VII Niedziela Wielkanocna – 21.05.2023r.

VII Niedziela Wielkanocna – 21.05.2023r.

1. Rocznica I Komunii św. dzisiaj o g. 12.00.
  2. Dzisiaj III Niedziela miesiąca. Ofiary złożone w tym dniu na tacę zostaną przeznaczone na cele remontowe naszego kościoła. Bóg Zapłać!
  3. Zapraszamy na nabożeństwa majowe w niedzielę o g. 18.30, w tygodniu o g. 17.30.
  4. Trwa Nowenna do Ducha Świętego.
  5. Odnowa w Duchu Świętym zaprasza we wtorek na spotkanie modlitewne.
  6. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę przed Mszą św. wieczorną.
  7. Godzina Święta w czwartek od 21.00 w kościele.
  8. W piątek przypada Dzień Matki. Pamiętajmy w naszych modlitwach.
  9. W piątek o 19.00 spowiedź św. i próba dla kandydatów do bierzmowania i ich świadków.
  10. W piątek kancelaria parafialna nie czynna.
  11. Spotkanie Apostolatu Maryjnego w tym miesiącu, wyjątkowo w poniedziałek 29 maja, po Mszy św. wieczornej.
  12. W sobotę Wigilia Zesłania Ducha Świętego. O 19.00 Akatyst ku czci Ducha Świętego, po Akatyście modlitwa uwielbienia.
  13. W przyszłą Niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Na każdej Mszy św. możemy zyskać dar odpustu zupełnego. Główna Msza św. odpustowa o 13.30, której przewodniczyć będzie ks. bp Adrian Put. Po Mszy św. zapraszamy na festyn rodzinny. Przewidziane są występy artystyczne, zabawy dla dzieci, grill oraz domowe ciasta. Prosimy o upieczenie ciast (bez kremów i galaretek) – ciasta przynosimy do Domu Katechetycznego w sobotę od 17.00 do 18.00 oraz w niedzielę przed Mszą św. o 9.00, 10.30 i 12.00. Dochód ze sprzedaży wszystkiego na festynie przeznaczony jest na potrzeby remontowe kościoła. O 9.00 prosimy mężczyzn o pomoc w rozstawieniu namiotów oraz stołów z ławkami. Prosimy tego dnia udając się na Mszę św. nie parkować wokół kościoła. Plac przy kościele będzie wyłączony z ruchu samochodowego od soboty wieczór.
  14. Dziękujemy za prowadzenie modlitwy różańcowej. W tym tygodniu prosimy Róże: Matki Bożej Rokitniańskiej i Matki Bożej Królowej Pokoju z Medjugorie.
  1. Bóg zapłać za zamawiane Msze św., za składane ofiary na tacę i wpłacane na konto Parafii oraz za troskę o czystość w kościele. Dziękujemy osobom, które zgłosiły się, aby złożyć Dar Serca dla naszego kościoła na procesji z darami na Mszy św. odpustowej.
  2. Biblioteka parafialna czynna w każdą środę od 16.00 do 18.00.
  3. Przy wyjściu z kościoła: tygodnik Niedziela (Nie taka spowiedź straszna) i Gość Niedzielny (Wiara szuka obrazu). Dla dzieci Mały Gość Niedzielny.

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności:

1. + Jadwiga DĄBROWSKA – l. 74.

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…