na 14 niedzielę zwykłą
05.07.20 r.

1. Dzisiaj usłyszeliśmy Jezusową ofertę : Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię. Każdy z nas odczuwa jakieś zmęczenie dlatego korzystajmy z tej Jezusowej oferty, spotykajmy się z Nim by nabrać sił, by dzięki wyciszonemu sercu pokonywać stresy i lęki.

2. Tradycyjne wielodniowe piesze pielgrzymki są odwołane. Jest możliwość skorzystania z jednodniowych sobotnich pieszych pielgrzymek w dniach 1 sierpnia z Rzepina do Trzemeszna i 8 sierpnia z Rzepina do Słubic. Jest też planowana autokarowa pielgrzymka na Jasną Górę 12 sierpnia. Więcej informacji w zakrystii.

3. Z racji planowanych pielgrzymek jednodniowych możemy składać intencje do omodlenia w skarbonie Caritasu. Również w tej skarbonie możemy składać nasze wsparcie na organizację tych jednodniowych pielgrzymek. 8 sierpnia gdy pielgrzymi dotrą do Słubic planujemy dla nich pielgrzymkowy posiłek. Za wszelkie wsparcie dziękujemy.

4. O konkretnej pomocy w zakresie: terapii rodzin i par, konsultacji w sprawie problemowych zachowań dzieci i młodzieży, psychoterapii indywidualnej, czy też terapii uzależnień możemy się dowiedzieć z ulotki Fundacja Blisko Domu. Ulotka na pulpicie za ławkami.

5. Dziękujemy za prowadzenie modlitwy różańcowej. W tym tygodniu prowadzą Róże Matki Bożej Rokitniańskiej i Matki Bożej Królowej Pokoju z Medjugorie. Dzisiaj na sumie zmiana tajemnic róż różańcowych.

6. W tym tygodniu w pierwszy wtorek miesiąca Msza św. ku czci Ducha Świętego, po Mszy św. modlitwa uwielbienia.

7. W środę po Mszy św. wieczornej w kościele spotkanie dla wszystkich, którzy modlili się lub modlą się nowennę pompejańską. Intencja dziękczynna za dar nowenny za otrzymane łaski – w naszej parafii dzisiaj na sumie.

8. Nauka przed sakramentem chrztu dla rodziców i miejscowych chrzestnych, 13 lipca godz. 19.00. Zapraszamy planujących chrzest w najbliższych miesiącach.

9. Bardzo ciekawą ofertę studiowania przedstawia Instytut im. Edyty Stein w Zielonej Górze. Zainteresowanych zachęcamy do zajrzenia na stronę Instytutu Teologicznego.

11. Polecamy prasę: Niedziela: o skali magii w dzisiejszym świecie, relacja nietypowa bo Warszawa – Słubice , warto doczytać o nominacji naszego kapelana Marcina, a także w niedzieli o ostrzeżeniach Policji by bezpieczne były wakacje; Gość Niedzielny podpowiada jak przezwyciężyć wątpliwości w wierze; jak pokonać konflikty dzieci – rodzice; jak będzie z pracą po pandemii; Są jeszcze bezpłatne dobre nowiny w nich co zrobić w obliczu trudności, jak zrozumieć trudny fragment Pisma Świętego, a także o bliźniaczej duszy Ojca Pio i Przyjaciółce Polski.

12. Nasza Parafia swoim patronatem obejmuje przyszłe działania związane z Katolickim Centrum Studenckim, przy ul. Jana Pawła II. Dlatego oczekujemy na propozycje cyklicznych spotkań, które moglibyśmy realizować dla dobra Słubic, Powiatu , Województwa i naszego pogranicza. Oferty można składać drogą elektroniczną lub bezpośrednio w rozmowie z Kapłanami Parafii i obecnym Księdzem Dyrektorem.

13. Pamiętajmy, że we wszystkich miejscach sakralnych obowiązuje strój godny a nie swobodny.

Uwaga!!! przez czas miesięcy wakacyjnych – lipiec i sierpień nie będzie Mszy św. o godz. 13.30. zachęcamy do wyboru godzin 7.30; 9.00; 10.30; 12.00 i 19.00.

Państwowa Inspekcja Sanitarna przypomina, że w kościołach obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa. Można to czynić przy pomocy odzieży lub jej części, lub maski, maseczki, przyłbicy. Osoby, które ze względu na stan zdrowia nie mogą nosić maseczki powinny zachowywać dystans społeczny.

Solenizantom, jubilatom i wszystkim tu obecnym życzymy obfitości błogosławieństwa Jezusa Chrystusa, zawierzając nas wstawiennictwu św. Marii Teresy, św. Jana z Dukli i św. Benedykta patrona Europy. Szczęść Boże.