Odpust w parafii pw. Ducha Świętego w Słubicach

,

W niedzielę 19. maja 2024r. wierni ze wspólnoty parafii pw. Ducha Świętego w Słubicach przeżywali uroczystości odpustowe w Niedzielę Zesłania Ducha Świętego. Mszy Świętej Odpustowej przewodniczył ks. kan. Robert Patro, który wygłosił także homilię. Eucharystia była jednocześnie dziękczynieniem za pierwszą rocznicę przyjęcia Komunii Świętej przez dzieci z naszej parafii.  Podczas sprawowanej Najświętszej Ofiary, delegacje grup parafialnych oraz parafianie, złożyli dary ołtarza w uroczystej procesji.

Po Mszy Świętej odbył się tradycyjny festyn gminno – parafialny „Powiew Ducha” połączony z degustacją ciast oraz potraw z grilla. Wśród zabaw dla najmłodszych parafian, dużym zainteresowaniem cieszyły się pokazy przedstawicieli służb mundurowych. Uczestnicy rodzinnego pikniku podziwiali talenty wokalne i taneczne najmłodszych parafian ze słubickich przedszkoli i szkół. Występy zakończył koncert Przemka Szczotko z zespołem.

Dziękujemy Wszystkim za wspólną modlitwę i zabawę. Za każdy gest pomocy w przygotowaniu , jak również za wsparcie zbiórki na remont naszego kościoła. Bóg zapłać!

NAZWA DARU DARCZYŃCA NAZWA DARU DARCZYŃCA
Preparat do czyszczenia naczyń liturgicznych Anonimowy Karton wina mszalnego Kościół Filialny w DRZECINIE – pw. Matki Bożej Rokitniańskiej
Kadzidło Rodziny: Pietrzak i Kusz Karton wina mszalnego Kościół Filialny w DRZECINIE – pw. Matki Bożej Rokitniańskiej
Kadzidło Anonimowy 10000 komunikantów Rodzina Górskich
Kadzidło Bractwo Szkaplerza

Św.  Michała Archanioła

10000 komunikantów Anonimowy
Kadzidło Anonimowy 10000 komunikantów

 

Bractwo Szkaplerza

Św.  Michała Archanioła

Woskowe świece ołtarzowe Anonimowy 1000 hostii Anonimowy
300 cienkich świec anonimowy Olej do świec 5l Apostolat Maryjny
Bielizna kielichowa Przyjaciele Paradyża Olej do świec 5l Godzina Święta
Bielizna kielichowa Rodzina Sobocińskich Olej do świec 5l Anonimowy
Bielizna kielichowa Anonimowy Olej do świec 5l Anonimowy

Duszpasterze wraz z całą rodziną parafialną Świętego Ducha w Słubicach.