Festyn rodzinny „POWIEW DUCHA” – 24.05.2026r. Słubicach – PODZIĘKOWANIA

„Powiew Ducha” pod takim tytułem zorganizowany został w niedzielę, 24 maja, festyn parafialny, w organizację którego włączyła się Gmina Słubice, Słubicki Ośrodek Sportu i Rekreacji, Starostwo Powiatowe (patronat Starosty). Tego dnia w naszej parafii pw. Ducha Świętego w Słubicach odbywał się odpust, a festyn był częścią uroczystego spotkania, które poprzedziła Msza św.

Na scenie przy kościele zaprezentowały się dzieci ze słubickich szkół i przedszkoli, parafianie i sponsorzy zadbali o strefę gastronomiczną, a służby mundurowe, w tym Policja, Straż Miejska, PSP i OSP w Słubicach, rozstawiły swoje stoiska, które także przyciągały wielu mieszkańców.

Festyn zakończył koncert zespołu Siewcy Lednicy.

Wspólnie z proboszczem ks. Andrzejem Wawrzysiukiem festyn otworzyli: burmistrzyni Słubic Marzena Słodownik, starosta słubicki Leszek Bajon i prezes Słubickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Ryszard Chustecki.

Dziękuję wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i przeprowadzanie festynu rodzinnego „POWIEW DUCHA” – 24.05.2026r. Słubicach.

Dziękuję:

  1. Prowadzącym – Pani Małgorzacie Pasternak i Pan Marian Dworak.
  2. Wszystkim występującym na scenie – od przedszkolaków do dorosłych.
  3. Nagłaśniającym – Panom Piotrowi i Grzegorzowi.
  4. Organizacja bloku artystycznego – Pani Weronika Tamborska.
  5. Wszystkim obsługującym stoiska i pomagającym przy rozkładaniu i składaniu stołów, ławek i namiotów. Panom Stanisławowi Olech i Robertowi Zwierzchaczewskiemu za użyczenie Samochodów do transportu.
  6. Wszystkim uczestnikom Festynu.

Stoiska:

  1. Dla dzieci. M-Anima Animacje i Atrakcje Marek Kryger.
  2. Napoje.
  3. Pajda chleba ze smalcem.
  4. Gofry i naleśniki.
  5. Lody i smoothie.
  6. Domowe ciasta. Kawa i herbata.
  7. Wata cukrowa i popcorn.
  8. Straż Miejska.
  9. Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Słubicach.
  10. Straż Pożarna.

Współorganizatorzy:

  1. Gmina Słubice – Dla dzieci dmuchańce, kolorowe warkoczyki i malowanie twarzy. Burmistrzyni Słubic – Małgorzata Słodownik
  2. SOSiR – Prezes Ryszard Chustecki – scena, namioty, Toi Toi-e.
  3. SMOK – Dyrektor Przemysław Karg i Piotr Tamborski – nagłośnienie.

Patronat:

  1. Starosta Powiatu Słubickiego – Leszek Bajon – lody dla dzieci występujących na scenie.

Sponsorzy:

  1. Firma PERLIK – Waldemar Panfil – zamrażarka, namioty, stoły i ławy biesiadne.
  2. Pizzeria KROWA I KURCZAK – Kamila i Adrian Mazurek. Lody i lemoniada oraz loteria fantowa.
  3. Ewa i Ireneusz Woźniak – napoje.
  4. Piekarnia MIKA Kowalów – Andrzej Udziela – pieczywo.
  5. Parafianie – domowe ciasta.
  6. Sklep Lewiatan – słodycze dla dzieci występujących na scenie.
  7. PUK – prezes Artur Smoleński – sprzątanie terenu, pojemniki na odpady.
  8. Paweł Sokołowski – namiot, stoły i ławy biesiadne.

Sponsorzy loterii:

  1. Panowie Dariusz Sztachelski i Marcin Dudka – Elektryczna hulajnoga oraz 16 innych nagród.
  2. Pan Marek Raźny – Zakład Usług Pogrzebowych „ZEUS” – Pobyt w Hotelu w Kołobrzegu.
  3. Państwo Kamila i Adrian Mazurek – Pizzeria „Krowa i Kurczak” w Słubicach – Piłka Mistrza Polski (Lech Poznań) z autografami zawodników oraz Voucher do Pizzerii na obiad/kolację.
  4. Afrodyta SPA & Wellness Resort w Ośnie Lubuskim – 4 Vouchery do SPA.
  5. Supermarket LEWIATAN Słubice – 3 Airfryery, deski do serów i zestaw noży.
  6. Pani Iwona Jastrząb – Kwiaciarnia Orchidea w Słubicach – 2 bukiety kwiatów.
  7. Travel Free w Słubicach – Kosz różności (Randomowych rzeczy).
  8. Pan Paweł Grochowski – Mały przenośny głośnik – Clip 3 Pro.

Bezpieczeństwo:

  1. Policja – komendant Arkadiusz Zieliński.
  2. Państwowa Straż Pożarna – komendant Michał Borowy.
  3. OSP Słubice – Prezes Łukasz Skorek.
  4. Straż Miejska – komendant Wiesław Zackiewicz.
  5. Pomoc Medyczna – „Medical Service” Słubickie Prywatne Pogotowie Ratunkowe Marek Walczak.
  6. Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Słubicach – Inspektor Krzysztof Dobrowolski.