XXVIII Niedziela Zwykła – 09.10.2022r.

Ogłoszenia duszpasterskie

 

 1. Dzisiaj rozpoczynamy rekolekcje przygotowujące nas do Aktu Zawierzenia Matce Bożej Fatimskiej, Rodzin i mieszkańców Słubic, na Mszy św. 13 października o g. 18.00. Rekolekcje poprowadzą Siostry Nazaretanki – s. Maksymiliana i s. Angelina oraz Misjonarz św. Rodziny – ks. Adam Bajorski. Plan rekolekcji na plakatach.
 2. Zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe.
  Dla dzieci  w tym tygodniu wyjątkowo od poniedziałku do środy o g. 16.30.
  Dla dorosłych w tygodniu o g. 17.30, w niedzielę o g. 18.30.
 3. W poniedziałek po Mszy św. o g. 18.00 zmiana tajemnic nowennowych Kół Koronkowych z Koronką do Bożego Miłosierdzia.
 4. W piątek 14 października – Dzień Edukacji. W intencjach Nauczycieli, Wychowawców, Katechetów, Dyrekcji Szkół, Przedszkoli i wszystkich Pracowników Oświaty, pragniemy ofiarować nabożeństwo różańcowe o g. 17.30.
 5. Zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w zajęciach z języka niemieckiego, oraz muzycznych i plastycznych. Zajęcia prowadzone są nieodpłatnie w Katolickim Centrum Studenckim w Słubicach w każdy 2 i 4 piątek miesiąca, począwszy od nadchodzącego piątku w g. 16.00 – 18.00.
 6. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o g. 13.30 spotkanie kandydatów przygotowujących się do Bierzmowania z grupy ks. Marcina.
 7. Zapowiadana na dzisiaj zbiórka do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia odbędzie się w przyszłą niedzielę w XII Dzień Papieski.
 8. Mszę św. inaugurująca nowy rok akademicki dla studentów w przyszłą niedzielę o g. 11.00 w Katolickim Centrum Studenckim.
 9. Organizujemy Kurs przedmałżeński, który potrwa 6 dni. Nauki będą głoszone 18-19-20 listopada oraz 25-26-27 listopada 2022r. Zapisy drogą elektroniczną: mkrecha@wp.pl.
 10. W związku z powtarzającymi się na terenie powiatu słubickiego jak i całego województwa lubuskiego zdarzeniami na szkodę osób starszych, polegających na wyłudzaniu pieniędzy przez oszustów podających się w rozmowie telefonicznej za członków rodziny, za policjantów, pracowników banku, poczty lub przedstawicieli innych instytucji. W trosce o bezpieczeństwo wszystkich seniorów policjanci apelują o zachowanie ostrożności, czujności, a przede wszystkim rozłączenie rozmowy telefonicznej w takim przypadku i natychmiastowe połączenie się z członkiem rodziny pod znanym dla nas numerem telefonu, a w przypadku nie odbierania bezpośrednio pod numer alarmowy 112. Chrońmy swoje oszczędności – nie dajmy się oszukać.
 11. Dziękujemy za prowadzenie modlitwy różańcowej. W tym tygodniu prosimy Róże: Św. Teresy od Dzieciątka Jezus, św. Klary i św. Dominika.
 12. Bóg zapłać za zamawiane Msze św., za składane ofiary na tacę i wpłacane na konto Parafii oraz za troskę o czystość w kościele i wokół świątyni.
 13. Biblioteka parafialna czynna w każdą środę od 16.00 do 18.00.
 14. Przy wyjściu z kościoła: tygodnik Niedziela i Gość Niedzielny.

 

Dziękując za dar wspólnej modlitwy życzymy dobrego przeżycia najbliższego tygodnia,
a wszystkich Solenizantów, Jubilatów i Przyjaciół naszej Świątyni oraz Darczyńców otaczamy szczerą modlitwą!