5 Niedziela Wielkiego Postu – 26.03.2023r.

Ogłoszenia duszpasterskie

5 Niedziela Wielkiego Postu – 26.03.2023r.

 1. Spotkanie kandydatów przygotowujących się do Bierzmowania z grupy ks. Marcina dzisiaj po Mszy św. o g. 13.30.
 2. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na Nabożeństwa Wielkopostne:
 • Droga Krzyżowa w piątek: dla dzieci o 16.30; dla dorosłych o 17.30; dla młodzieży o 19.30.
 • Gorzkie Żale w niedzielę o 18.15.
 1. Spotkanie modlitewno – formacyjne Apostolatu Maryjnego w poniedziałek 27 marca po Mszy św. wieczornej w Domu Parafialnym.
 2. Odnowa w Duchu Świętym zaprasza we wtorek na spotkanie modlitewne.
 3. Rekolekcje wielkopostne dla dzieci i młodzieży Szkół Podstawowych z naszej Parafii, w kościele od środy do piątku o 16.30.
 4. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę przed Mszą św. wieczorną. Podczas Mszy św. zawierzamy Bogu nasze intencje polecane w tym miesiącu. Intencje składamy w skarbonie za ławkami.
 5. W ostatni czwartek miesiąca zawierzamy Bogu nasze rodziny i małżeństwa. Podczas Mszy św. za wstawiennictwem św. Maksymiliana Marii Kolbego prosimy za małżeństwa i rodziny przeżywające trudności i kryzysy. Prośby w tych intencjach składamy w zakrystii.
 6. Godzina Święta w czwartek od g. 21.00 w kościele.
 7. Ekstremalna Droga Krzyżowa w piątek 31 marca o godz. 19.00. Spotkanie organizacyjne w środę po Mszy św. wieczornej.
 8. Odbiór alb dzieci komunijnych w niedzielę 2 kwietnia w Domu Parafialnym. Dziewczynki o g. 15.00, chłopcy o g. 15.45. (Tak jak zawsze, będzie możliwość nabycia artykułów komunijnych: tj. wianuszki, ciepłe pelerynki i bolerka, spodnie i koszule wizytowe).
 1. Słubicki Miejski Ośrodek Kultury zaprasza na koncert, który odbędzie się 1 kwietnia o g. 19.00 w kościele NMP Królowej Polski w Słubicach. Wstęp płatny. Więcej informacji na plakatach.
 2. W tym tygodniu pierwsza sobota miesiąca:
 • Adoracja Najświętszego Sakramentu – w sobotę: rano od g. 6.30, wieczorem od g. 17.15.
 • Sobota jest wezwaniem do rozpoczęcia nabożeństw zadośćuczynienia.
  Po Mszy św. porannej prowadzona jest medytacja nad tajemnicą różańca.
 • Odwiedziny chorych w domach wg ustalonego planu.
 1. Za tydzień – Niedziela Palmowa Męki Pańskiej. Podczas każdej Mszy św. poświęcenie palm.
 2. Zmiana Tajemnic Róż Żywego Różańca w niedzielę na sumie o 10.30. Zapraszamy kwadrans przed sumą modlących się we wspólnotach Różańcowych i Margaretkach.
 3. W przyszłą niedzielę 2 kwietnia 18 rocznica śmierci św. Jana Pawła II. Zapraszamy na godzinne czuwanie modlitewne ze św. Janem Pawłem II w intencji Ojczyzny. Rozpoczniemy o g. 15.00.
 4. Trwa Wielkanocna Akcja Caritas. Do nabycia są paschaliki wielkanocne. Ofiara za świecę 20 zł.
 5. Dziękujemy za prowadzenie modlitwy różańcowej. W tym tygodniu prosimy Róże: Św. Teresy od Dzieciątka Jezus, św. Klary i św. Dominika.
 1. Bóg zapłać za zamawiane Msze św. !!!Są wolne intencje!!!, za składane ofiary na tacę i wpłacane na konto Parafii oraz za troskę o czystość w kościele. Dziękujemy Państwu Wołczek za nasadzenie kwiatów w donicach na placu kościelnym.
 2. Biblioteka parafialna czynna w każdą środę od 16.00 do 18.00.
 3. Przy wyjściu z kościoła: tygodnik Niedziela (Dobra spowiedź, czyli jaka?) i Gość Niedzielny (Dlaczego otruto ks. Blachnickiego?). Specjalny numer czasopisma Gość Extra – zatytułowany „Znaki Męki Boga” w cenie 14 zł. Dla dzieci Mały Gość Niedzielny. W zakrystii miesięcznik Różaniec.

Dziękując za dar wspólnej modlitwy życzymy dobrego przeżycia najbliższego tygodnia, a wszystkich Solenizantów, Jubilatów i Przyjaciół naszej Świątyni oraz Darczyńców otaczamy szczerą modlitwą!

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności:

 1. + Lucyna MORGIEWICZ – l. 85.
 2. + Janina KOWALCZYK – l. 90.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…