1 Niedziela Wielkiego Postu – 26.02.2023r.

1 Niedziela Wielkiego Postu – 26.02.2023r.

1. Dzisiaj ogólnopolska zbiórka do puszek na pomoc ofiarom wojny na Ukrainie.
  2. W okresie Wielkiego Postu zapraszam na Nabożeństwa Wielkopostne:
  • Droga Krzyżowa w piątek: dla dzieci o 16.30; dla dorosłych o 17.30; dla młodzieży o 00.
  • Gorzkie Żale w niedzielę o 18.15.
  1. Odnowa w Duchu Świętym zaprasza we wtorek na spotkanie modlitewne.
  2. W środę 1 marca Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Okolicznościowa modlitwa i apel pamięci o g. 13.00 na Placu Żołnierzy Wyklętych.
  3. W tym tygodniu pierwsza środa, czwartek, piątek i sobota miesiąca:
  • W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zapraszamy na Mszę św. wotywną ku czci św. Józefa.
  • Adoracja Najświętszego Sakramentu – od czwartku do soboty: rano od g. 6.30, wieczorem od g. 17.15.
  • Spotkanie Przyjaciół Paradyża w czwartek o 16.30.
  • Godzina Święta w czwartek od g. 21.00 w kościele.
  • W piątek dodatkowa Droga Krzyżowa i Koronka do Bożego Miłosierdzia o 15.00 i Msza św. o 16.00 za czcicieli Najświętszego Serca Jezusowego.
  • Sobota jest wezwaniem do rozpoczęcia nabożeństw zadośćuczynienia. Po Mszy św. porannej prowadzona jest medytacja nad tajemnicą różańca.
  • Odwiedziny chorych w domach wg ustalonego planu.
  1. W czwartek będziemy gościć Biskupa Adriana Puta, który odprawi Mszę św. o g. 18.00 i udzieli błogosławieństwa pasterskiego.
  2. Zmiana Tajemnic Róż Żywego Różańca w niedzielę na sumie o 10.30. Zapraszamy kwadrans przed sumą modlących się we wspólnotach Różańcowych i Margaretkach.
  3. Za tydzień w niedzielę podczas Mszy św. o 12.00 poświęcenie świec komunijnych. Po Eucharystii spotkanie z rodzicami dzieci komunijnych w kościele.
  4. Za tydzień po Mszy św. o 13.30 spotkanie kandydatów z kl. VIII przygotowujących się do Bierzmowania z grupy ks. Marcina.
  5. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na cele dzieł pomocy „Ad Gentes”.
  6. Dziękujemy za prowadzenie modlitwy różańcowej. W tym tygodniu prosimy Róże: Matki Bożej Rokitniańskiej i Matki Bożej Królowej Pokoju z Medjugorie.
  1. Bóg zapłać za zamawiane Msze św., za składane ofiary na tacę i wpłacane na konto Parafii oraz za troskę o czystość w kościele. Są wolne intencje.
  2. Biblioteka parafialna czynna w każdą środę od 16.00 do 18.00.
  3. Przy wyjściu z kościoła: tygodnik Niedziela i Gość Niedzielny. Dla dzieci Mały Gość Niedzielny. W zakrystii miesięcznik Różaniec.

1. + Stefan ADAMCZYK – l. 82.
  2. + Adam SWINARSKI – l. 75.