Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 31.03.2024r.

Ogłoszenia duszpasterskie

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 31.03.2024r.

 1. Dzisiaj uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego:

Niech „Zwycięzca śmierci, piekła i szatana (…)” napełni wszystkie serca wiarą, nadzieją i miłością. Dodaje siły w codziennych trudach, aby radość z Chrystusowego Zmartwychwstania stała się udziałem wszystkich ludzi.

Błogosławionych Świąt Wielkiej Nocy oraz dostąpienia wszelkich łask przygotowanych przez Chrystusa Zmartwychwstałego.

 1. Pragniemy podziękować Wszystkim, którzy czynnie włączali się w przygotowanie Triduum Paschalnego – Kapłanom, Służbie Liturgicznej Ołtarza, Kościelnym, Organiście, Scholi, Liderom Grup Parafialnych i prowadzącym Adoracje oraz Wam Drodzy Parafianie za uczestnictwo i wspólną modlitwę. Dziękujemy grupie naszych dekoratorów: Państwu Dorocie i Krzysztofowi, Joannie i Krzysztofowi oraz wszystkim osobom, które pomagały w przygotowaniu dekoracji Ciemnicy, Grobu Pańskiego i naszego kościoła. Bóg zapłać!

Msza św. o g. 6:00; 9:00; 10:30; 12:00; 13:30; 15:00 i 19:00.

 1. Rozpoczyna się Oktawa Wielkanocy, która kończy się w II Niedzielę Wielkanocy, czyli Miłosierdzia Bożego, która rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia.
 2. Od Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego do Niedzieli Miłosierdzia Bożego codziennie
  o 15:00 – Msza św. wraz z Nowenną i Koronka do Miłosierdzia Bożego. Na ołtarzu Jezusa Miłosiernego wyłożona jest KSIĘGA MIŁOSIERDZIA. Możemy tam wpisywać nasze prośby, które są omadlane podczas Nowenny.
 3. Schola zaprasza na mini koncert: Uwielbienie żyjącego JEZUSA – dzisiaj po Mszy św. o 12:00.
 4. Jutro drugi dzień Świąt Wielkanocnych. Msze św. wg porządku niedzielnego, taca przeznaczona na KUL i Instytut Filozoficzno – Teologiczny w Zielonej Górze.
 5. Kancelaria parafialna w poniedziałek nieczynna.
 6. Odnowa w Duchu Świętym zaprasza we wtorek na spotkanie modlitewne w kościele.
 7. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę przed Mszą św. wieczorną.
 8. Spotkanie Apostolatu Maryjnego w środę rozpocznie się Mszą św. o 18:00.
 9. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca:
 • Adoracja Najświętszego Sakramentu – od czwartku do soboty: rano od 6:30, wieczorem od 17:15.
 • Spotkanie Przyjaciół Paradyża w czwartek o 19:00.
 • Godzina Święta w czwartek od 21:00 w kościele.
 • W piątek o 15:00 – Msza św. za czcicieli Najświętszego Serca Jezusowego wraz z Nowenną i Koronka do Miłosierdzia Bożego.
 • Sobota jest wezwaniem do rozpoczęcia nabożeństw zadośćuczynienia. Po Mszy św. porannej prowadzona jest medytacja nad tajemnicą różańca.
 • Odwiedziny chorych w domach wg ustalonego planu. Ks. Tadeusz od g. 8:30.
 1. W najbliższy piątek przypada liturgiczna uroczystość – piątek w Oktawie Wielkanocy – nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych.
 2. Spotkanie dla dzieci I Komunijnych z SP1 oraz z Frankfurtu i ich rodziców w sobotę o 13:30 w kościele.
 3. Zmiana Tajemnic Róż Żywego Różańca w przyszłą niedzielę na sumie o 10:30. Zapraszamy kwadrans przed sumą modlących się we wspólnotach Różańcowych i Margaretkach.
 4. W przyszłą niedzielę Msza św. o wschodzie słońca (g. 6:00) na wałach nad Odrą (około 3,5 km od kościoła). Wyruszamy pieszo sprzed kościoła o 5:00. Można dojechać samochodami. Spotkanie organizacyjne w środę po Mszy św. wieczornej.
 5. Dziękujemy za prowadzenie modlitwy różańcowej. W tym tygodniu prosimy Róże: Matki Bożej Ostrobramskiej i Matki Bożej Fatimskiej.
 1. Bóg zapłać za zamawiane Msze św., za składane ofiary na tacę i wpłacane na konto Parafii oraz za troskę o czystość w kościele i wokół kościoła. Szczególnie Paniom: Marii, Katarzynie i Małgorzacie. Dziękujemy Przedsiębiorstwu Usług Komunalnych za inicjatywę i uporządkowanie terenu wokół kościoła.
 2. Potrzebujemy pomocy w przygotowaniu obiadów dla księży w soboty i niedziele – oczywiście z wynagrodzeniem. Bardzo prosimy o pomoc.
 3. Przy wyjściu z kościoła: tygodnik Niedziela (Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem) i Gość Niedzielny (Jezus żyje). W zakrystii nowy numer miesięcznika Różaniec.

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności:

 1. + Maria MACHOWSKA – l. 88.
 2. + Władysława BUJAK – l. 75.
 3. + Marianna KSOKOWSKA – l. 81.
 4. + Ireneusz WOJSA – l. 60.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…