II Niedziela Wielkanocna – 16.04.2023r.

II Niedziela Wielkanocna – 16.04.2023r.

1. Dzisiaj Niedziela Miłosierdzia Bożego. Rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na działalność charytatywną Caritas naszej Diecezji.
  2. Dzisiaj III Niedziela miesiąca. Ofiary złożone w tym dniu na tacę zostaną przeznaczone na cele remontowe naszego kościoła. Bóg Zapłać!
  3. Koronka do Miłosierdzia Bożego wraz z Mszą św. dzisiaj o g. 15.00 wraz ze zmianą tajemnic Nowennowych Kół Koronkowych.
  4. Na ołtarzu Jezusa Miłosiernego wyłożona jest KSIĘGA MIŁOSIERDZIA. Możemy tam wpisywać nasze prośby, które omodlimy dzisiaj podczas Koronki do Bożego Miłosierdzia.
  5. Odnowa w Duchu Świętym zaprasza we wtorek na spotkanie modlitewne.
  6. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę przed Mszą św. wieczorną.
  7. Msza św. o św. Michale Archaniele w czwartek o g. 18.00. Po Mszy św. w Domu Parafialnym spotkanie modlitewno – formacyjne Bractwa z nauką o św. Michale i Aniołach oraz kolejny miesiąc Wielkiej 9. Miesięcznej Nowenny do Aniołów Stróżów dzieci i młodzieży.
  8. Godzina Święta w czwartek od 21.00 w kościele, adorację poprzedzi Msza św. o 20.30.
  9. Spotkanie kandydatów przygotowujących się do Bierzmowania z grupy ks. Marcina za tydzień w niedzielę po Mszy św. o g. 13.30.
  10. Odnowa w Duchu Świętym organizuje 20 maja br., pielgrzymkę autokarową do Częstochowy, z okazji 40-lecia powstania Wspólnoty w Polsce. Koszt ok. 200 zł. Zapisy do 14 maja w zakrystii.
  11. Dziękujemy za prowadzenie modlitwy różańcowej. W tym tygodniu prosimy Róże: Św. Elżbiety i Matki Bożej Królowej Polski.
  1. Bóg zapłać za zamawiane Msze św., za składane ofiary na tacę i wpłacane na konto Parafii oraz za troskę o czystość w kościele. Nasza monstrancja została przekazana do renowacji. Koszt odnowienia 3.500 zł. Zebrano na ten cel 2.300 zł. Gdyby ktoś pragnął poszerzyć grono darczyńców zapraszamy do zakrystii.
  2. Podczas poświęcenia pokarmów na potrzeby remontowe zebraliśmy kwotę 8.500 zł. Bóg zapłać! W połowie maja rozpoczniemy remont dachu na Domu parafialnym.
  3. Biblioteka parafialna czynna w każdą środę od 16.00 do 18.00.
  4. Przy wyjściu z kościoła: tygodnik Niedziela (Miłosierni miłosierdzia dostąpią) i Gość Niedzielny (Imię Boga: MIŁOSIERDZIE). Dla dzieci Mały Gość Niedzielny.

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności:

1. + Damian ULIŃSKI – l. 49.

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…