na V niedzielę wielkanocną
19. 05. 2019r.

1. W piątek do sakramentu bierzmowania przystąpiła ponad 80 osobowa grupa młodzieży i dorosłych. Dziękujemy Rodzicom i Młodzieży za modlitwę, trud przygotowania i dar ołtarza na rzecz naszej Sali multimedialnej. Dziękuję wszystkim katechetom katechetkom i prowadzącemu tę grupę ks. Marcinowi. Dziękuję Państwu Wołczek za dar kwiatów zasadzonych w donicach przed kościołem

2. W sobotę 25 maja, w konkatedrze zielonogórskiej o godz. 10.00. nasz parafianin diakon Rafał Zbrożek przyjmie święcenia kapłańskie. Mszę prymicyjna odprawi 26 maja o godz. 12.00.
UWAGA , z racji uroczystości kolejna Msza św. rozpocznie się o godz. 14.00, a nie jak zwyczajowo o g.13.30

3. Nabożeństwo majowe dzisiaj o godz. 18.30, w tym tygodniu pół godziny przed Mszą św. wieczorną.

4. Nauka przed chrztem w poniedziałek o godz. 19.00, w Sali świetlicy parafialnej.

5. Oprócz naszych radości, są też smutki. Jak zauważyliśmy drzwi wejściowe w kruchcie, którymi zawsze wchodziliśmy są zamknięte. Była próba włamania do naszego kościoła, drzwi są trwale uszkodzone, poszukujemy firmy która może usunąć powstałe uszkodzenia. .

6. Dziękujemy Różom Żywego Różańca za prowadzenie modlitwy, w tym tygodniu prosimy Róże św. Elżbiety i Matki Bożej Królowej Polski.

7. Po Mszy wieczornej we wtorki w naszym kościele modlitwa uwielbienia prowadzona przez Odnowę w Duchu Świętym

8. Zachęcamy do udziału w spotkaniu młodzieży na polach w Lednicy. Zgłoszenia u ks. Wojciecha

9. Na Dzień Dziecka bardzo ciekawą ofertę dla Rodziców i dzieci, czyli dla Babć , Dziadków i wnuków przygotowuje Rokitno. Jest możliwość wspólnego wyjazdu z parafii, c20zł. Zgłoszenia u Katechetów i w zakrystii.

11. W przyszłą niedzielę Dzień Matki. Jesteśmy wdzięczni naszym Mamom, więc ta wdzięczność niech będzie każdego dnia.

12. W przyszły piątek kancelaria nieczynna, zapraszamy do kancelarii w poniedziałek od godz. 16.30, w środę od godz. 8.00. Można również umówić się na spotkanie poza godzinami dyżuru , ustalając telefonicznie dogodny termin spotkania.

13. Polecamy prasę: Gość Niedzielny, z zaskakującym tematem po co Bogu Człowiek, oraz o żołnierzu, który oddał życie niepełnosprawnym, Niedziela o niesamowitej świętej oraz o globalnej ośmiornicy; Mały Gość Niedzielny – wraz z obietnicami danymi nam przez Pana Jezusa.
Za wstawiennictwem św. Jana Pawła II Bóg niech Solenizantom, Solenizantkom i Jubilatom udzieli dobrego zdrowia, a nam wszystkim niech udzieli łaski pogodnego wędrowania przez codzienne życie. Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus.