VI Niedziela Wielkanocna – 14.05.2023r.

VI Niedziela Wielkanocna – 14.05.2023r.

1. Dzisiaj Uroczystość I Komunii św. dzieci ze SP nr 2. Dzieci wraz z rodzicami przeżywają Biały Tydzień na Mszy św. o g. 18.00. Dziękujemy rodzicom dzieci komunijnych za złożony dar ołtarza.
  2. Zapraszamy na nabożeństwa majowe w niedzielę o g. 18.30, w tygodniu o g. 17.30.
  3. We wtorek św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski – święto.
  4. Odnowa w Duchu Świętym zaprasza we wtorek na spotkanie modlitewne. Wspólnota ta organizuje 20 maja br., pielgrzymkę autokarową do Częstochowy. Zapisy do dzisiaj w zakrystii.
  5. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę przed Mszą św. wieczorną.
  6. Msza św. o św. Michale Archaniele w czwartek o g. 18.00. Po Mszy św. w Domu Parafialnym spotkanie Bractwa oraz kolejny miesiąc Wielkiej 9. Miesięcznej Nowenny do Aniołów Stróżów dzieci i młodzieży. Zapraszamy na referat o zagrożeniach w znakach, które dla nas wydają się normalne, a pochodzą od złego.
  7. Godzina Święta w czwartek od 21.00 w kościele, adorację poprzedzi Msza św. o 20.30.
  8. Katolickie Centrum Studenckie zaprasza na „2 Lubuski Kongres Klimatyczny” w Collegium Polonicum. W piątek od 11.00 do 15.00.
  9. Od piątku rozpoczyna się Nowenna do Ducha Świętego.
  10. W przyszłą niedzielę uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
  11. Rocznica I Komunii św. dzieci klas czwartych ze Szkoły Podstawowej nr 1 i 2, w przyszłą niedzielę o 12.00. Spowiedź św. w piątek od 17.15. Zapraszamy do udziału dzieci z rodzicami.
  12. Za tydzień III Niedziela miesiąca. Ofiary złożone w tym dniu na tacę zostaną przeznaczone na cele remontowe naszego kościoła. Bóg Zapłać!
  13. W tym miesiącu rocznicę święceń kapłańskich obchodzą: 21 maj – 18 rocz. ks. Marcin, 27 maja – 28 rocz. Ks. Proboszcz Andrzej; 24 czerwca – 17 rocz. Ks. Marek i 15 sierpnia – 49 rocz. ks. Władysław. Dziękujemy za zamawiane Msze św. w naszych intencjach.
  14. Odpust parafialny połączony z bierzmowaniem i festynem rodzinnym w Niedzielę Zesłania Ducha Świętego, 28 maja o g. 13.30. Przewidziane są występy artystyczne, zabawy dla dzieci i młodzieży, grill oraz domowe ciasta. Dochód z festynu przeznaczony jest na potrzeby remontowe kościoła.
  15. Dziękujemy za prowadzenie modlitwy różańcowej. W tym tygodniu prosimy Róże: Matki Bożej Wniebowziętej, Cudownego Medalika i Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  1. Bóg zapłać za zamawiane Msze św., za składane ofiary na tacę i wpłacane na konto Parafii oraz za troskę o czystość w kościele. Dziękujemy osobom, które zgłosiły się, aby złożyć Dar Serca dla naszego kościoła na procesji z darami na Mszy św. odpustowej.
  2. Biblioteka parafialna czynna w każdą środę od 16.00 do 18.00.
  3. Przy wyjściu z kościoła: tygodnik Niedziela (Polska widziana z nieba.) i Gość Niedzielny (Kościół marzeń.). W zakrystii miesięcznik Różaniec.

1. + Teresa Schwigon – l. 89.
  2. + Barbara SZNIGIR – l. 78.
  3. + Barbara JANKOWSKA – l. 83.