4 Niedziela Wielkiego Postu – 19.03.2023r.

4 Niedziela Wielkiego Postu – 19.03.2023r.

1. Dzisiaj III Niedziela miesiąca. Ofiary złożone w tym dniu na tacę zostaną przeznaczone na cele remontowe naszego kościoła. Bóg Zapłać!
  2. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na Nabożeństwa Wielkopostne:
  • Droga Krzyżowa w piątek: dla dzieci o 16.30; dla dorosłych o 17.30; dla młodzieży o 00.
  • Gorzkie Żale w niedzielę o 18.15.
  1. Uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca NMP. Obchodzimy wyjątkowo w poniedziałek 20 marca.
  2. Odnowa w Duchu Świętym zaprasza we wtorek na spotkanie modlitewne.
  3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę przed Mszą św. wieczorną.
  4. Godzina Święta w czwartek od 21.00 w kościele.
  5. Ekumeniczna Droga Krzyżowa odbędzie się w kościele Krzyża św. we Frankfurcie w piątek 24 marca o 19.00.
  6. Ekstremalna Droga Krzyżowa w piątek 31 marca o godz. 19.00. Spotkanie organizacyjne w środę po Mszy św. wieczornej.
  7. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego w sobotę 25 marca. Msza św. o g. 7.00 i 9.00. Dzień Świętości Życia. Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego. Tego dnia wierni podczas Mszy św. o g. 9.00, mogą złożyć zobowiązanie do adopcji dziecka poczętego. Deklaracje wyłożone są na ołtarzu Jezusa Miłosiernego.
  8. Spotkanie dla dzieci uczących się we Frankfurcie, przygotowujących się do I Komunii św., w sobotę o g. 10.00 w Domu Parafialnym.
  9. Spotkanie kandydatów przygotowujących się do Bierzmowania z grupy ks. Marcina za tydzień w niedzielę po Mszy św. o g. 13.30.
  10. Organizujemy Kurs przedmałżeński, który potrwa 6 dni. Nauki będą głoszone 24-25-26 marca oraz 31 marca -1-2 kwietnia 2023r. Zapisy drogą elektroniczną: mkrecha@wp.pl.
  11. Trwa Wielkanocna Akcja Caritas. Do nabycia są paschaliki wielkanocne. Ofiara za świecę 20 zł.
  12. 1,5% podatku – 100% serca to coroczna prośba Caritas naszej diecezji, by wspierać działania charytatywne i dobroczynne w postaci 1,5% podatku z naszych PIT-ów. Zachęcamy, by wpisać KRS naszej Caritas (226818 – podany na plakacie oraz stronie caritaszg.pl).
  13. Dziękujemy za prowadzenie modlitwy różańcowej. W tym tygodniu prosimy Róże: Matki Bożej Ostrobramskiej i Matki Bożej Fatimskiej.
  1. Bóg zapłać za zamawiane Msze św., za składane ofiary na tacę i wpłacane na konto Parafii oraz za troskę o czystość w kościele. !!!Są wolne intencje!!!
  2. Biblioteka parafialna czynna w każdą środę od 16.00 do 18.00.
  3. Przy wyjściu z kościoła: tygodnik Niedziela i Gość Niedzielny.

1. + Danuta SZCZERBICKA – l. 71.
  2. + Piotr PINIUTA – l. 47.