na 19 niedzielę zwykłą
09.08.20r.

1. W uroczystość 15 sierpnia wpisane jest wydarzenie Cudu nad Wisłą, setna rocznica zwycięskiej Bitwy Warszawskiej, o której teraz tak wiele słyszymy w mediach. To wydarzenie zostanie upamiętnione również na Ziemi Słubickiej ku pamięci przyszłych pokoleń. Wpierw przez dedykowanie tablicy pamięci ku czci Matki Bożej Wniebowziętej i 100.rocznicy Cudu nad Wisłą, a następnie przez złożenie Kapsuły Czasu upamiętniającej i dokumentującej naszą teraźniejszość aby przyszłe pokolenia poznały swoją przeszłość. Jesteśmy już wdzięczni za przekazywane ofiary na ten cel poprzez konto parafialne, ofiary składane w zakrystii i kancelarii. Poczujmy się wszyscy fundatorami tego dzieła!!!

2. Na pulpicie za ławkami możemy zerknąć na prace związane z wykonywaną tablicą pamięci i wdzięczności.

3. Trwa nowenna przed uroczystością Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. W przygotowanie do uroczystości wpisujemy nowennę do Matki Nieustającej Pomocy, czuwanie fatimskie 13 sierpnia rozpoczynające się o godz. 17.00, wg stałego harmonogramu, w wigilię wniebowzięcia po Mszy wieczornej Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 22.00.

4. Msze św. w uroczystość Wniebowzięcia o godz. 7.30; 9.00; 10.30;12.00;19.00. Główna Msza św. w intencjach Ojczyzny i Narodu o godz. 10.30. Po niej odsłonięcie tablicy wdzięczności i zadośćuczynienia. Na każdej Mszy św. błogosławieństwo ziół i kwiatów i przejście do miejsca pamięci.

5. Diecezjalne dożynki, w sanktuarium w Rokitnie, a także tego dnia ustanowienie Sanktuarium Matki Bożej Wychowawczyni Powołań Kapłańskich w Paradyżu. Patrz -Komunikat Ks. Biskupa Diecezjalnego.

6. Witamy ks. wikariusza Marka Żuchowskiego, który w naszej parafii rozpoczyna posługę duszpasterską, zawierzamy Kapłana modlitwie Parafian

7. Dziękujemy za prowadzenie modlitwy różańcowej i prosimy Róże Matki Bożej Wniebowziętej, Cudownego Medalika, Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

8. Osoby które w tygodniu korzystają z parkingu przy kościele prosimy do 14 sierpnia o parkowanie tylko na części parkingu od strony szkoły muzycznej, gdyż na tzw. małym parkingu będzie przejeżdżał ciężki sprzęt drogowy.)

9. Nauka przed sakramentem chrztu w poniedziałek o godz. 19.00.

10. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę są na rzecz modernizacji naszego kościoła do 15 września planujemy montowanie kolejnych elementów powstającego ołtarza. Bóg zapłać za ofiary na ten cel.

11. Okazja do spowiedzi pół godziny przed Mszą św. rano i wieczorem

12. Jest jeszcze dzisiaj możliwość zgłoszenia się na autokarową pielgrzymkę na Jasną Górę 12 sierpnia w wersji jednodniowej i w wersji z noclegiem. Więcej informacji w zakrystii.

13. Za wszelkie wsparcie udzielone w tym tygodniu, za przygotowanie sarkofagu pod kapsułę pamięci, upieczone ciasta dla pielgrzymów, a pielgrzymom za trud pieszej pielgrzymki Batalionowi Saperów za dostarczenie okazałego głazu, ekipie parafian za oczyszczenie. Bóg niech nagrodzi.

14. Kancelaria w sierpniu czynna w poniedziałek od 16.30, w piątek po Mszy św. wieczornej. Zawsze jest też możliwość telefonicznego ustalenia terminu spotkania.

15. Polecamy prasę: Niedziela: o świętych na każdy kłopot, dlaczego jest powiedzenie jak trwoga to do Boga, w poradach prawnika podpowiada jak pozbyć się uciążliwego sąsiada Pamięci; Gość Niedzielny: podpowiada jak nauczyć się sztuki przebaczenia, o pułapkach wakacyjnych smakołyków, oraz o wyprawach na Marsa i relacja o tym co się dzieje w naszej parafii.

Przez wstawiennictwo św. Maksymiliana Marii Kolbego Solenizantom, Jubilatom, Gościom i Parafianom życzymy obfitości błogosławieństwa Jezusa Chrystusa, zawierzając nasze rodziny opiece Opatrzności Bożej. Szczęść Boże.