I Niedziela Adwentu – 27.11.2022r.

I Niedziela Adwentu – 27.11.2022r.

1. Dzisiaj I Niedziela Adwentu, błogosławieństwo opłatków na każdej Mszy św., ofiary składane za opłatki są przeznaczone na utrzymanie naszego kościoła.
  2. Gościmy w naszej parafii o. Sebastiana Misjonarza, który głosi kazania i rozprowadza kalendarze misyjne na rok 2023.
  3. Od poniedziałku do piątku na g. 18.00 zapraszamy dzieci, młodzież i starszych z lampionami na RORATY.
  4. Odnowa w Duchu Świętym zaprasza we wtorek na spotkanie modlitewne.
  5. W środę święto św. Andrzeja Apostoła. Dzień imienin Proboszcza. Zapraszamy na Mszę św. o g. 18.00. Po Eucharystii będzie okazja do złożenia życzeń Solenizantowi. Dziękujemy za zamawiane Msze św. w Jego intencji.
  6. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę przed Mszą św. wieczorną.

Podczas Mszy św. zawierzamy Bogu nasze intencje polecane w tym miesiącu. Intencje składamy w skarbonie za ławkami.

1. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca:
  • Adoracja Najświętszego Sakramentu – od czwartku do soboty rano od g. 6.30, wieczorem od g. 17.15.
  • Spotkanie Przyjaciół Paradyża w czwartek po Mszy św. wieczornej.
  • Godzina Święta w czwartek od g. 21.00 w kościele.
  • W piątek Droga Krzyżowa i Koronka do Bożego Miłosierdzia o 15.00 i Msza św. o 16.00 za czcicieli Najświętszego Serca Jezusowego.
  • Sobota jest wezwaniem do rozpoczęcia nabożeństw zadośćuczynienia. Po Mszy św. porannej prowadzona jest medytacja nad tajemnicą różańca.
  • Odwiedziny chorych w domach wg ustalonego planu.
  1. Zmiana Tajemnic Róż Żywego Różańca w przyszłą niedzielę na sumie o g. 10.30.

Zapraszamy kwadrans przed sumą modlących się we wspólnotach Różańcowych i Margaretkach.

1. Za tydzień zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi katolickiemu na Wschodzie.
  2. Przy wyjściu z kościoła rozprowadzane są świece wigilijnego dzieła pomocy. Małe 10 zł, duże 20 zł.
  3. Rozpoczynają się przygotowania do Sakramentu Bierzmowania dorosłych (tych, którzy ukończyli 21 rok życia). Pierwsze spotkanie 8 grudnia o g. 18.00 w parafii w Kowalowie.
  4. Dziękujemy za prowadzenie modlitwy różańcowej. W tym tygodniu prosimy Róże:

Matki Bożej Wniebowziętej, Cudownego Medalika i Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

1. Bóg zapłać za zamawiane Msze św., za składane ofiary na tacę i wpłacane na konto Parafii oraz
    za troskę o czystość w kościele i wokół świątyni.
  2. Biblioteka parafialna czynna w każdą środę od 16.00 do 18.00.
  3. Przy wyjściu z kościoła: tygodnik Niedziela i Gość Niedzielny. W zakrystii grudniowy miesięcznik Różaniec.

Dziękując za dar wspólnej modlitwy życzymy dobrego przeżycia najbliższego tygodnia,
a wszystkich Solenizantów, Jubilatów i Przyjaciół naszej Świątyni oraz Darczyńców otaczamy szczerą modlitwą!