BRACTWO SZKAPLERZA ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA

Celem przyjęcia Szkaplerza jest oddawanie czci św. Michałowi Archaniołowi, aby za jego szczególną pomocą uzyskać: wolność i rozwój Kościoła Świętego, łaskę dobrej spowiedzi dla siebie i innych, siłę w walce z nałogami i wadami, obronę przed herezjami, błędami i fałszywymi naukami, wybawienie dusz z czyśćca przez modlitwę i uzyskanie odpustów, łaskę dobrej i świątobliwej śmierci.

Zadania czcicieli św. Michała Archanioła:

• rozsławianie czci Św. Michała Archanioła i modlitwa o Królestwo Chrystusa i Maryi Niepokalanej w umysłach i sercach ludzkich,
  • świadectwo chrześcijańskiego życia i zachęcanie innych do wierności Panu Bogu,
  • troska o ocalenie dzieci i młodzieży przed zgorszeniem i złem moralnym,
  • modlitwa o powołania kapłańskie i zakonne,
  • ochrona modlitewna Kościoła Powszechnego, Ojczyzny, parafii i kapłanów,
  • posługa dla potrzeb parafii.

Dobra duchowe, w których uczestniczą czciciele św. Michała Archanioła:

1. W każdy drugi wtorek miesiąca Msza św. w intencjach czcicieli św. Michała Archanioła. Zarówno żyjących jak i zmarłych.
  2. Ponadto udział we wspólnych modlitwach odmawianych w Zgromadzeniu św. Michała Archanioła.

Spotkania Bractwa w każdy drugi wtorek miesiąca o godz. 19.00.

Więcej informacji na www.facebook.com/michaelslubice