1

Ogłoszenia duszpasterskie na XI niedzielę zwykłą w ciągu roku 13.06.21r.

1.    Drodzy Parafianie, obecną niedzielę chcemy przeżyć jako dzień wspomnienia o śp. ks. Józefie Zadwornym budowniczym kościoła i pierwszym proboszczu Parafii. Dzisiaj zostanie odsłonięte epitafium upamiętniające osobę Czcigodnego Kapłana. Tablica znajduje się na filarze, na wprost konfesjonału gdzie ks. Józef najczęściej pełnił posługę sakramentu pojednania.
Dziękujemy za ofiary złożone i nadal składane na dzieło naszej wdzięczności wobec śp. ks. Józefa.

2.    Dzisiaj o godz. 18.00 rozpoczynamy nabożeństwo czuwania fatimskiego. Plan na pulpicie za ławkami. Procesja wokół kościoła po modlitwie różańcowej. O godz. 21.00 Msza za uczestników czuwania i dziękczynienie za ocalenie Słubic od fal powodzi.
    
3.    Od niedzieli 20 czerwca zostaje odwołana dyspensa, która ze względu na pandemię zwalniała z obowiązku uczestnictwa we Mszy św. w niedziele i święta nakazane. Zapraszamy do udziału we Mszy św. i korzystania ze spowiedzi pół godziny przed Mszą św. poranną i wieczorną.

4.    Nabożeństwa ku czci Serca Pana Jezusa od poniedziałku przed Mszą św. wieczorną o godz. 17.30.
    
5.    Bezpośrednie przygotowania do Pierwszej Komunii Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2. Próby o godz. 16.00:  wtorek 3a; środa 3 b; czwartek 3c;
# poświęcenie alb i odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych w piątek 18.06.21 g. 19.00
# Msze św. Komunijne w sobotę godz. 9.00; 11.00; 13.00.
                
6.    Spotkanie Bractwa Szkaplerza św. Michała Archanioła w czwartek na Mszy św. wieczornej.

7.    Dziękujemy za prowadzenie modlitwy różańcowej. W tym tygodniu prosimy Róże św. Elżbiety  i Matki Bożej Królowej Polski.

8.    Roktnianński Odpust u stóp Pani Cierpliwie Słuchającej – to odkrywanie prawdy, że jesteśmy zrodzeni do żywej nadziei. Nabożeństwa z racji odpustu w dniach 14 – 20 czerwca. Program w gablotach i na pulpicie za ławkami.
    
9.    W Drzecinie kościół jest pod wezwanie Matki Bożej Rokitniańskiej, uroczystość odpustowa w piątek 18 czerwca godz. 18.00.
            
10.     Młodzież przygotowująca się do bierzmowania z grupy  ks. Marka i młodzież która się w przygotowaniu zagubiła zgłasza się w zakrystii po nowe indeksy, zostawiając stare;    
    
11.     Diecezjalne Dni Młodzieży w Rokitnie w dniach 18-19 czerwca.
        
12.    Z racji rokitniańskich uroczystości w środę kancelaria nieczynna.
                
13.    Nauki przed sakramentem chrztu w poniedziałek o godz. 19.00.
    
14.    Fundacja Edukacji Zdrowotnej i Psychoterapii poleca broszury z cyklu dzieci w wirtualnej sieci. Na pulpicie za ławkami są dwie części gratisowej i  przydatnej broszury. Niejeden rodzic sięgając po nią powiedział – są to bardzo dobre wyjaśnienia.     

15.    Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Grupa Amarantowa z Rzepina już dzisiaj zaprasza do zgłoszenia i rezerwacji czasu. Pielgrzyma w dniach 31.07-12.08.2021. Spotkanie organizacyjne 24 czerwca na plebani w Rzepinie. Więcej na plakatach.
        
16.    Polecamy prasę: Gość Niedzielny: o historii kobiety, której numer obozowy ucałował Papież; o św. Antonim, który nadal działa; również są bardzo konkretne porady jak wesprzeć odporność naszego organizmu Niedziela; jak pomóc małżonkom by pokonać widmo rozwodu; istotne porady zanim wystawimy się na słońce; o cichych aniołach, i jest coś  dla mężczyzn o istocie męskości;    


Życzymy pogody ducha i Bożego błogosławieństwa, tu obecnym i łączącym się z nami przez internetowy przekaz. Niech będzie Pochwalony Jezus Chrystus.