Ogłoszenia duszpasterskie - III NIEDZIELA ZWYKŁA  – 23.01.2022r.

1. Dzisiejsza niedziela na prośbę Papieża Franciszka jest Niedzielą Słowa Bożego – czyli wezwaniem do osobistego poznawania księgi Pisma Świętego.
  1. W poniedziałek druga rocznica śmierci śp. ks. Sławomira Sawickiego, w naszych modlitwach pamiętajmy o zmarłym kapłanie. Msza św. o godz. 18.00.
  2. We wtorek po Mszy św. wieczornej Odnowa w Duchu Świętym zaprasza na spotkanie modlitewne.
  3. W środę na Mszy św. zawierzamy Bogu nasze intencje przez wstawiennictwo Matki Bożej Nieustającej Pomocy polecane w tym miesiącu. Nasze intencje możemy składać również dzisiaj w skarbonie na pulpicie za ławkami.
  4. Kolejne spotkanie przygotowujące do Sakramentu Bierzmowania dla Dorosłych, odbędzie się 26 stycznia w środę, rozpocznie się Mszą św. o godz. 17.00 w kościele w Kowalowie, po Mszy spotkanie na plebanii.
  5. W ostatni czwartek miesiąca zawierzamy Bogu nasze rodziny i małżeństwa dziękując za otrzymane dobro. Podczas Mszy św. przez wstawiennictwo św. Maksymiliana Marii Kolbe prosimy o ratunek dla małżeństw i rodzin przeżywających trudności i kryzysy. Intencje do omodlenia w czasie Mszy św. możemy składać w skarbonie św. Maksymiliana.
  6. Spotkanie Apostolatu Maryjnego w czwartek na Mszy św. wieczornej.
  7. W czwartek o godz. 22.00 czuwanie modlitewne -Godzina Święta- nabożeństwo wynagradzające za  grzechy popełniane przeciwko Najświętszemu Sercu Pana Jezusa według objawień  św. Małgorzaty Marii Alacoque.
  8. Dziękując za prowadzoną modlitwę różańcową na ten tydzień prosimy Róże: Matki Bożej Ostrobramskiej i Matki Bożej Fatimskiej.
  9. Polecamy prasę katolicką,: Niedziela, Gość Niedzielny.
  10. Informujemy, że za zgodą Ks. Bpa Tadeusza Lityńskiego z dniem 31 stycznia 2022r. Ks. Proboszcz Robert Węglewski ze względów zdrowotnych zakończy posługę w naszej parafii. Ks. Proboszczowi dziękujemy za dotychczasowa posługę i życząc szybkiego powrotu do zdrowia zapewniamy o pamięci modlitewnej.