VIII Niedziela Wielkanocna – 28.05.2023r.

VIII Niedziela Wielkanocna – 28.05.2023r.

1. Dzisiaj Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Na każdej Mszy św. możemy zyskać dar odpustu zupełnego. Główna Msza św. odpustowa o 13.30, której przewodniczyć będzie ks. bp Adrian Put. Po Mszy św. zapraszamy na festyn rodzinny, który potrwa do g. 18.30. Przewidziane są występy artystyczne, zabawy dla dzieci, grill oraz domowe ciasta. Festyn zakończy koncert uwielbieniowy zespołu JTM – Joy the Morning o 17.00. Dochód ze sprzedaży wszystkiego na festynie przeznaczony jest na potrzeby remontowe kościoła. Plac przy kościele będzie wyłączony z ruchu samochodowego.
  2. Jutro święto – Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła – drugi dzień Zielonych Świąt.
  3. Zapraszamy na nabożeństwa majowe dzisiaj o g. 18.30, w tygodniu o g. 17.30.
  4. Spotkanie Apostolatu Maryjnego w poniedziałek po Mszy św. wieczornej.
  5. Odnowa w Duchu Świętym zaprasza we wtorek na spotkanie modlitewne.
  6. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę przed Mszą św. wieczorną. Podczas Mszy św. zawierzamy Bogu nasze intencje polecane w tym miesiącu. Intencje składamy w skarbonie za ławkami.
  7. W czwartek święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
  8. Od czwartku rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nabożeństwo na zakończenie Mszy św.
  9. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca:
  • Adoracja Najświętszego Sakramentu – od czwartku do soboty: rano od 6.30, wieczorem od 15.
  • Spotkanie Przyjaciół Paradyża w czwartek po Mszy św. wieczornej.
  • Godzina Święta w czwartek od g. 21.00 w kościele.
  • W piątek Droga Krzyżowa i Koronka do Bożego Miłosierdzia o 15.00 i Msza św. o 00 za czcicieli Najświętszego Serca Jezusowego.
  • Sobota jest wezwaniem do rozpoczęcia nabożeństw zadośćuczynienia. Po Mszy św. porannej prowadzona jest medytacja nad tajemnicą różańca.
  • Odwiedziny chorych w domach wg ustalonego planu.
  1. Rodzinny Rajd Rowerowy do Uradu, w sobotę 3 czerwca, zbiórka przy kościele, wyjazd o 10.00. Planowana Msza św. i ognisko. Dla celów organizacyjnych oraz bezpiecznego przejazdu prosimy o zgłoszenie chęci uczestnictwa w zakrystii – do 2 czerwca.
  2. W przyszłą niedzielę – uroczystość Najświętszej Trójcy.
  3. Zmiana Tajemnic Róż Żywego Różańca w niedzielę na sumie o 10.30. Zapraszamy kwadrans przed sumą modlących się we wspólnotach Różańcowych i Margaretkach.
  4. Za tydzień zbiórka do puszek na rzecz budowy Centrum Opatrzności Bożej.
  5. Wyjazd do Sanktuarium Matki Bożej Nadodrzańskiej Królowej Pokoju w Siekierkach n/Odrą, na procesję pokutną Drogą Różańcową pieszo przez las, w przyszłą niedzielę o 13.00 z placu kościelnego.
  6. Dziękujemy za prowadzenie modlitwy różańcowej. W tym tygodniu prosimy Róże: Św. Elżbiety i Matki Bożej Królowej Polski.
  1. Bóg zapłać za zamawiane Msze św., za składane ofiary na tacę i wpłacane na konto Parafii oraz za troskę o czystość w kościele. Dziękujemy Państwu Katarzynie i Sławomirowi Wołczek za dar kwiatów w donicach przed kościołem i plebanią. Dziękujemy wszystkim, którzy pomagali przy nasadzeniu.
  2. Biblioteka parafialna czynna w każdą środę od 16.00 do 18.00.
  3. Przy wyjściu z kościoła: tygodnik Niedziela (Nie pozwalaj na zło) i Gość Niedzielny (Kim jest Paraklet?). W zakrystii miesięcznik Różaniec.

1. + Patryk GRUDOWSKI – l. 32.
  2. + Ryszard MICHALSKI – l. 75.
  3. + Stefania STRUGAREK – l. 90.