Ogłoszenia duszpasterskie na 25 niedzielę zwykłą  20. 09.20r.

1.    W środę 36 młodych Parafian przyjęło sakrament  bierzmowania. Dziękujemy za dar ołtarza od Młodzieży i ich Rodziców w kwocie 1800zł i przeznaczamy na powstającą rzeźbę Jana Pawła II. Dziękujemy za dar ołtarza Rodziców Dzieci Komunijnych z minionej niedzieli w kwocie 500zł i przeznaczamy na rzeźbę Anioła Stróża.

2.    W nowennie przez wstawiennictwo św. Michała Archanioła i Archaniołów, zawierzamy Bogu  życie Migrantów i Uchodźców ze spalonego obozu Moria, losu ludności na Białorusi, osobiste i słubickie sprawy. Nowenna w niedzielę o 10.15; w tygodniu po różańcu.

3.    Spotkanie organizacyjne Rodziców Dzieci Komunijnych, którzy pragną swoje dziecko przygotować do sakramentów w naszej parafii w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 12.00.

4.    Młodzież przygotowująca się do bierzmowania z VIII klas, którą prowadzi ks. prefekt Marcin Krechowicz spotyka się w niedzielę 27 września na Mszy św. o godz. 13.30. W spotkaniu może uczestniczyć młodzi ze  starszych klas, którzy zagubili się w przygotowaniach.

5.    Jak widzimy postacie Anioła Stróża i Archanioła Michała wzbiły na swoje miejsce. Trwają prace- jak już wcześniej powiedziałem nad rzeźbą Św. Jana Pawła II. Powstaje projekt w  glinie, dlatego rozpoczynamy zbieranie funduszy na ten cel.

6.    W czwartek na Mszy św. polecamy Bogu słubickie Rodziny i Małżeństwa. Przez wstawiennictwo św. Maksymiliana  Bogu zawierzamy małżeństwa przeżywające trudności i kryzysy prosząc o ratunek dla nich.

7.    W sobotę 26 września pielgrzymka pokutna z Ośna Lubuskiego do Górzycy. Wyjście o godz. 8.00. Szczegóły na plakacie w gablocie ogłoszeń .

8.    Spotkanie Apostolatu Maryjnego w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 13.30. Po Mszy św. dalsza cześć spotkania w świetlicy.

9.     W przyszłą niedzielę przeżywamy dzień pamięci o Migrantach i Uchodźcach. Po Mszach św. będą zbierane ofiary na pomoc dla uchodźców przebywających na wyspie Lesbos w Grecji, poszkodowanych w wyniku  pożaru obozu i koczowiska. Jest tam dramat.

10.    Dziękując za prowadzoną modlitwę różańcową w tym tygodniu prosimy Róże Matki Bożej Wniebowziętej, Cudownego Medalika, Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zachęcamy wszystkich do udziału w pielgrzymce autokarowej do Rokitna w sobotę 3 października. Zgłoszenia w zakrystii.

11.    W środę dzień urodzin ks. Józefa Zadwornego, proboszcza - budowniczego naszej parafii, obecnie zmagającego się z cierpieniem. Dziękuję grupie wolontariuszy, dziękuję Słubickiemu Domowemu Hospicjum za codzienną posługę.

12.    Bywają tematy nowe i całkiem zaskakujące. Więc już teraz zapowiadamy  projekt  Światowego Ruchu Katolików na rzecz Środowiska – jest nim Zielone Parafie – więcej w pierwszą niedzielę października.

13.    Dziękujemy za ofiary na rzecz pomocy dla kościołów i kaplic w Ziemi Świętej, w skali parafii zebraliśmy kwotę 1482zł. Dziękujemy za dzisiaj złożone ofiary na tacę na rzecz kosztów zainstalowanych anielskich rzeźb.

14.    Polecamy prasę: Niedziela: w temacie zdrowie nasze choroby kontra korona wirus; co to są pestycydy, gdzie ukryte i czy nam grożą; oraz artykuł dlaczego milczy świat gdy prześladowani są chrześcijanie.  Gość Niedzielny: podpowiada jak dbać o wzrok; dalszy ciąg raportu ukazującego skutki COVID – 19;  – o tragedii dziewczyn z Tanzanii mówi s. Cecylia pochodząca z Gorzowa Wlkp. i będąca na misjach w Tanzanii.

Solenizantom, Jubilatom,  Gościom i Parafianom  życzymy obfitości błogosławieństwa Jezusa Chrystusa. Z racji niedzieli środków przekazu przez wstawiennictwo św. Mateusza Ewangelisty i św. O. Pio Bogu zawierzamy wszystkich dziennikarzy . Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus.