16 Niedziela zwykła – 23.07.2023r.

Ogłoszenia duszpasterskie

16 Niedziela zwykła – 23.07.2023r.

 1. Rozpoczyna się Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa po Mszy św. poświęcenie pojazdów. Ofiary złożone podczas poświęcenia przeznaczone są na pomoc misyjną.
 2. Projekcja filmu dokumentalnego „Zobacz Anioła” dzisiaj o 15.00.
 3. Odnowa w Duchu Świętym zaprasza na spotkanie we wtorek po Mszy św. wieczornej.
 4. W środę świętych Joachima i Anny, Rodziców Najświętszej Maryi Panny.
 5. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o 17.45. Podczas Mszy św. zawierzamy Bogu nasze intencje polecane w tym miesiącu. Intencje składamy w skarbonie za ławkami.
 1. Godzina Święta w czwartek od 21.00 w kościele.
 2. W ostatni czwartek miesiąca podczas Mszy św. wieczornej za wstawiennictwem św. Maksymiliana Marii Kolbego zawierzamy Bogu nasze rodziny i małżeństwa. Prośby w tych intencjach składamy do skarbony.
 3. Spotkanie Apostolatu Maryjnego w czwartek 27 lipca po Mszy św. wieczornej.
 4. Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę, wyrusza z Rzepina 29 lipca po Mszy św. o 7.00. Zachęcamy do duchowego towarzyszenia pielgrzymom. Kartę Duchowego Pielgrzyma odbieramy w zakrystii.
 5. Dziękujemy za prowadzenie modlitwy różańcowej. W tym tygodniu prosimy Róże: Matki Bożej Ostrobramskiej i Matki Bożej Fatimskiej.
 6. Bóg zapłać za zamawiane Msze św., za składane ofiary na tacę i wpłacane na konto Parafii oraz za troskę o czystość w kościele i wokół kościoła.
 7. Parafia włączyła się w inicjatywę pomocy (organizowanej przez Fundację SIEPOMAGA) dla naszej 3 letniej parafianki Wiktorii WASZAK, przez zbiórkę pieniędzy ze sprzedaży ciast, w przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. Ciasta możemy przynosić w niedzielę od 7.00 do 12.00 do Domu Parafialnego. Prośba, aby ciasta były pokrojone i podpisane blaszki. Zbiórka na operację glejaka w klinice w TÜBINGEN. Koszt operacji ponad 600 tys., zebrano już około 300 tys. Akcja trwa od 3 tygodni, zostało jeszcze 7 dni do końca zbiórki.
 8. Biblioteka parafialna w okresie wakacji nieczynna.
 9. Przy wyjściu z kościoła: tygodnik Niedziela (Co się stało z Apostołami?) i Gość Niedzielny (Kardynałowie z inspiracji Ducha).

Przez okres wakacji – nie ma Mszy św. o 13.30.

Dziękując za dar wspólnej modlitwy życzymy dobrego przeżycia najbliższego tygodnia, a wszystkich Solenizantów, Jubilatów i Przyjaciół naszej Świątyni oraz Darczyńców otaczamy szczerą modlitwą!

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności:

 1. + Dominika ŁUKASZEWICZ – l. 31.
 2. + Józef MODRZEJEWSKI – l. 73.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…