Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 09.04.2023r.

Ogłoszenia duszpasterskie

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 09.04.2023r.

 1. Dzisiaj uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego:

Niech „Zwycięzca śmierci, piekła i szatana (…)” napełni wszystkie serca wiarą, nadzieją i miłością. Dodaje siły w codziennych trudach, aby radość z Chrystusowego Zmartwychwstania stała się udziałem wszystkich ludzi.

Błogosławionych Świąt Wielkiej Nocy oraz dostąpienia wszelkich łask przygotowanych przez Chrystusa Zmartwychwstałego.

Msza św. o g. 6.00; 9.00; 10.30; 12.00; 13.30; 15.00 i 19.00.

 1. Rozpoczyna się Oktawa Wielkanocy, która się kończy w II Niedzielę Wielkanocy, czyli Miłosierdzia Bożego, która rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia.
 2. Od Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego do Niedzieli Miłosierdzia Bożego codziennie o g. 15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego wraz z Nowenną i Mszą św.
 3. Jutro drugi dzień Świąt Wielkanocnych. Msze św. wg porządku niedzielnego, taca przeznaczona na KUL i Instytut Filozoficzno – Teologiczny w Zielonej Górze.
 4. Kancelaria parafialna w poniedziałek nieczynna.
 5. Odnowa w Duchu Świętym zaprasza we wtorek na spotkanie modlitewne w kościele.
 6. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę przed Mszą św. wieczorną.
 7. Godzina Święta w czwartek od g. 21.00 w kościele.
 8. W najbliższy piątek przypada liturgiczna uroczystość – piątek w Oktawie Wielkanocy – nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych.
 9. Za tydzień III Niedziela miesiąca. Ofiary złożone w tym dniu na tacę zostaną przeznaczone na cele remontowe naszego kościoła. Bóg Zapłać!
 10. W przyszłą niedzielę Msza św. o wschodzie słońca (g. 6.00) przy XII stacji EDK (około 4 km od kościoła). Wyruszamy pieszo sprzed kościoła o 5.00. Można dojechać samochodami. Spotkanie organizacyjne w środę po Mszy św. wieczornej.
 11. Na ołtarzu Jezusa Miłosiernego wyłożona jest KSIĘGA MIŁOSIERDZIA. Możemy tam wpisywać nasze prośby, które są omadlane podczas Nowenny do Bożego Miłosierdzia.
 12. Pragniemy podziękować Wszystkim, którzy czynnie włączali się w przygotowanie Triduum Paschalnego – Kapłanom, Służbie Liturgicznej Ołtarza, Kościelnym, Organiście z p. Magdaleną, Scholi, Liderom Grup Parafialnych i prowadzącym Adoracje oraz Wam Drodzy Parafianie za uczestnictwo i wspólną modlitwę. Dziękujemy grupie naszych dekoratorów oraz wszystkim osobom, które pomagały w przygotowaniu dekoracji Ciemnicy, Grobu Pańskiego i naszego kościoła. Bóg zapłać!
 13. Dziękujemy za prowadzenie modlitwy różańcowej. W tym tygodniu prosimy Róże: Matki Bożej Rokitniańskiej i Matki Bożej Królowej Pokoju z Medjugorie.
 1. Bóg zapłać za zamawiane Msze św., za składane ofiary na tacę i wpłacane na konto Parafii oraz za troskę o czystość w kościele. Dziękujemy Przedsiębiorstwu Usług Komunalnych za uporządkowanie terenu wokół kościoła oraz za przycięcie drzew i krzewów.
 2. Biblioteka parafialna czynna w każdą środę od 16.00 do 18.00.
 3. Przy wyjściu z kościoła: tygodnik Niedziela (Prawda o Wielkiej Nocy) i Gość Niedzielny (Paschalne spotkania).

Dziękując za dar wspólnej modlitwy życzymy dobrego przeżycia najbliższego tygodnia, a wszystkich Solenizantów, Jubilatów i Przyjaciół naszej Świątyni oraz Darczyńców otaczamy szczerą modlitwą!

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności:

 1. + Mariola PRZYBYŁA – l. 62.
 2. + Danuta ZWOLAK – l. 64.
 3. + Zbigniew SMORĄG – l. 69.
 4. + Elżbieta KARPEZO – l. 65.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…