V Niedziela Wielkanocna – 07.05.2023r.

Ogłoszenia duszpasterskie

V Niedziela Wielkanocna – 07.05.2023r.

 1. Dzisiaj Uroczystość I Komunii św. dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1. Od poniedziałku do czwartku dzieci wraz z rodzicami przeżywają Biały Tydzień na Mszy św. o g. 18.00. Bardzo serdecznie dziękujemy rodzicom dzieci komunijnych za złożony dar ołtarza.
 2. Zapraszamy na nabożeństwa majowe w niedzielę o g. 18.30, w tygodniu o g. 17.30.
 3. W poniedziałek św. Stanisława – biskupa i męczennika – głównego patrona Polski.
 4. Zmiana tajemnic Nowennowych Kół Koronkowych z Koronką do Bożego Miłosierdzia w poniedziałek po Mszy św. o g. 18.00.
 5. Odnowa w Duchu Świętym zaprasza we wtorek na spotkanie modlitewne. Wspólnota ta organizuje 20 maja br., pielgrzymkę autokarową do Częstochowy, z okazji 40-lecia powstania Wspólnoty w Polsce. Koszt ok. 200 zł. Zapisy do 14 maja w zakrystii.
 6. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę przed Mszą św. wieczorną.
 7. Godzina Święta w czwartek od g. 21.00 w kościele.
 8. Czuwanie fatimskie w sobotę 13 maja. Rozpoczniemy o g. 17.15 rozważając tajemnice radosne różańca św., o g. 18.00 Msza św., po Mszy św. procesja fatimska, zakończymy aktem zawierzenia Matce Bożej Fatimskiej. Szczegółowy plan w gablotach.
 9. Uroczystość I Komunii św. w przyszłą niedzielę na Mszy św., która rozpocznie się o 11.30. Spowiedź przed I Komunią św. dla dzieci, ich rodziców i rodzeństwa w sobotę o 9.00.
 10. Wyjazd do Sanktuarium Matki Bożej Nadodrzańskiej Królowej Pokoju w Siekierkach n/Odrą, na procesję pokutną Drogą Różańcową pieszo przez las, od maja do października, w pierwszą niedzielę miesiąca o g. 13.00.
 11. Dziękujemy za prowadzenie modlitwy różańcowej. W tym tygodniu prosimy Róże: Św. Teresy od Dzieciątka Jezus, św. Klary i św. Dominika.
 12. Bóg zapłać za zamawiane Msze św., za składane ofiary na tacę i wpłacane na konto Parafii oraz za troskę o czystość w kościele. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w gruntowne sprzątanie naszej świątyni. Szczególne podziękowania dla Pań: Marii i Katarzyny, które przez cały rok troszczą się o czystość naszego kościoła – jako dar serca. Dziękujemy osobom, które zgłosiły się, aby w całości lub w części złożyć Dar Serca dla naszego kościoła z listy przedmiotów na procesję z darami na Mszy św. odpustowej.
 13. Biblioteka parafialna czynna w każdą środę od 16.00 do 18.00.
 14. Przy wyjściu z kościoła: tygodnik Niedziela (Po co nam objawienia?) i Gość Niedzielny (Pierwsza komunia gubi swój duchowy sens. Jak uniknąć komercyjnej otoczki?). W zakrystii miesięcznik Różaniec.

Dziękując za dar wspólnej modlitwy życzymy dobrego przeżycia najbliższego tygodnia, a wszystkich Solenizantów, Jubilatów i Przyjaciół naszej Świątyni oraz Darczyńców otaczamy szczerą modlitwą!

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności:

 1. + Eugenia KARPIAK – l. 85.

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…