XXXIV Niedziela Zwykła – 20.11.2022r.

XXXIV Niedziela Zwykła – 20.11.2022r.

1. Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata – ostatnia niedziela roku liturgicznego. Święto Patronalne Zielonogórsko – Gorzowskiego Wyższego Seminarium Duchownego. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę na rzecz Seminarium.
  2. Spotkanie kandydatów z kl. VIII przygotowujących się do Bierzmowania z grupy ks. Marcina, dzisiaj po Mszy św. o g. 13.30.
  3. Nabożeństwa wspominkowe za zmarłych pół godziny przed Mszą św. wieczorną
    wg podziału na ulice. Bóg zapłać za składane ofiary wypominkowe.
  4. Odnowa w Duchu Świętym zaprasza we wtorek na spotkanie modlitewne.
  5. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę przed Mszą św. wieczorną.
  6. W ostatni czwartek miesiąca zawierzamy Bogu nasze rodziny i małżeństwa. Podczas Mszy św.
    za wstawiennictwem św. Maksymiliana Marii Kolbego prosimy za małżeństwa i rodziny przeżywające trudności i kryzysy. Prośby w tych intencjach składamy w skarbonie św. Maksymiliana.
  7. Godzina Święta w czwartek od 21.00 w kościele.
  8. Fundacja Edueko i Katolickie Centrum Studenckie zapraszają na warsztaty dla mam i córek, które odbędą się 26 lub 27 listopada (wybrać pasujący dzień). W piątek o 18.15 Msza św. w intencji Fundacji.
  9. Spotkanie Apostolatu Maryjnego za tydzień po Mszy św. o 13.30 w Domu Parafialnym.
  10. Za tydzień wspomnienie Matki Bożej w znaku Cudownego Medalika. Odpust w kaplicy na
    oś. Grzybowym
    rozpoczniemy różańcem o 15.30, Msza św. o 16.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy ku czci Matki Bożej. Wspólnota Przyjaciół Paradyża organizuj pieszą pielgrzymkę powołaniową
    do kaplicy Cudownego Medalika na osiedlu Grzybowym. Bliższe informacje u lidera wspólnoty.
  11. Za tydzień pierwsza niedziela adwentu, błogosławieństwo adwentowych wieńców na Msze św.
    o g. 10.30. Błogosławieństwo opłatków na każdej Mszy św., ofiary składane za opłatki są przeznaczone na utrzymanie naszego kościoła.
  12. Za tydzień w naszej parafii będziemy gościć Misjonarzy Oblatów, którzy będą głosili kazania
    i rozprowadzali kalendarze misyjne na rok 2023.
  13. Za tydzień poświęcenie książeczek dla dzieci komunijnych. Po Mszy św. spotkanie rodziców.
  14. W bieżącym roku przypada 90. rocznica Wielkiego Głodu na Ukrainie, jednej z najokrutniejszych zbrodni dokonanych przez reżim sowiecki, której kulminacja przypadła na lata 1932-1933.  Ludobójstwo dokonane przez Rosję pochłonęło – od 3 do 10 mln ofiar, w tym również Polaków. W przyszłą niedzielę pragniemy modlić się w intencji sprawiedliwego pokoju w Ukrainie oraz w intencji wszystkich ofiar tamtej zbrodni.
  15. Przy wyjściu z kościoła rozprowadzane są świece wigilijnego dzieła pomocy. Małe 10 zł, duże 20 zł.
  16. Dziękujemy za prowadzenie modlitwy różańcowej. W tym tygodniu prosimy Róże:

Św. Teresy od Dzieciątka Jezus, św. Klary i św. Dominika.

1. Bóg zapłać za zamawiane Msze św., za składane ofiary na tacę i wpłacane na konto Parafii oraz
    za troskę o czystość w kościele i wokół świątyni.
  2. Biblioteka parafialna czynna w każdą środę od 16.00 do 18.00.
  3. Przy wyjściu z kościoła: tygodnik Niedziela i Gość Niedzielny.

Dziękując za dar wspólnej modlitwy życzymy dobrego przeżycia najbliższego tygodnia,
a wszystkich Solenizantów, Jubilatów i Przyjaciół naszej Świątyni oraz Darczyńców otaczamy szczerą modlitwą!