17 Niedziela zwykła – 30.07.2023r.

Ogłoszenia duszpasterskie

17 Niedziela zwykła – 30.07.2023r.

 1. Dzisiaj po każdej Mszy św. zbiórka pieniędzy ze sprzedaży ciast na pomoc (organizowaną przez Fundację SIEPOMAGA) dla naszej 3 letniej parafianki Wiktorii WASZAK. Ciasta możemy przynosić do 12.00 do Domu Parafialnego. Prośba, aby ciasta były pokrojone i podpisane blaszki.
 2. Odnowa w Duchu Świętym zaprasza na spotkanie we wtorek po Mszy św. wieczornej.
 3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę przed Mszą św. wieczorną.
 4. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca:
 • Adoracja Najświętszego Sakramentu – od czwartku do soboty: rano od g. 6.30, wieczorem od g. 17.15.
 • Spotkanie Przyjaciół Paradyża w czwartek po Mszy św. wieczornej.
 • Godzina Święta w czwartek od g. 21.00 w kościele.
 • W piątek Droga Krzyżowa i Koronka do Bożego Miłosierdzia o 15.00 i Msza św. o g. 16.00 za czcicieli Najświętszego Serca Jezusowego.
 • Sobota jest wezwaniem do rozpoczęcia nabożeństw zadośćuczynienia. Po Mszy św. porannej prowadzona jest medytacja nad tajemnicą różańca.
 • Odwiedziny chorych w domach wg ustalonego planu.
 1. Wczoraj z naszego dekanatu wyruszyła Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Codziennie po Mszy św. wieczornej łącząc się z pielgrzymami będziemy odmawiać Litanię do Matki Bożej.
 2. Parafia w Rzepinie organizuje wyjazd autokarowy do Częstochowy na powitanie pielgrzymów. Wyjazd z Rzepina 11 sierpnia o 23.00. Osoby chętne do wędrówki podczas ostatniego etapu mogą dołączyć do pątników. Szczegółowe informacje i zapisy u ks. Bartka – tel.: 663 369 491.
 3. Rozpoczyna się sierpień – miesiąc trzeźwości. Zachęcamy do podjęcia abstynencji od spożywania alkoholu i wpisania się do księgi trzeźwości wyłożonej na stoliku w kaplicy Matki Bożej Fatimskiej.
 4. Zmiana Tajemnic Róż Żywego Różańca w przyszłą niedzielę na sumie o 10.30. Zapraszamy kwadrans przed sumą modlących się we wspólnotach Różańcowych i Margaretkach.
 5. Wyjazd do Sanktuarium Matki Bożej Nadodrzańskiej Królowej Pokoju w Siekierkach n/Odrą w przyszłą niedzielę o 13.00 z placu kościelnego.
 6. Dziękujemy za prowadzenie modlitwy różańcowej. W tym tygodniu prosimy Róże: Św. Teresy od Dzieciątka Jezus, św. Klary i św. Dominika.
 7. Bóg zapłać za zamawiane Msze św., za składane ofiary na tacę i wpłacane na konto Parafii oraz za troskę o czystość w kościele i wokół kościoła.
 8. Biblioteka parafialna w okresie wakacji nieczynna.
 9. Przy wyjściu z kościoła: tygodnik Niedziela (Miłość nie umiera łatwo) i Gość Niedzielny (Kroki w stronę Boga).

Przez okres wakacji – nie ma Mszy św. o 13.30.

Dziękując za dar wspólnej modlitwy życzymy dobrego przeżycia najbliższego tygodnia, a wszystkich Solenizantów, Jubilatów i Przyjaciół naszej Świątyni oraz Darczyńców otaczamy szczerą modlitwą!