EKSTREMALNA DROGA KRZYŻOWA 2023

EKSTREMALNA DROGA KRZYŻOWA 31 marca 2023 r. g. 19.00

Powstała w 2009 roku w środowisku ks. Jacka WIOSNY Stryczka. Pomysł był odpowiedzią na kryzys męskości i kryzys konsumpcjonizmu. EDK nie dogadza, ale wymaga. Proponuje przekraczanie własnych ograniczeń.

W naszej parafii wyruszyła po raz pierwszy w 2021 roku z inicjatywy Panów Marcina i Tomasza. W tym roku przygotowane są dwie trasy. Trasa dłuższa 42 km oznacza, że ma być daleko lub krótsza 28 km. Nocą, być poza strefą komfortu (np. snu). Samotnie lub w skupieniu, bo to czas na własne przemyślenia.

Rozpoczniemy Mszą św. o godz. 18.00. Po Mszy sprawy organizacyjne. Rozważanie I stacji w kościele pw. Ducha Świętego w Słubicach i o godz. 19.00 wyruszymy indywidualnie lub w grupach. Rozważanie XIV stacji i zakończenie EDK w lub przy kościele NMP Królowej Polski w Słubicach.

Rozważania EDK 2023 – https://www.edk.org.pl/rozwazania

‍Jaki jest cel nocnej wyprawy?

Stanie się pięknym człowiekiem. Czyli takim, z którym inni chcą spędzać czas. EDK wyrywa ze schematów. Pozwala się zmienić.