na VII niedzielę zwykłą w ciągu roku
23.02.20 r.

1. We wtorek rozpoczynamy rekolekcje dla szkół podstawowych z terenu naszej parafii, spotkania w kościele godz. 8.15; 09.15; 10.15; 12.45 – we wtorek i w środę.

2. W tym tygodniu Środą Popielcową rozpoczynamy okres Wielkiego Postu :
# posypanie głów popiołem –na Mszach Św. o godz. 7.00, 16.30, 18.00, i 19.00. będą także Msze św. w ramach rekolekcji dla dzieci, 8.15. 9.15. 10.15 i 12.45 na tych Mszach posypanie głów popiołem, w tych Mszach mogą również uczestniczyć dorośli.
# Msze św. na oś. Grzybowym o godz. 16.00, w Drzecinie o 17.00, w Lisowie o 18.00.
# w środę popielcową obowiązuje post ścisły i abstynencja od wszelkich używek i napojów alkoholowych ( post ścisły spożywamy dwa lekkie posiłki i jeden do syta) , post ścisły obowiązuje wiernych od 18 do 60 roku życia.
# ofiary składane na tace są wyrazem naszej solidarności z kapłanami emerytami, z księżmi chorymi, którzy są w diecezjalnym domu księży seniorów.

3. W środę rozpoczyna się ogólnopolska akcja skarbonka wielkopostna – która towarzyszyć nam będzie przez wielki post jako wyraz wyobraźni miłosierdzia. W ubiegłym roku ofiarami z tej akcji wsparliśmy rehabilitację 4 osób. Jeśli jest wola uczestniczenia w tej akcji, skarbonki są w koszyczku z tyłu za ławkami, przy skarbonie Caritasu.

4. W środę kancelaria nieczynna, zapraszamy w poniedziałek od 16.30 i w piątek po Mszy wieczornej.

5. W piątki nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla Dzieci o godz. 16.00. dla dorosłych o godz. 17.30 i dla Młodzieży o godz. 19.00. Nabożeństwo Gorzkich Żali w przyszłą niedzielę g.18.15.

6. Piątek 28 lutego w Kościele w Polsce, przeżywamy jako dzień postu i modlitwy wynagradzającej za grzech wykorzystywania seksualnego małoletnich w Kościele.. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej, będzie w duchu zadośćuczynienia za grzechy tych naszych braci, którzy dopuścili się przestępstw seksualnych wobec małoletnich. Msza św. przebłagalna zostanie odprawiona, 28 lutego o g. 18.30 w parafii Miłosierdzia Bożego w Świebodzinie, poprzedzona Drogę Krzyżową poprowadzoną przez alumnów Seminarium z Paradyża.

7. Dziękujemy za prowadzenie modlitwy różańcowej. W tym tygodniu prosimy Róże Matki Bożej Wniebowziętej, Cudownego Medalika, Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zmiana tajemnic Róże Różańca w przyszłą niedzielę na sumie o g.10.30. Kwadrans przed sumą prosimy Członków wspólnot różańcowych i margaretek. W tym tygodniu w modlitwie różańcowej wołamy o dar trzeźwości w naszych rodzinach.

8. Kurs Przedmałżeński w naszej parafii rozpoczynamy w piątek 13 marca o godz. 18.00. Informacje w gablocie i na stronie parafialnej.

9. Polecamy prasę Niedziela podpowiada jak zatrzymać alkoholowy potop; jak przeżyć czterdzieści dni szansy; Gość Niedzielny; o tajnych archiwach Watykanu; babcinych sposobach leczenia gardła; oraz jakie są cztery marzenia Franciszka. Miesięcznik . Różaniec z medytacjami na marcowe dni; a także podpowiedzi jak dobrze przeżyć spowiedź. Przy wyjściu z kościoła kolejne gratisowe dobre nowiny – tym razem przybliżenie tajemnic serca Jezusa.

Solenizantom i Jubilatom, Parafianom i Obecnym wśród nas Gościom życzmy obfitości zdrowia i spełnienia dobrych marzeń. Szczęść Boże.