na 29 niedzielę zwykłą w ciągu roku
20.10.19

1. Dziękuję za udział w sobotniej modlitwie za Miasto i Mieszkańców. Dzisiaj po Mszach św. zapraszamy do naszej parafialnej świetlicy - kawiarenki na wadowicką kremówkę, domowe ciasto. Dochód z tej akcji Róże Żywego Różańca pragną przekazać na rzecz modernizacji prezbiterium naszego kościoła. Bóg zapłać za hojność serc. Również podziękowania za upieczone ciasto i obsługę naszej świetlicy i kawiarenki.

2. Rozpoczął się tydzień szczególnej pamięci o krajach misyjnych. Bądźmy wdzięczni za zdobycze cywilizacji, na poważnie podejmujmy wysiłek troski o czystość i uszanowanie wody, nie marnujmy żywności, nie spalajmy w domowych piecach tworzyw sztucznych i tego co nie jest opałem. Możemy jeszcze przynosić uszkodzone telefony komórkowe, które poprzez działanie firmy recyklingowej wspierają placówki krajów misyjnych. Telefony składamy w kartonie z tyłu za ławkami.

3. Jutro, w poniedziałek nauka przed sakramentem chrztu o godz. 19.00 w świetlicy.

4. Dziękujemy za prowadzoną modlitwę różańcową, w tym tygodniu prosimy: Róże Matki Bożej Wniebowziętej, Cudownego Medalika i Matki Bożej Nieustającej Pomocy

5. Nabożeństwa różańcowe; Dzieci zapraszamy na godz. 16.30. Dorosłych i Młodzież przygotowująca się do bierzmowania na godz. 17.30.

6. Kancelaria w tym tygodniu w poniedziałek od 16.30 i w piątek po Mszy św. wieczornej. W środę kancelaria nieczynna. Zawsze jest możliwość ustalenia spotkania w kancelarii dzwoniąc na telefon dyżurny ( w gablocie i na stronie parafialnej )

7. Spotkania kandydatów na ministrantów – a kandydatami mogą być chłopcy bez wiekowych ograniczeń w soboty o godz. 10.00.

8. W przyszłą sobotę na Mszy św. wieczornej modlimy się za Lekarzy, Pielęgniarki, Ratowników , za wszystkich Pracowników Służby Zdrowia

9. Spotkanie Apostolatu Maryjnego, w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 13.30.

10. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę są na rzecz modernizacji prezbiterium naszego kościoła. Dziękuję za ofiary składane w kopertach na rzecz modernizacji w ostatnim czasie od jednej osoby 1.700zł. Dziękujemy również za ofiary składane w skarbonie Caritasu. Bóg zapłać za dary serc.

11 Zbliża się listopad, pamiętajmy o naszych zmarłych polecanych w wypominkach. Karty wypominkowe są przy wyjściu z kościoła . Prosimy o czytelne wypisywanie imion naszych zmarłych. Dziękujemy za składane ofiary wypominkowe będące wyrazem naszego poświecenia i troski by modlitwa trwała w Kościele, za „dusze które są w reku Boga” Wypominki omadlamy zachowując podział na ulice w poszczególne dni tygodnia.

12. Msza św. na Cmentarzu Komunalnym 1 listopada o godz. 12.00

13. Polecamy prasę: Gość Niedzielny: jak zatrzymać zło; co zrobić by nie dać się grypie; jak pozbyć się roztoczy. Niedziela, o nowych wymiarach spowiedzi, o misjonarzach bez habitów; recepta na sakrament małżeństwa, prawda naukowa o wodach Bałtyku;

14. Kurs przedmałżeński w naszej parafii, rozpoczęcie 15. listopada o godz. 18.00. Zgłoszenia poprzez adres podany na stronie internetowej i w gablocie.

Solenizantom i jubilatom życzymy obfitości zdrowia, zawierzając Wspólnotę Parafialną i Obecnych wśród nas Gości wstawiennictwu św. Jana Pawła II. Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus.