III Niedziela Adwentu – 11.12.2022r.

III Niedziela Adwentu – 11.12.2022r.

1. Dzisiaj dzień solidarności z kapłanami – seniorami. Ofiary złożone na tacę przeznaczone na Dom Księży Emerytów.
  2. Dzisiaj o 12.00 poświęcenie medalików dzieciom przygotowującym się do I Komunii św.
  3. Od poniedziałku do piątku na g. 18.00 zapraszamy dzieci, młodzież i starszych z lampionami na RORATY.
  4. W poniedziałek po Mszy św. o g. 18.00 zmiana tajemnic Nowennowych Kół Koronkowych z Koronką do Bożego Miłosierdzia.
  5. Odnowa w Duchu Świętym zaprasza we wtorek na spotkanie modlitewne.
  6. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę przed Mszą św. wieczorną.
  7. Spotkanie Bractwa Szkaplerza Św. Michała Archanioła w czwartek o 18.00. Po Mszy św. w Domu Parafialnym zapraszamy do włączenia się w Wielką 9. miesięczną Nowennę
    do Aniołów Stróżów
    dzieci i młodzieży.
  8. Godzina Święta w czwartek od 21.00 w kościele, adorację poprzedzi Msza św. o 20.30.
  9. Fundacja Edueko i Katolickie Centrum Studenckie zapraszają na warsztaty dla mam i córek, które odbędą się 5 lub 13 grudnia (wybrać pasujący dzień).
  10. W przyszłą niedzielę Adwentowy Dzień Skupienia – nauki podczas każdej Mszy. Św. wygłosi ks. prof. Andrzej Draguła. Adwentowy Dzień Pojednania (spowiedzi św.) w poniedziałek 19 grudnia. Więcej informacji na plakatach.
  11. W niedzielę 18 grudnia będzie przeprowadzona w naszej parafii – akcja charytatywna „Serce za serce” która, ma na celu wsparcie finansowe Hospicjum Domowego Św. Wincentego a’ Paulo w Słubicach. Uczniowie szkół przygotowali piernikowe serduszka, które będą rozdawane przez wolontariuszy. Jednocześnie odbędzie się zbiórka pieniężna na działalność tego hospicjum.
  12. Poświęcone opłatki można nabywać po każdej Mszy św. na klęczniku przed ołtarzem, w tygodniu w zakrystii. Ofiary składane za opłatki są przeznaczone na utrzymanie naszego kościoła.
  13. Przy wyjściu z kościoła rozprowadzane są świece wigilijnego dzieła pomocy. Małe 10 zł.
  14. Wizyta duszpasterska. Wzorem lat przed pandemią, powracamy do tradycyjnych odwiedzin Parafian w domach. Osoby pragnące zaprosić kapłana z modlitwą i błogosławieństwem prosimy o wypełnienie deklaracji, które znajdują się na stoliku przy kaplicy MB Fatimskiej. Deklaracje składamy w zakrystii.
  15. Dziękujemy za prowadzenie modlitwy różańcowej. W tym tygodniu prosimy Róże: Św. Elżbiety i Matki Bożej Królowej Polski.
  1. Bóg zapłać za zamawiane Msze św., za składane ofiary na tacę i wpłacane na konto Parafii oraz za troskę o czystość w kościele i wokół świątyni.
  2. Podziękowania dla Wszystkich za pomoc w przygotowaniu paczek dla dzieci na św. Mikołaja. Szczególnie dla p. Pawła i Właścicieli sklepu LEWIATAN. Bóg zapłać.
  3. Biblioteka parafialna czynna w każdą środę od 16.00 do 18.00.
  4. Przy wyjściu z kościoła: tygodnik Niedziela i Gość Niedzielny.