Festyn rodzinny „POWIEW DUCHA” – 24.05.2026r. Słubicach – PODZIĘKOWANIA
„Powiew Ducha” pod takim tytułem zorganizowany został w niedzielę, 24 maja, festyn parafialny, w organizację którego włączyła się Gmina Słubice, Słubicki Ośrodek Sportu i Rekreacji, Starostwo Powiatowe (patronat Starosty). Tego dnia w naszej parafii pw. Ducha Świętego w Słubicach odbywał się odpust, a festyn był częścią uroczystego spotkania, które poprzedziła Msza św.
Na scenie przy kościele zaprezentowały się dzieci ze słubickich szkół i przedszkoli, parafianie i sponsorzy zadbali o strefę gastronomiczną, a służby mundurowe, w tym Policja, Straż Miejska, PSP i OSP w Słubicach, rozstawiły swoje stoiska, które także przyciągały wielu mieszkańców.
Festyn zakończył koncert zespołu Siewcy Lednicy.
Wspólnie z proboszczem ks. Andrzejem Wawrzysiukiem festyn otworzyli: burmistrzyni Słubic Marzena Słodownik, starosta słubicki Leszek Bajon i prezes Słubickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Ryszard Chustecki.
Dziękuję wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i przeprowadzanie festynu rodzinnego „POWIEW DUCHA” – 24.05.2026r. Słubicach.
Dziękuję:
- Prowadzącym – Pani Małgorzacie Pasternak i Pan Marian Dworak.
- Wszystkim występującym na scenie – od przedszkolaków do dorosłych.
- Nagłaśniającym – Panom Piotrowi i Grzegorzowi.
- Organizacja bloku artystycznego – Pani Weronika Tamborska.
- Wszystkim obsługującym stoiska i pomagającym przy rozkładaniu i składaniu stołów, ławek i namiotów. Panom Stanisławowi Olech i Robertowi Zwierzchaczewskiemu za użyczenie Samochodów do transportu.
- Wszystkim uczestnikom Festynu.
Stoiska:
- Dla dzieci. M-Anima Animacje i Atrakcje Marek Kryger.
- Napoje.
- Pajda chleba ze smalcem.
- Gofry i naleśniki.
- Lody i smoothie.
- Domowe ciasta. Kawa i herbata.
- Wata cukrowa i popcorn.
- Straż Miejska.
- Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Słubicach.
- Straż Pożarna.
Współorganizatorzy:
- Gmina Słubice – Dla dzieci dmuchańce, kolorowe warkoczyki i malowanie twarzy. Burmistrzyni Słubic – Małgorzata Słodownik
- SOSiR – Prezes Ryszard Chustecki – scena, namioty, Toi Toi-e.
- SMOK – Dyrektor Przemysław Karg i Piotr Tamborski – nagłośnienie.
Patronat:
- Starosta Powiatu Słubickiego – Leszek Bajon – lody dla dzieci występujących na scenie.
Sponsorzy:
- Firma PERLIK – Waldemar Panfil – zamrażarka, namioty, stoły i ławy biesiadne.
- Pizzeria KROWA I KURCZAK – Kamila i Adrian Mazurek. Lody i lemoniada oraz loteria fantowa.
- Ewa i Ireneusz Woźniak – napoje.
- Piekarnia MIKA Kowalów – Andrzej Udziela – pieczywo.
- Parafianie – domowe ciasta.
- Sklep Lewiatan – słodycze dla dzieci występujących na scenie.
- PUK – prezes Artur Smoleński – sprzątanie terenu, pojemniki na odpady.
- Paweł Sokołowski – namiot, stoły i ławy biesiadne.
Sponsorzy loterii:
- Panowie Dariusz Sztachelski i Marcin Dudka – Elektryczna hulajnoga oraz 16 innych nagród.
- Pan Marek Raźny – Zakład Usług Pogrzebowych „ZEUS” – Pobyt w Hotelu w Kołobrzegu.
- Państwo Kamila i Adrian Mazurek – Pizzeria „Krowa i Kurczak” w Słubicach – Piłka Mistrza Polski (Lech Poznań) z autografami zawodników oraz Voucher do Pizzerii na obiad/kolację.
- Afrodyta SPA & Wellness Resort w Ośnie Lubuskim – 4 Vouchery do SPA.
- Supermarket LEWIATAN Słubice – 3 Airfryery, deski do serów i zestaw noży.
- Pani Iwona Jastrząb – Kwiaciarnia Orchidea w Słubicach – 2 bukiety kwiatów.
- Travel Free w Słubicach – Kosz różności (Randomowych rzeczy).
- Pan Paweł Grochowski – Mały przenośny głośnik – Clip 3 Pro.
Bezpieczeństwo:
- Policja – komendant Arkadiusz Zieliński.
- Państwowa Straż Pożarna – komendant Michał Borowy.
- OSP Słubice – Prezes Łukasz Skorek.
- Straż Miejska – komendant Wiesław Zackiewicz.
- Pomoc Medyczna – „Medical Service” Słubickie Prywatne Pogotowie Ratunkowe Marek Walczak.
- Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Słubicach – Inspektor Krzysztof Dobrowolski.




















































