III Niedziela Wielkanocna – 23.04.2023r.

Ogłoszenia duszpasterskie

III Niedziela Wielkanocna – 23.04.2023r.

 1. Kończy się Tydzień Miłosierdzia – dzisiaj zbiórka do puszek na działalność Caritas naszej Diecezji.
 2. Spotkanie kandydatów przygotowujących się do Bierzmowania z grupy ks. Marcina dzisiaj po Mszy św. o g. 13.30.
 3. W poniedziałek św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.
 4. We wtorek święto św. Marka Ewangelisty. Dzień imienin ks. Marka. Zapraszamy na Mszę św. o g. 18.00. Po Eucharystii będzie okazja do złożenia życzeń Solenizantowi. Dziękujemy za zamawiane Msze św. w Jego intencji.
 5. Odnowa w Duchu Świętym zaprasza we wtorek na spotkanie modlitewne. Wspólnota ta organizuje 20 maja br., pielgrzymkę autokarową do Częstochowy, z okazji 40-lecia powstania Wspólnoty w Polsce. Koszt ok. 200 zł. Zapisy do 14 maja w zakrystii.
 6. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę przed Mszą św. wieczorną. Podczas Mszy św. zawierzamy Bogu nasze intencje polecane w tym miesiącu. Intencje składamy w skarbonie za ławkami.
 7. W ostatni czwartek miesiąca zawierzamy Bogu nasze rodziny i małżeństwa. Podczas Mszy św. za wstawiennictwem św. Maksymiliana Marii Kolbego prosimy za małżeństwa i rodziny przeżywające trudności i kryzysy. Prośby w tych intencjach składamy do skarbony.
 8. Godzina Święta w czwartek od g. 21.00 w kościele.
 9. Spotkanie modlitewno – formacyjne Apostolatu Maryjnego w czwartek 27 kwietnia po Mszy św. wieczornej w Domu Parafialnym.
 10. Za tydzień w naszej parafii będziemy gościć Misjonarzy Oblatów, którzy będą głosili kazania przygotowujące nas do nabożeństw Fatimskich.
 11. W przyszłą niedzielę będziemy gościć zespół „ZBRUCZ” z Tarnopola (Ukraina). Zaśpiewają na trzech Mszach św. o g. 7.30, 9.00 i 10.30. Rozprowadzać będą: płyty CD i upominki z drewna (wykonane przez dzieci, których rodzice są na wojnie). Ofiary zebrane przekażą na pomoc obrońcom Ukrainy.
 12. Katolickie Centrum Studenckie zaprasza we wtorek o 18.00 na rozmowy o św. Janie Pawle II. Moderatorem spotkania będzie redaktor Wojciech Jachimowicz, członek rady Narodowego Instytutu Wolności.
 13. Dziękujemy za prowadzenie modlitwy różańcowej. W tym tygodniu prosimy Róże: Matki Bożej Niepokalanie Poczętej i Najświętszej Maryi Panny Oblubienicy Ducha Świętego.
 1. Bóg zapłać za zamawiane Msze św., za składane ofiary na tacę i wpłacane na konto Parafii oraz za troskę o czystość w kościele. Poszukujemy osobę lub osoby, które chciałyby zająć się troską o kwiaty i krzewy wokół świątyni. Chętnych zapraszamy do zakrystii.
 2. Dziękujemy za ofiary złożone na renowację monstrancji. Nie jesteśmy w stanie, na ten moment, podać ile zebraliśmy na ten cel, bo ofiary cały czas napływają. Bóg zapłać!
 3. W III niedzielę miesiąca kwietnia na potrzeby remontowe zebraliśmy kwotę 6.200 zł. Bóg zapłać! W połowie maja rozpoczniemy remont dachu na Domu parafialnym.
 4. Biblioteka parafialna czynna w każdą środę od 16.00 do 18.00.
 5. Przy wyjściu z kościoła: tygodnik Niedziela (Skąd ta agresja) i Gość Niedzielny (Powstanie w getcie warszawskim: honor cenniejszy niż życie). Dla dzieci Mały Gość Niedzielny.

Dziękując za dar wspólnej modlitwy życzymy dobrego przeżycia najbliższego tygodnia, a wszystkich Solenizantów, Jubilatów i Przyjaciół naszej Świątyni oraz Darczyńców otaczamy szczerą modlitwą!

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności:

 1. + Julian BARANOWSKI – l. 74.
 2. + Irena KOLANOWSKA – l. 74.
 3. + Krystyna Drzazga – l. 84.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…