2 Niedziela Adwentu – 10.12.2023r.

Ogłoszenia duszpasterskie

2 Niedziela Adwentu – 10.12.2023r.

 1. Spotkanie młodzieży kl. VII, przygotowującej się do Bierzmowania z grupy ks. Kamila dzisiaj na Mszy św. o g. 13:30.
 2. Dzisiaj zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi katolickiemu na Wschodzie.
 3. Od poniedziałku do piątku na g. 18:00 zapraszamy dzieci, młodzież i starszych z lampionami na RORATY.
 4. Zmiana tajemnic Nowennowych Kół Koronkowych z Koronką do Bożego Miłosierdzia w poniedziałek po Mszy św. o g. 18:00.
 5. Odnowa w Duchu Świętym zaprasza we wtorek na spotkanie i modlitwę uwielbienia.
 6. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę przed Mszą św. wieczorną.
 7. Godzina Święta w czwartek od g. 21:00 w kościele.
 8. W sobotę 16-ty dzień miesiąca. Zapraszamy o g. 17:30 na nabożeństwo z Janem Pawłem II. O g. 18:00 Msza św. z nauką i przesłaniem papieskim.
 9. W przyszłą niedzielę Adwentowy Dzień Skupienia – nauki podczas każdej Mszy. Św. wygłosi ks. dr Bogusław Grzebień – Dyrektor Studium Organistowskiego i Proboszcz w Krośnie Odrzańskim. Adwentowy Dzień Pojednania (spowiedź św.) w poniedziałek 18 grudnia. Więcej informacji na plakatach.
 10. Za tydzień III Niedziela miesiąca. Ofiary złożone na tacę zostaną przeznaczone na cele remontowe naszych kościołów. O g. 10.30 Msza św. w intencji zmarłych i żyjących Ofiarodawców i Darczyńców. Ostatnio zebraliśmy kwotę 5.5 tys. zł. Bóg zapłać!
 11. Poświęcone opłatki można nabywać po każdej Mszy św. na klęczniku przed ołtarzem, w tygodniu w zakrystii. Ofiary składane za opłatki są przeznaczone na utrzymanie naszego kościoła.
 12. Przy wyjściu rozprowadzane są świece wigilijnego dzieła pomocy. Małe 10 zł, duże 20 zł.
 13. Wizyta duszpasterska. Powracamy do tradycyjnych odwiedzin Parafian w domach. Osoby pragnące zaprosić kapłana z modlitwą i błogosławieństwem prosimy o wypełnienie deklaracji, które znajdują się na stoliku przy kaplicy MB Fatimskiej. Deklaracje składamy w zakrystii.
 14. Dziękujemy za prowadzenie modlitwy różańcowej. W tym tygodniu prosimy Róże: Matki Bożej Wniebowziętej, Cudownego Medalika i Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 1. Bóg zapłać za zamawiane Msze św., za składane ofiary na tacę i wpłacane na konto Parafii oraz za troskę o czystość w kościele i wokół kościoła. Dziękujemy Właścicielom Supermarketu Lewiatan w Słubicach za pomoc w przygotowaniu paczek na Mikołaja dla dzieci uczęszczających na Roraty.
 2. Przy wyjściu z kościoła: tygodnik Niedziela (Ulubiona modlitwa Polaków) i Gość Niedzielny (Nuncjusz nie jest superbohaterem). W zakrystii ostatnie numery miesięcznika Różaniec.

Dziękując za dar wspólnej modlitwy życzymy dobrego przeżycia najbliższego tygodnia, a wszystkich Solenizantów, Jubilatów i Przyjaciół naszej Świątyni oraz Darczyńców otaczamy szczerą modlitwą!

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności:

 1. + Edward MALANOWSKI – l. 54.
 2. + Ludwika ZELIK – l. 88.
 3. + Jan GARBATOWSKI – l. 82.
 4. + Józef ZARZECKI – l. 88.
 5. + Elżbieta PAWLIK – l.82.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…