Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej – 02.04.2023r.

Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej – 02.04.2023r.

1. Dzisiaj podczas każdej Mszy św. poświęcenie palm.
  2. Zmiana Tajemnic Róż Żywego Różańca dzisiaj na sumie o godz. 10.30. Zapraszamy kwadrans przed sumą modlących się we wspólnotach Różańcowych i Margaretkach.
  3. Odbiór alb dzieci komunijnych dzisiaj w Domu Parafialnym. Dziewczynki o g. 15.00, chłopcy o g. 15.45.
  4. Dzisiaj 18 rocznica śmierci św. Jana Pawła II. Zapraszamy na godzinne czuwanie modlitewne ze św. Janem Pawłem II w intencji Ojczyzny. Rozpoczniemy o g. 15.00.
  5. Spotkanie Przyjaciół Paradyża, formacyjno-modlitewne, w poniedziałek po Mszy wieczornej.
  6. Nauki przed chrztem dziecka dla rodziców i chrzestnych w poniedziałek o godz. 19.00 w kościele.
  7. Odnowa w Duchu Świętym zaprasza we wtorek na spotkanie modlitewne.
  8. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę przed Mszą św. wieczorną.
  9. Kancelaria parafialna w Wielki Piątek nieczynna.
  10. Wielki Czwartek:
  • To dzień wdzięczności za sakrament Kapłaństwa i Eucharystii.
  • Rano w Katedrze Gorzowskiej – Msza św. Krzyżma z odnowieniem przyrzeczeń kapłańskich i poświęceniem olejów.
  • Msza Wieczerzy Pańskiej o g. 18.00.
  • Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy do g. 23.00.
  1. Wielki Piątek:
  • Obowiązuje post ilościowy i jakościowy. Jako chrześcijanie pamiętajmy, że jeżeli post jest z jakichkolwiek powodów złamany, jesteśmy zobowiązani do zadośćuczynienia przez złożenie jałmużny wielkopostnej.
  • Adoracja Najświętszego Sakramentu w g. 8.00 – 23.00. Plan w gablotach.
  • Koronka do Miłosierdzia Bożego wraz z Nowenną i Drogą Krzyżową o g. 15.00.
  • Liturgia Męki Pańskiej o g. 18.00.
  • Gorzkie Żale – wszystkie części – po Liturgii Męki Pańskiej.
  1. Wielka Sobota:
  • Adoracja Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim w g. 8.00 – 17.00. Plan w gablotach.
  • Święcenie pokarmów w g. 10.00 – 14.00 co godzinę. Ofiary składane podczas święcenia będą przeznaczone na remont naszej świątyni.
  • Święcenie pokarmów na filiach: Grzybowa g. 10.00; Drzecin g. 10.30; Lisów g. 11.15; Kolonia Lubusz g. 12.00.
  • Koronka do Miłosierdzia Bożego wraz z Nowenną o g. 15.00.
  • Liturgia Wigilii Paschalnej o g. 20.00. Prosimy o przyniesienie paschalików na Liturgię Światła.
  1. Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego:
  • Msza z procesją rezurekcyjną o g. 6.00.
  • Nie będzie Mszy św. o g. 7.30.
  • Pozostałe godziny Mszy św. 9.00; 10.30; 12.00; 13.30; 15.00 i 19.00.
  • Na filiach w I i II dzień Świąt wg. porządku niedzielnego.
  1. Tradycyjnie od Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego do Niedzieli Miłosierdzia Bożego codziennie o godz. 15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego wraz z Nowenną i Mszą św.
  2. Okazja do spowiedzi w Wielkim Tygodniu:
  • Od poniedziałku do środy pół godziny przed Mszą św. poranną i wieczorną.
  • W czwartek o g. 21.00 – 23.00.
  • W piątek o g. 15.00 – 16.00. i 21.00 – 23.00.
  • W sobotę ostatnia okazja do spowiedzi przed świętami o g. 15.00 – 16.00.
  1. Trwa Wielkanocna Akcja Caritas. Do nabycia są paschaliki wielkanocne. Ofiara za świecę 20 zł.
  2. Dziękujemy za prowadzenie modlitwy różańcowej. W tym tygodniu prosimy Róże: Matki Bożej Wniebowziętej, Cudownego Medalika i Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  1. Bóg zapłać za zamawiane Msze św. !!!Są wolne intencje!!!, za składane ofiary na tacę i wpłacane na konto Parafii oraz za troskę o czystość w kościele. Dziękujemy za przygotowanie dekoracji na Wielki Post i dzisiejszą niedzielę.
  2. Dziękujemy wszystkim uczestnikom i organizatorom Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. W piątek wyruszyło 30 osób.
  3. Biblioteka parafialna czynna w każdą środę od 16.00 do 18.00.
  4. Przy wyjściu z kościoła: tygodnik Niedziela (Jak przekazać dzieciom wiarę) i Gość Niedzielny (Jego i nasze PRZEJŚCIE – o Triduum Paschalnym). W zakrystii miesięcznik Różaniec.

1. + Aleksandra MAJEWSKA – l. 89.
  2. + Krzysztof ŁAPAJ – l. 56.