Dar serca w trosce o potrzeby kościoła i parafii.

Parafia od samego początku istnienia cieszy się wielką ofiarnością i troską wszystkich Parafian, podczas różnych inicjatyw i zbiórek. Na przykład na renowację monstrancji zebraliśmy kwotę 5.500 zł. Bóg zapłać.

Troska o potrzeby kościoła – to ta ogólna, ale też troska o sprawowanie liturgii – potrzebne szaty liturgiczne, paramenty (naczynia liturgiczne, hostie, komunikanty, itd…). Dotychczas w większości to troska Grup istniejących w parafii i pojedynczych osób lub przy okazji I Komunii i bierzmowania.

Grupa Parafian wystąpiła z inicjatywą poszerzenia grona wspierających te potrzeby. Odpust parafialny, który w tym roku przypada 28 maja, jest dobrą okazją włączenia się innych osób. Może to być rodzina czy indywidualna osoba. Na FB i stronie internetowej parafii zostanie umieszczona lista przedmiotów najbardziej potrzebnych w kościele oraz kontakt do osób za to odpowiedzialnych. Tam będzie można złożyć deklarację ofiary na część czy całość wybranego przedmiotu. Wszystkie te przedmioty, podczas procesji darów ofiarnych, będzie można osobiście złożyć podczas Mszy św. odpustowej.

Jako duszpasterze pragniemy dziękować wszystkim Ofiarodawcom i Darczyńcom, tym co najcenniejsze – sprawowaną w naszym kościele Mszą św.

W każdą III niedzielę miesiąca będzie sprawowana Msza św. o godz. 10.30 w intencji zmarłych i żyjących Ofiarodawców i Darczyńców, tych którzy składali, składają i składać będą ofiary na potrzeby naszego kościoła i parafii.