na niedzielę chrztu Pana Jezusa
12.01.2020r.

1. Chrzest jest darem, który wymaga pielęgnowania. Dzisiaj warto abyśmy się zastanowili: jak dbam o moja wieź z Bogiem? Czy pamiętam i jak pamiętam o moich chrześniakach, chrześnicach? Czy pamiętam o moich rodzicach chrzestnych?

2. We wtorek Msza św. ku czci św. Michała Archanioła, po Mszy św. spotkanie Bractwa Szkaplerza św. Michała Archanioła w świetlicy naszego budynku duszpasterskiego.

3. Modlitwa uwielbienia, w każdy wtorek po Mszy św. wieczornej. Odnowa w Duchu Świętym zaprasza również w świetlicy budynku duszpasterskiego.

4. Dziękujemy za prowadzenie modlitwy różańcowej, w tym tygodniu prosimy Róże Matki Bożej Wniebowziętej, Cudownego Medalika i Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

5. Spotkania związane z pomocą dla osób i rodzin dotkniętych problemem alkoholowym we wtorki i piątki w naszej świetlicy w godz. 18.00 – 20.00.

6. Dziękujemy za składane ofiary opłatkowe – na rzecz naszej parafii. W przyszłą niedzielę z racji trzeciej niedzieli miesiąca ofiary składane na tace są na rzecz naszej parafii.

7. Na pulpicie z tyłu za ławkami plan działań nakreślony po wizycie wykonawcy planowanej instalacji artystycznej. Pierwszy etap to półkoliste promienie na ścianie wokół witraża oraz postacie Anioła Stróża i Archanioła Michała. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na ten zakres prac. Dziękujemy za deklarację sponsorowania pierwszej postaci.

8. Wizyta duszpasterska - plan w gablocie i dostępny na stronie internetowej

Wizytę duszpasterską rozpoczynamy w dni powszednie od godz. 16.00. Prosimy aby w miejscu modlitwy był przygotowany krzyż, świece, woda poświęcona,
Dziękując za ofiary, które są składane podczas wizyty duszpasterskiej. Bóg zapłać za otwarcie domów na wspólną modlitwę i błogosławieństwo.
Jeśli zdarza się, że z różnych powodów w wyznaczonym dniu nie możemy być w domu, możemy zgłaszać się na kolędę w terminie uzupełniającym.
Rodziny mieszkające za Odrą, jeśli pragną przyjąć księdza z błogosławieństwem kolędowym prosimy o zgłoszenia w zakrystii lub pocztą elektroniczną.

9. Kancelaria w styczniu w piątek po Mszy św. wieczornej, w środę z rana od godz. 8.00. Nauka przed chrztem poniedziałek, 20 stycznia o godz. 19.00.

10. W przyszłą niedzielę z racji św. Henryka dzień imienin, księdza proboszcza. Dziękując za zamówione Msze św. w jego intencji zapraszamy do wspólnej modlitwy za solenizanta w sobotę 18 stycznia na Mszy św. o godz. 18tej.

11. Pamiętajmy w naszych modlitwach o ks. biskupie Pawle, który 15 stycznia przeżywa dzień swoich imienin.

12. W sobotę, 18 stycznia rozpoczynamy tydzień modlitw o Jedność Chrześcijan, poprzedzony piątkowym Dniem Judaizmu.

13. Polecamy prasę Niedziela o człowieku, który porzucił Islam dla Jezusa; o potrzebie i sensie chrztu; kim ma być rodzic chrzestny; Gość Niedzielny szuka odpowiedzi co robić by dzieci nie porzucały wiary; o co chodzi z tą ekologią; jaki przyjąć styl życia by nie tracić słuchu?

Wszystkim życzymy obfitości błogosławieństwa Bożej Dzieciny, również wszystkich prosimy o modlitwę w intencjach pokoju na świecie przez wstawiennictwo Maryi Królowej Pokoju: Pod Twoją obronę uciekamy się….