiatów w donicach na placu kościelnym.
  2. Bardzo prosimy o pomoc w przygotowaniu palm na Niedzielę Palmową. W tym celu potrzebne są gałązki bukszpanu. Prosimy o przynoszenie w tygodniu do zakrystii. Jeżeli jest kłopot z transportem, proszę zgłosić w zakrystii – zorganizujemy.
  3. Trwa Wielkanocna Akcja Caritas. Do nabycia są paschaliki wielkanocne. Ofiara za świecę 20 zł.
  4. Przy wyjściu z kościoła: tygodnik Niedziela (Wybrałem celibat i jestem szczęśliwy) i Gość Niedzielny (Brat profesor). Dla dzieci Mały Gość Niedzielny. W zakrystii nowy miesięcznik Różaniec.

1. + Stanisława SZULEJKO – l. 85.
  2. + Jerzy HENDRICH – l. 74.
  3. + Dariusz ORŁOWSKI – l. 61.