Odpust i Festyn Rodzinny „POWIEW DUCHA” przy parafii Ducha Świętego w Słubicach 24.05.2026r.

Już w niedzielę, 24 maja 2026 roku, zapraszamy wszystkich mieszkańców Słubic i okolic na Odpust i wyjątkowy Festyn Rodzinny „POWIEW DUCHA” przy naszej parafii pw. Ducha Świętego w Słubicach. Będzie to dzień pełen radości, wspólnego świętowania, muzyki i rodzinnej atmosfery. Przygotowaliśmy wiele atrakcji zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

Odpust rozpocznie się o godz. 12:00 uroczystą Mszą Świętą w kościele parafialnym. Oficjalne otwarcie festynu nastąpi o godz. 13:30.

Festyn wraz ze mną otworzą:

  • Marzena Słodownik – Burmistrzyni Słubic,
  • Ryszard Chustecki – prezes Słubickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji,
  • Leszek Bajon – Starosta Słubicki.

Program artystyczny i koncert Siewców Lednicy

Po oficjalnym rozpoczęciu na scenie wystąpią przedszkolaki oraz uczniowie słubickich szkół. Nie zabraknie muzyki, tańca i rodzinnej atmosfery.

Punktem kulminacyjnym wydarzenia będzie koncert zespołu Siewcy Lednicy, który rozpocznie się o godz. 17:00. Zespół od lat gromadzi tłumy słuchaczy i jest znany z pełnych energii oraz radości koncertów ewangelizacyjnych.

Atrakcje dla całych rodzin

Na uczestników festynu czeka wiele atrakcji:

  • dmuchańce dla dzieci,
  • loteria fantowa,
  • przejazdy elektryczną hulajnogą,
  • lody i gofry,
  • domowe ciasta,
  • desery i wiele innych smakołyków.

To będzie doskonała okazja do wspólnego spędzenia czasu, spotkań i rodzinnego odpoczynku.

Wspólny cel – remont kościoła

Cały dochód z festynu zostanie przeznaczony na remont naszego kościoła pw. Ducha Świętego w Słubicach. Dziękujemy wszystkim sponsorom, wolontariuszom i osobom zaangażowanym w przygotowanie wydarzenia.

Współorganizatorami festynu są:

  • Gmina Słubice,
  • Słubicki Ośrodek Sportu i Rekreacji,
  • Słubicki Miejski Ośrodek Kultury,
  • Powiat Słubicki (patronat).

Serdecznie zapraszam wszystkich parafian i mieszkańców. Naprawdę wiele będzie się działo. Zapowiada się piękna pogoda, dobra atmosfera i mnóstwo atrakcji. Przyjdźcie całymi rodzinami.

Ks. Andrzej Wawrzysiuk

Proboszcz