Ogłoszenia duszpasterskie na 20 niedzielę zwykłą w ciągu roku 18.08.19

1. Trwa nowenną ku czci Miłosierdzia Bożego, przed rocznicą urodzin św. Faustyny, zapraszamy do modlitwy przed Mszą św. wieczorną.

1. 2. Dziękujemy za przynoszone uszkodzone, nieużywane telefony w ramach akcji pomocy dla działalności misyjnej. Nadal możemy je zostawiać w kartonie z tyłu za ławkami.

1. Dziękujemy za prace porządkowe w kościele, a szczególnie za wykonane prace wokół kościoła. To piękne świadectwo ofiarowania swojego czasu na rzecz  kościoła.

1. Wszystkich Członków Róż Żywego Różańca i Margaretek zapraszamy wyjątkowo w sobotę 31 sierpnia na godz.18.00 na zmianę tajemnic Różańca i słowo formacji.

5          Dziękujemy za prowadzoną modlitwę różańcową, w tym tygodniu prosimy: Róże  Matki  Bożej Niepokalanie Poczętej i Najświętszej Maryi Panny Oblubienicy Ducha Świętego

1. Zachęcamy do korzystania z sakramentu spowiedzi. Spowiadamy pół godziny przed Mszą św. rano i wieczorem od poniedziałku do soboty.

1. Akcja sprzęt dla naszego Hospicjum!!! to wezwanie do codziennego głosowania do 10 września włącznie. Walczymy o punkty dla projektu Sprzęt dla Hospicjum – nie wahaj się pomagać. Więcej na ten temat na ulotkach, które są za ławkami przy wyjściu z kościoła.

1. 8. Nauka przed chrztem w poniedziałek 19 sierpnia o godz. 19.00. Zapraszamy Rodziców i Chrzestnych, którzy planują chrzest w sierpniu i wrześniu

1. Jak zapowiadaliśmy w czerwcu ks. Wojciech Żabiński przechodzi do parafii w Gorzowie Wielkopolskim. Mszę św. dziękczynną za czas posługi duszpasterskiej ks. Wojciech odprawi w niedzielę 25 sierpnia o godz. 19.00.

1. 10. Dziękujemy neoprezbiterowi ks. Rafałowi za posługę w parafii w ramach wakacyjnego zastępstwa. Mszę św. na zakończenie posługi duszpasterskiej w Słubicach ks. Rafał odprawi w przyszłą niedzielę o godz. 10.30.

1. Już dzisiaj zapraszamy do udziału we Mszy św. w hołdzie Żołnierzowi Polskiemu, z racji bolesnej karty historii ludzkości, 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej. Msza św. 1 września o godz. 10.30. Od godz. 10.15 czas muzycznego wyciszenia przed ofiarą wdzięczności.

1. Polecamy gazety: Gość Niedzielny : temat medycyny o rekonstrukcji twarzy, odnowie biologicznej, o siostrze zakonnej wyróżnionej przez prezydenta Trampa; Niedziela w niej podpowiedź jak chronić nasz dom; oraz o produkcji sera, za którym ugania się świat, Miesięcznik Różaniec w nim dyskusja czy mamy dziś kryzys wiary; medytacje na wrześniowe dni i o leku na próżność serca

Życzymy solenizantom i jubilatom obfitości zdrowia, zawierzając Wspólnotę Parafialną i Obecnych wśród nas Gości opiece Opatrzności Bożej. Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus.