na Uroczystość Zesłania Ducha Świętego
31. 05. 20 r

1. Dzisiaj ofiarujmy swoje wszelkie cierpienia w intencjach Misjonarzy i ich pracy pełnej poświęcenia i nieustannego ryzyka.
# jutro w poniedziałek święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła drugi dzień Uroczystości Zesłania Ducha Świętego. Msze św. o godz. 7.00; 9.00; 16.00; 18.00. O godz. 16.00 Msza św. z udzieleniem I Komunii.

2. Dziękuję za przygotowanie świątyni na uroczystość, za dekorację, za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu i dezynfekcję. Dziękuję za ofiary składane z racji zapalnej świecy wotywnej przy krzyżu. Te ofiary są na zakup kwiatów do dekoracji kościoła.

3. Zapraszamy dzisiaj na nabożeństwa majowe, a od jutra na czerwcowe pół godziny przed Mszą św.

4. W wyniku łagodzenia obostrzeń związanych z epidemią od dzisiaj w kościołach nie obowiązują limity wejść na Msze św. Zasadą jest zachowanie odległości od siebie, używanie maseczek zakrywających usta i nos, dotyczy to również udziału w nabożeństwach.

5. Kancelaria czynna w środę od godz. 8.00, w piątki po Mszy wieczornej. Jest też możliwość umówienia spotkania w biurze po wcześniejszych uzgodnieniach telefonicznych. W poniedziałek 1 czerwca kancelaria nieczynna.

6. Spotkanie Grupy Miłosierdzia, jutro w poniedziałek po Mszy św. wieczornej.

7. We wtorek mija kolejna rocznica wizyty Jana Pawła II w naszej diecezji w roku 1997, po Mszy św. wieczornej modlitwa uwielbienia. Zaprasza Odnowa w Duchu Świętym.

8. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca:
# Adoracja Najświętszego Sakramentu pół godziny przed Mszą św. poranną, popołudniu od godz. 17.00;
# w czwartek Msza św. o powołania kapłańskie, zakonne, misyjne z naszej parafii intencja od Róż Żywego Różańca;
# w najbliższy czwartek jest święto Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana;
# Spotkanie Przyjaciół Paradyża w czwartek po Mszy św. wieczornej;
# chorych w domach Kapłani odwiedzą po wcześniejszym kontakcie telefonicznym;
# w pierwszy piątek Droga Krzyżowa o godz. 15.00, o godz. 16.00 Masza św. ku czci Serca Pana Jezusa;
# pamiętajmy o nabożeństwach dziewięciu pierwszych piątków i pierwszych pięciu sobót miesiąca; do spowiedzi z racji tych nabożeństw możemy przystąpić w ciągu całego tygodnia;
# w sobotę po Mszy porannej wspólna medytacja wpisana w fatimskie nabożeństwo zadośćuczynienia;
# w przyszłą niedzielę :
- na sumie zmiana tajemnic Róż Żywego Różańca. Prosimy Członków wspólnot różańcowych i Margaretek o przybycie na godz. 10.15.
- Msza św. za Maturzystów o godz. 19.00 i indywidualne błogosławieństwo przed egzaminem dojrzałości.
- w całym naszym kraju są zbierane ofiary na Świątynię Opatrzności Bożej.

9. Dziękujemy za prowadzenie modlitwy różańcowej, w tym tygodniu prosimy Róże św. Elżbiety i Matki Bożej Królowej Polski.

10. Pierwsze Komunie jako grupowe uroczystości planujemy w parafii na 13 września, jeśli warunki na to pozwolą. Jest możliwość indywidualnego przygotowania i przeżycia pierwszej Komunii w gronie rodziny. Zainteresowanych rodziców prosimy o kontakt z katechetami.

11. Polecamy prasę: Gość Niedzielny podpowiada w rozmowie z profesorem Zembalą jak walczyć z wściekłym wirusem; o odkryciu w kosmosie białka z naszej planety; czy żubr ma słaby punkt? Niedziela odpowiada jak rozumieć dary Ducha Świętego; włoski fizyk odkrywca bozonu – „ cząstki Boga” wyjaśnia dlaczego obecna pandemia nas niszczy; miesięcznik Różaniec z medytacjami na każdy dzień czerwca, oraz prezent dla każdej rodziny- gratisowe dobre nowiny , które przybliżają tajemnice Serca Jezusowego.

Wszystkich mieszkańców Ziemi Słubickiej i Powiatu Słubickiego zawierzamy opiece Opatrzności Bożej. Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus.