100-lecie Niepodległości

Ojcowie Niepodległości

J.E. ks. bp. Tadeusz Lityński ordynariusz naszej diecezji dokonał otwarcia wystawy „Ojcowie Niepodległości”. Wystawa przedstawia kalendarium odzyskania niepodległości oraz przybliża sylwetki naszych rodaków dzięki, którym możemy żyć w wolnej i niepodległej Ojczyźnie.
Poniżej modlitwa z błogosławieństwem ks. bp. Tadeusza Lityńskiego:

Boże, Ty stworzyłeś człowieka na swoje podobieństwo i powołałeś go, aby żył i wzrastał we wspólnocie z innymi ludźmi. Ty w swoim Synu, który poniósł śmierć na drzewie Krzyża, dałeś nam przedziwny przykład miłości i przez Niego przykazałeś, abyśmy się wzajemnie miłowali.

Obdarz hojnym błogosławieństwem tych wiernych, którzy gromadzą się tu dzisiaj.
Pobłogosław tę pamiątkową wystawę, którą umieszczamy w naszym kościele parafialnym. Nas tu obecnych i tych, którzy będą ją oglądać niech dotknie Boże błogosławieństwo.

Za wstawiennictwem Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski oraz św. Michała Archanioła, udziel pomocy wszystkim oglądającym, aby pielęgnowali miłość ku swojej Ojczyźnie i zachowaj ich od wszelkich niebezpieczeństw duszy i ciała. Przez Chrystusa Pana naszego. Amen.