II Niedziela Adwentu – 04.12.2022r.

II Niedziela Adwentu – 04.12.2022r.

1. Zmiana Tajemnic Róż Żywego Różańca dzisiaj na sumie o g. 10.30.
  2. Dzisiaj zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi katolickiemu na Wschodzie.
  3. Od poniedziałku do piątku na g. 18.00 zapraszamy dzieci, młodzież i starszych z lampionami na RORATY.
  4. Nauki przed chrztem w poniedziałek o g.19.00 w kościele.
  5. Odnowa w Duchu Świętym zaprasza we wtorek na spotkanie modlitewne.
  6. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę przed Mszą św. wieczorną.
  7. W czwartek uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Godzina łaski dla świata, adoracja w ciszy od 12.00 – 13.00, po adoracji Msza św. o g. 13.00.
  8. Godzina Święta w czwartek od g. 21.00 w kościele.
  9. Za tydzień o 12.00 poświęcenie medalików dzieciom przygotowującym się do I Komunii św.
  10. Fundacja Edueko i Katolickie Centrum Studenckie zapraszają na warsztaty dla mam i córek, które odbędą się 5 lub 13 grudnia (wybrać pasujący dzień). Natomiast 9 grudnia na międzypokoleniowe spotkanie adwentowe, na które zapraszamy dzieci, rodziców oraz dziadków, między innymi śpiewanie pieśni adwentowych przy towarzyszeniu Scholi Wincentyńskiej Młodzieży Maryjnej. Szczegóły na plakatach. A w dniach 8 – 10 grudnia odbędą się Akademickie Rekolekcje Adwentowe, które poprowadzi ks. Sławomir Kostrzewa. W czwartek i piątek Msza św. z katechezą o g. 20.00, a w sobotę roraty z katechezą o g. 8.00.
  11. Poświęcone opłatki można nabywać po każdej Mszy św. na klęczniku przed ołtarzem, w tygodniu w zakrystii. Ofiary składane za opłatki są przeznaczone na utrzymanie naszego kościoła.
  12. Przy wyjściu z kościoła rozprowadzane są świece wigilijnego dzieła pomocy. Małe 10 zł, duże 20 zł.
  13. Rozpoczynają się przygotowania do Sakramentu Bierzmowania dorosłych (tych, którzy ukończyli 21 rok życia). Pierwsze spotkanie 8 grudnia o g. 18.00 w parafii w Kowalowie.
  14. Wizyta duszpasterska. Wzorem lat przed pandemią, powracamy do tradycyjnych odwiedzin Parafian w domach. Osoby pragnące zaprosić kapłana z modlitwą i błogosławieństwem prosimy o wypełnienie deklaracji, które znajdują się na stoliku przy kaplicy MB Fatimskiej. Deklaracje składamy w zakrystii.
  15. Dziękujemy za prowadzenie modlitwy różańcowej. W tym tygodniu prosimy Róże:

Matki Bożej Rokitniańskiej i Matki Bożej Królowej Pokoju z Medjugorie.

1. Bóg zapłać za zamawiane Msze św., za składane ofiary na tacę i wpłacane na konto Parafii
    oraz za troskę o czystość w kościele i wokół świątyni.
  2. Biblioteka parafialna czynna w każdą środę od 16.00 do 18.00.
  3. Przy wyjściu z kościoła: tygodnik Niedziela i Gość Niedzielny. W zakrystii grudniowy miesięcznik Różaniec.

Dziękując za dar wspólnej modlitwy życzymy dobrego przeżycia najbliższego tygodnia,
a wszystkich Solenizantów, Jubilatów i Przyjaciół naszej Świątyni oraz Darczyńców otaczamy szczerą modlitwą!