9 Niedziela Wielkanocna – 26.05.2024r.

Ogłoszenia duszpasterskie

9 Niedziela Wielkanocna – 26.05.2024r.

 1. W Dzisiaj przypada Dzień Matki. Pamiętajmy w naszych modlitwach.
 2. Dziękuję wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i przeprowadzanie festynu rodzinnego „POWIEW DUCHA”. W późniejszym terminie zostanie podane sprawozdanie. Bóg zapłać!
 3. Nabożeństwo majowe w niedzielę o 18:30, w tygodniu o 17:30.
 4. Spotkanie Apostolatu Maryjnego w poniedziałek, rozpocznie się Mszą św. o 18:00.
 5. Odnowa w Duchu Świętym zaprasza we wtorek na spotkanie modlitewne w kościele.
 6. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o 17:45. Podczas Mszy św. zawierzamy Bogu nasze intencje polecane w tym miesiącu. Intencje składamy w skarbonie za ławkami.
 7. W czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało. Msze św. o 7:30, 9:00 10:30 i 19:00. Na filiach: Grzybowa i Drzecin o 9.00 z procesją w Lisowie 10:30 bez procesji.
 8. Procesja Eucharystyczna dla mieszkańców Słubic rozpocznie się w kościele Ducha Świętego Mszą św. o 10:30. Przejdziemy ulicami: Akademicka, Pl. Bohaterów, Konopnickiej i Kościuszki. Zakończymy w kościele NMP Królowej Polski.
 9. Proszę o przygotowanie: ołtarzy, baldachimu, chorągwi, feretronów i przystrojenie naszych domów chorągwiami i emblematami religijnymi.
 10. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatków. Prosimy o przynoszenie płatków kwiatów do zakrystii od poniedziałku do końca Oktawy Bożego Ciała.
 11. Rozpoczyna się Oktawa Bożego Ciała zapraszam na Mszę św. i procesję o g. 18.00.
 12. W ostatni czwartek miesiąca podczas Mszy św. wieczornej za wstawiennictwem św. Maksymiliana Marii Kolbego zawierzamy Bogu nasze rodziny i małżeństwa. Prośby w tych intencjach składamy do skarbony.
 13. Godzina Święta w czwartek od 21:00 w kościele.
 14. Udzielam Wszystkim przebywającym, w piątek po Bożym Ciele, na terenie naszej parafii dyspensy od piątkowej wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
 15. W tym tygodniu pierwsza sobota miesiąca:
 • Adoracja Najświętszego Sakramentu – w sobotę rano od 6:30, wieczorem od 17:15.
 • Sobota jest wezwaniem do rozpoczęcia nabożeństw zadośćuczynienia. Po Mszy św. porannej prowadzona jest medytacja nad tajemnicą różańca.
 • Odwiedziny chorych w domach wg ustalonego planu.
 1. Od soboty rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nabożeństwo na zakończenie Mszy św.
 2. Zmiana Tajemnic Róż Żywego Różańca w przyszłą niedzielę na sumie o 10:30. Zapraszamy kwadrans przed sumą modlących się we wspólnotach Różańcowych i Margaretkach.
 3. Za tydzień zbiórka do puszek na rzecz budowy Centrum Opatrzności Bożej.
 4. Wyjazd do Sanktuarium Matki Bożej Nadodrzańskiej Królowej Pokoju w Siekierkach n/Odrą, na procesję pokutną Drogą Różańcową pieszo przez las, w przyszłą niedzielę o 13:00.
 5. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o 13:30, spotkanie młodzieży kl. VIII, przygotowujących się do Bierzmowania z grupy ks. Marka. Obecność obowiązkowa.
 6. W tym miesiącu rocznicę święceń kapłańskich obchodzą: 27 maja – 29 rocz. Ks. Proboszcz Andrzej i ks. Tadeusz; 24 czerwca – 18 rocz. Ks. Marek i 15 sierpnia – 50 rocz. ks. Władysław. Dziękujemy za zamawiane Msze św. w naszych intencjach.
 7. Dziękujemy za prowadzenie modlitwy różańcowej. W tym tygodniu prosimy Róże: Matki Bożej Wniebowziętej, Cudownego Medalika i Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 1. Bóg zapłać za zamawiane Msze św., za składane ofiary na tacę i wpłacane na konto Parafii oraz za troskę o czystość w kościele i wokół kościoła.
 2. Biblioteka parafialna czynna w każdą środę od 16.00 do 18.00.
 3. Przy wyjściu z kościoła: tygodnik Niedziela (Nasze Boże Ciało) i Gość Niedzielny (Cuda i objawienia w nowej deklaracji Watykanu).

Dziękując za dar wspólnej modlitwy życzymy dobrego przeżycia najbliższego tygodnia, a wszystkich Solenizantów, Jubilatów i Przyjaciół naszej Świątyni oraz Darczyńców otaczamy szczerą modlitwą!