Ogłoszenia duszpasterskie  na II niedzielę Wielkiego Postu  28.02.2021r.

1.    Dzisiaj po Mszach św. ogólnopolska zbiórka na rzecz pomocy polskim Misjonarzom pracującym w krajach Trzeciego Świata i prowadzących tam placówki oświatowe i medyczne. Bóg zapłać za wszelkie formy ofiarności.

2.    1 marca, jutro w poniedziałek składamy hołd „ żołnierzom drugiej konspiracji” za męstwo i niezłomny patriotyzm. Na Msz św. wieczornej modlimy się w intencjach przebłagalnych za grzechy Narodu, prosząc o światło Ducha Świętego dla nas wszystkich abyśmy pomimo różnic w poglądach mogli wzajemnie współpracować dla dobra Ojczyzny.
Przy ołtarzu Jezusa Miłosiernego wystawa przybliżająca miejsce z którego została przekazana ziemia do Słubickiego Panteonu Pamięci Żołnierza Polskiego, związana z jutrzejszym wydarzeniem patriotycznym.

3.    Po wtorkowej Mszy św. wieczornej Odnowa w Duchu Świętym zaprasza na Adorację Najświętszego Sakramentu.

4.    W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

# adoracja Najświętszego Sakramentu pół godziny przed Mszą św. rano, po południu w czwartek i w sobotę od godz. 17.15.
# chorych w domach z Komunią św. Kapłani odwiedzą po wcześniejszym kontakcie telefonicznym; Rodziny opiekujące się chorymi w domach prosimy też o pomoc w przyjęciu sakramentów z racji zbliżających się świąt wielkanocnych.
# w czwartek Msza św. o powołania Kapłańskie, Zakonne i Misyjne – int. od Róż Różańca;
# spotkanie Przyjaciół Paradyża w czwartek  po Mszy św. wieczornej.
# w piątek od godz. 15.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu, o g.16.00 Msza św. za czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa i  Droga Krzyżowa dla Dzieci. o g. 16.30.
# w najbliższy piątek nabożeństwa Drogi Krzyżowej również  o godz. 17.30 i o 19.00.

5.    Kancelaria w tym tygodniu czynna w poniedziałek od g. 16.30; i w piątek od g. 18.45. Zawsze telefonicznie można umówić spotkanie w kancelarii w terminie pasującym interesantom.

6.    Młodzież przygotowująca się do bierzmowania z grupy ks. Marcina, która w maju pragnie przystąpić do sakramentu bierzmowania ma spotkanie w sobotę 6 marca o godz. 16.00. Osoby które ze wzglądu na pandemię nie zdecydują się na bierzmowanie w maju mogą przełożyć termin na następny rok.

7.    Dziękuję za troskę o czystość kościoła, dziękuję dobremu Panu za dokonanie napraw lamp elektrycznych wokół kościoła, oraz wszystkim za bieżące prace wokół naszej Parafii.

8.    Dziękując za prowadzoną modlitwę różańcową na ten tydzień prosimy Róże św. Teresy, św. Klary i św. Dominika. W przyszłą niedzielę na sumie zmiana tajemnic Róż Różańca. Kwadrans przed sumą zapraszamy wszystkich będących we wspólnotach różańcowych.

9.    Nabożeństwa Gorzkich Żali w niedziele Wielkiego Postu g.18.15.

10.    Przez czas Wielkiego Postu skarbona Caritasu niech posłuży nam jako skarbona ofiary Jałmużny Wielkopostnej. Skarbona Jałmużny Wielkopostnej jest też przy ołtarzu Miłosierdzia. Ofiary tam składane będą wsparciem dla rodzin w trudnej sytuacji materialnej dotkniętych nieuleczalnymi chorobami.

11.    Rekolekcje wielkopostne w  parafii rozpoczniemy od piątku 19 marca. Już dzisiaj zachęcamy do zarezerwowania czasu na duchową inwestycję. Na stronie parafialnej podane są terminy transmitowanych rekolekcji w ramach naszej diecezji.

12.    Bóg zapłać za ofiary od rodzin na powstające rzeźby od jednej rodziny 500zł. od jednej 250zł, od dwóch 200zł  od dwóch rodzin po 100zł. Dziękujemy za przelewane ofiary na konto parafialne, dziękujemy za ofiary dzisiaj złożone na tace.

13. Polecamy prasę, w Niedzieli podpowiedzi jak chronić dziecko przed współczesnymi zagrożeniami; rady psychologa jak się kłócić; jak powracać do życia po przeżytym covidzie;   Gość Niedzielny: jaka jest pomoc dla małżeństw które nie mogą mieć dzieci; dlaczego znika Syria; muzyczne rekolekcje z Chrisem Rea;

Solenizantom i Solenizantkom niech dobry Bóg udziela potrzebnych łask, a przez wstawiennictwo św. Kazimierza Królewicza prosimy o Boże błogosławieństwo dla naszej Ojczyzny. Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus.